Žiadali ste exekúciu kvôli neplateniu výživného?

lenkab28
29. dec 2011

Máte niektorá skúsenosti s podaním o exekúciu kvôli neplateniu výživného? Som v hmotnej núdzi a na úrade mi povedali, že keď nepodám o exekúciu hneď v prvý mesiac čo bývalý nezaplatil, zastavia mi dávku v hmotnej núdzi. Keď sa jedná o neplnoleté dieťa, treba podať návrh cez advokáta alebo stačí ísť k exekútorovi a tam spísať návrh? Koľkosa latí? Ďakujem.

adri2211
29. dec 2011

pdla noveho tusim musis ist najprv na policiu,podat trestne oznamenie,potom sa zacne konat exekucne vymahanie, a nakoniec ak sa nic nevyriesi tak ti zacne stat platit nahradne vyzivne. ale nie som si 100percent ista.

vefi89
29. dec 2011

@adri2211 s týmto nesúhlasím, pretože trestným činom je nezaplatenie 5 a viac mesiacov za obdobie dvoch rokov

@lenkab28 musíš podať návrh na súd, ktorý ak odklepne exekučný príkaz, tak súd sám zvolí exekútora, ktorý bude dlžnú čiastku vymáhať...
ale aby ti nedali dávku v hmotnej núdzi pre neplatenie výživného mi príde divné 😕 ani som o tom ešte nepočula 😕 však sociálka ti nekontroluje pohyby na účte ani nič iné 😕

zabka88
29. dec 2011

ahojte baby, exekucia a trestny čin neplatenia vyživneho sú dve rôzne veci , netreba to miešať..
ja viem tak že sa môžeš obratiť na ktorehokoľvek exekutora (napr. podla miesta bydliska) skus sa s nim dohodnúť že mu zaplatíš z penazí čo vymôže od manžela., drž sa

livka299
29. dec 2011

Vefi89 nie 5 ale 3 mesiace keď nezaplatí.
Ďalej, ako píše zabka88 stačí zájsť za hociktorým exekútorom. Pozor však, ak otec nemá na seba napísaný žiaden majetok a ani trvalú prácu tak ako ten môj, tak vám to je zbytočné. Nedajú vám náhradné výživné.
Dávky v hmotnej núdzi sa toto nemá čo týkať 😕

Najlepšie je dať do na políciu, alebo rovno na prokuratúru. Vtedy mu sudca uloží trest, napr.. ako môjmu 12 mesiacov podmienku, a keď dlh nevyrovná ide dnu na 3 mesiace.

didiana333
29. dec 2011

Ja som bola za kurátorkou na sociálke,ktorá má na starosti moje deti a tam sme spísali návrh na exekuciu...a s tým som išla rovno za exekutorom a ten vybavil všetko ostatné...ty neplatíš NIČ....jedná sa o maloleté deti a poplatky exekutorovi zaplatí dlžník....teda exmanžel v mojom prípade....

annaopialova
9. jan 2012

ahoj ano ja som to urobila ak ste rozvedeni tak doniest vsetky pravoplatne rosudky rozvod a sudom pridelene vyzivne ona to spise potom tvoj manzel alebo priatel lebo neuvadzas ci ste manzelia exekutorka posle papiere na socialku a tam jej daju vypis ci je zamestnany ak je tak posle zamestnavatelovy papiere aby mu stahovaly podruhe ked ti nezaplati do troch mesiacou tak mozes ist na policiu dat trestne oznamenie mozes ho davat kazde tri mesiace oni ho predvedu a musi udat preco ti neplati ak ma prostriedky a a napriektomu neplati tak ho zatvoria za neplnenie si vyzivovaciu povinnost

katy318
Odpoveď bola odstránená
Zobraz