Zmena môjho priezviska bez svadby

reabullow
11. júl 2020

Ahojte,chcela by som si zmeniť priezvisko na priatelove keďže máme spolu syna a na úradoch,pošte a podobne musím mat rodný list syna pretože nemame rovnaké priezvisko a teda vždy je problém pokial nemám rodný list.Je to možné zmeniť si priezvisko aby som sa volala rovnako ako syn?
Komentáre typu máte spolu syna a nechce si ťa vziať tu nechcem -ďakujem 😊

krisbar
11. júl 2020

Ano. Stoji to 100e a vybavite to na matrike.

lienka.7
11. júl 2020

@reabullow za poplatok sa mozes volat ako chces 😁😁😁

090255
11. júl 2020

Ako ja som mala ine priezvisko ako syn kym sme sa s muzom nevzali ale nikdy som nemusela vsade behat s rodnym listom...

alchemilkazltozelena
11. júl 2020

@krisbar to fakt? Tak to prvykrat pocujem
Za 100 € si mozem dat priezvisko ake chcem? Nezda sa mi to realne

mimka795
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienka.7
11. júl 2020

@alchemilkazltozelena ano, je to tak. Za poplatok sa mozes volat aj Anicka Jurkovicova 😋😋😋

moonlight1210
11. júl 2020

@reabullow a po zmene mena mas nejake lehoty na uradoch, dokedy im musis nahlasit tu zmenu: socialka, zdravotka, banka,... (socku a zdravotku ries cez zamestnavatela, ak si zamestnana)

urcite sa ozvi poistovniam, ak mas niekde uzatvorene poistenia, ci je nutne tuto zmenu nahlasit.
Atd.

nina255
11. júl 2020

@reabullow co ja viem stoji to 400€ ,a ano ked clovek chce moze si zmenit za poplatok priezvisko ake chce, ale tym padom stracas uplne svoje Rodne priezvisko, proste vo vsetkych dokladoch vsade uz budes evidovana s tym novym,akoby si to stare nikdy nemala...

lula313
11. júl 2020

@nina255 veď o to jej ide, nie?

@reabullow aj taká Monika babisova(partnerka českého premiéra) si tak zmenila priezvisko na jeho..

nina255
11. júl 2020

@lula313 myslela som to tak, ze niekde sa pise ze Rodena (povodne priezvisko) do nejakych dokumentov listin atd, tak ze to ona mat nebude nikdy ze ostane jej len to zmenene akoby predtym ziadne ine nemala chapes 🙂

extempore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimka795
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronikaszabova
11. júl 2020

@reabullow ani jeden syn sa nevola po mne a nikde neberiem RL, ani do zahranicia.

erikaa09
12. júl 2020

Syn ma 8 rokov a nikdy a nikde som jeho rodny list nepotrebovala dokonca aj ked ex sa pomylil a poslal vyzivne na jeho meno...

ajka0207
12. júl 2020

@reabullow neber to ako útok, naozaj ma to zaujíma, keď už ideš do takej veľkej zmeny ako zmena priezviska prečo nie svadba?

jakoma
12. júl 2020

@ajka0207 mozno sa jej partner proste nemoze ozenit ..

ajka0207
12. júl 2020

@jakoma aha, to ma nenapadlo.

dominikak4
4. júl 2022

@nina255 No to by som nechcela, brala by som to ako urážku vlastného otca, ako popretie seba, keby si zmažem dievčenské priezvisko, to je strašne divné. Autorka - Ja by som buď chcela od priateľa sobáš a tým pádom by som získala jeho priezvisko a zároveň by mi ostalo aj dievčenské, alebo by som zmenila priezvisko dieťaťu na svoje priezvisko.