Zmena adresy počas maródky

heltova9
3. aug 2020

Dobrý deň, chcem sa opýtať či mi vie niekto poradiť. Som pn a prerabame chalupu a chcela by som tam uz ist byvat, lenze nemam tam zatial trvale bydlisko a ani prechodne. Chcem sa opýtať či sa dá aj tak zmeniť adresa na Pnke kde sa budem zdržiavať aj bez toho alebo nie. Ci to staci len prepisat a nemusim mat nic ine nahlasene, prehlasene. Dakujem, Chalupa ma cislo domu, ale nie je skolaudovana.

marth16
3. aug 2020

@heltova9 ja som tiež menila adresu kde sa nachádzam počas PN na adresu kde nemám trvalé ani prechodné a v pohode mi to na sociálke prepísali

heltova9
autor
3. aug 2020

@marth16 dakujem pekne za odpoved.. A prosim vas to ste najskor isli k svojej doktorke az vam to zmeni vsak?

inga93
3. aug 2020

@heltova9 ano, lekar, ktory vystavil PN, vypise papier so zmenou pobytu a ten dorucite do socialnej poistovne.. vlastna skusenost, niekolkokrat pri dlhodobej PN

miskooo1987
3. aug 2020

Zmení ti lekár...úplne bezproblemov...nepotrebuješ na to TP, ani PP

ckatka
3. aug 2020

@heltova9 ja som to zrovna dneska riešila.
V piatok som bola u svojej lekárky po lístok na peniaze. Tak som sa opýtala ze ako si mam zmeniť adresu na pn lebo idem na mesiac k našim. Sestrička ze to oni nerobia a ze to si mam ja nahlásiť socialke.
Tak som šla na sociálku dnes zaniest ten lístok, reku rovno sa opýtam a zmením si to.
Tam na mňa pani pozerala ako na debila vraj to ma spraviť lekárka. Zapísať do karty a im poslať výmenný lístok kde sa píše na akej adrese budem. Poslala ma do nejakých iných dverí kde to riešia a tam mi to pani nahodila do systému a potvrdila ze to ma spraviť lekárka...zapísať do karty a im poslať výmenný lístok.

Tak poobede som šla naspäť k lekárke. Ta na mňa pozerala ako na debila...😂 ale aspoň do karty mi to teda zapísala. Ale ze žiadny lístok nikam nejde posielať ze ved som im to tam nahlásila tak mam považovať za vybavené 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Takže zajtra odchádzam a považujem za vybavené...ale je mi to veľmi divne...

miskooo1987
3. aug 2020

@ckatka bolo to dávno... asi 2010, takze sa veci možno zmenili, ale lekárka mi vypísala formulár, o zmene pobytu počas PN, a povedala že iba musím mat pri sebe(aj pôvodný aj nový)