Zmena priezviska na priateľove priezvisko

murko143
18. nov 2014

Ahojky, už som prelustrovala celý net a stále mi to nie je úplne jasné, preto sa obraciam na Vás....prípadne ak niekto z Vás pracuje na matrike alebo má osobnú skúsenosť so zmenou priezviska budem veľmi rada ak mi poskytnete info. Chcela by som len vedieť, či je možné, aby som zmenila svoje priezvisko na priateľove? Žijeme spolu ako druh a družka, máme synčeka, ktorý má jeho priezvisko, svadbu určite neplánujeme a bolo by fajn, keby sme boli komplet rodinka pod jedným priezviskom. Uľahčilo by to nejaké veci na úradoch, u lekárov a tak. Priateľ takisto súhlasí, akurát neviem, či je to možné.... na druhej strane ale keď si môžu meniť priezvisko verejne známe osoby prečo nie aj my obyčajní smrteľníci 🙂 Vopred ďakujem za všetky odpovede 🙂

evittam
9. dec 2014

@maca_p Kráááásne napísane. 😉 😉 😉 😉 😉

murko143
autor
9. dec 2014

@maca_p super napísené, ďakujeeeem 🙂 presne to isté mám v hlave po celý čas, čo sa tu naťahujem...

jabadaba
9. dec 2014

@maca_p nie nie, mne len neboli jasne tie rozpory v postojoch, chapes? Inak vies, ze toto nieriesim a pokial obom vyhovuje status bez papierov, tak je vsetko v poriadku. Horsie je, ak jeden chce a druhy nie. 😉

jabadaba
9. dec 2014

@maca_p 😀 😀 😀 este som nevidela tahat zenicha na matriku s devinou pri spanku. Ty hej? Ani vice versa. 😀 Tak z akeho donutenia?