Závet

lellla
21. apr 2022

Zdravím vás ...mám otázku kto by mi vedel poradiť pretože už s každej strany dostávam iné informácie ..
Chcem vedieť či sa dá napadnúť hocijaký závet...či sa dá napísať do závetu hocičo a je to plátne ...
Vysvetlím: svokra alkoholicka a psychicky narušená osoba (satan) robí stále problémy všetkým nie len mne a mužovi ale všetkým nám ničí životy stále samé vyhrážky a podobne
Povedala že napísala závet kde stojí že po jej smrti výkopu svokra ( ten zomrel minulý rok) a pochovajú ho vedľa nej do susednej dediny to nám natruc...potom zasa že dala spísať že ju tam musíme pochovať lebo ona zaplatila hrob atď ....dnes povedala že bola u právnika a ten povedal že je to v poriadku a my závet nemôžeme napadnúť...ja som ale dostala informácie že kľudne to napadnúť môžeme.
Sme s toho veľmi rozrušený lebo to je človek ktorý utyral prychicky svokra a nechceme už snou nič v živote mamlt spoločne ale chceme aby asi. Po smrti mu už dala pokoj!
Dokonca nič nemôžeme dať na hrob lebo všetko hneď vyhadzuje do suda ..
Ak viete poradiť ako to naozaj je tak budem rada keď sa vyjadrite ..poprípade ak treba nejaké informácie ešte tak kľudne doplním vďaka

zuzliq
21. apr 2022

@lellla vôbec si nerob starosti, len vás provokuje.
Exhumovať telo je veľmi zložité, určite sa to nerobí na základe takejto požiadavky. Teda toto vôbec neriešte.
Pochovanie jej ako osoby by som neriešila, nech je ako chce.
Závet sa otvára na dedičskom konaní, teda požiadavky ohľadom pohrebu sú dávno neaktuálne.
Keď nabudúce príde, zavolajte políciu a pohrozte jej, že ju zbavíte svojprávnosti. A tiež jej môžete povedať, že už to vybavujete s právnikom a vždy, keď príde si ku nahrávať, aby ste mali podklady.
A ak by jej to isté povedali aj ostatní v rodine, možno by ju to prešlo....

draik
21. apr 2022

@lellla
Závet sa týka majetkových otázok (hlavne dedenia), ostatné nie je smerodajné.

lellla
autor
22. apr 2022

Všetkým vám ďakujem ...ja chápem že asi to nikomu príde alebo prišlo stupídne...a zo začiatku aj mne ale ona dokáže tak človeka zdeptat že neviete čo je pravda a čo už nie ...kontkatly snou sme ukončili a viac už nebudem riešiť ..presne ako sa tu písalo ju odignorujeme a možno dá pokoj ...veď nakoniec nič iné ani nechceme a ona nech sa aj zadávi ...ešte raz vďaka za rady a za podporu