Zmena priezviska po svadbe

19. feb 2023

Ahoj,
mám taký jeden problém, že sa budem vydávať a nechcem si nechať zmeniť priezvisko po manželovi, lenže jemu to vadí, lebo je to tradicia a , že ako bude vyzerať pred ludmi...aj ked ja nevidím dôvod si ho meniť, je to moje meno, moja identita, celý život s tým fungujem a nevidím dôvod na zmenu.
Riešil niekto niečo podobné?

kitycat
19. feb 2023

Planujete deti? Po kom bude priezvisko?

autor
19. feb 2023

@kitycat Deti nie

divokykonik
19. feb 2023

U nás v rodine si jedna nechala svoje priezvisko, druhá si nechala svoje+si dala manželove. Chlapi to zobrali v pohode, asi fakt záleží od muža. Držím palce, nech ho obmäkčíš.

autor
19. feb 2023

@divokykonik ľudia na to majú rôzne názory ale ten môj na tom dosť trva ale ja si meno nechcem meniť

lylyjana
19. feb 2023

A nezvazis alternarivu ze si dat obe mena?

mondolina
19. feb 2023

ja som si nechala svoje plus mužove

autor
19. feb 2023

@lylyjana Napadlo mi to, ale toto sa mi akosi nepáči ako to vyzerá, také aj dosť nepraktické mi to príde a neviem si predstaviť nato zvyknúť

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
19. feb 2023

A plus celkovo jeho priezvisko sa mi proste nejak nepáči, nehodí k mojmu menu

autor
19. feb 2023

@jabadabadu Jeho rodičia s tým majú problém tiež

nataly420
19. feb 2023

Je to tvoje rozhodnutie 🙂 ak nechceš nedávaj manželia budete :D skus jemu návrhnut aby si zmenil jeho ako sa to pánovi bude páčiť 😂 nežijeme v staroveku aby ženu do niečoho nútil

autor
19. feb 2023

@nataly420 Hihi...ta čo si však jeho by porazilo 😂

nataly420
19. feb 2023

No veď o to ide 🤣

pribinak
19. feb 2023

Ani sa mu nečudujem, však si nechaj svoje a zober si aj jeho

autor
19. feb 2023

@pribinak K tomu som sa vyjadrila prečo nie

autor
19. feb 2023

@nataly420 Jeho rodičia by....no ani nenapíšem :D

divokykonik
19. feb 2023

A čo keby si on vezme tvoje priezvisko? Poznám dva prípady 😂. Ja viem ze nehrozí, ale aj to je možnosť. 😂

autor
19. feb 2023

@divokykonik Toto som mu povedala ako protiargument, že ked mu záleží na rovnakom mene tak môžeme aj takto...no asi ani nemusím písať reakciu :D

kaktusik007
19. feb 2023

mam za sebou dve svadby a rovnako aj dva rozvody.

v prvom pripade som si nechala priezvisko za slobodna - tam akurat podpisujes kedze budete mat rozdielne priezviska ako manzelia ze ako sa budu volat vase deti, to som dala jeho, pretoze som vtedy o detoch nechcela ani pocut.

celkom bolo funny ked ma predstavoval, ze dobry den, ja som X, toto je moja manzelka. A ja -- pani Zetova, dobry den. 😀

v druhom pripade som vypisala ziadost o manzelstvo, dala som si jeho priezvisko, a ked uz bola vypisana tak zahlasil ze on by si kludne nechal zmenit priezvisko a volal by sa po mne -- ja blba som to nechala tak.

zaver - volam sa po mojom druhom ex, aj ked sme uz cez desat rokov rozvedeni. ale beriem to ze je to priezvisko mojich deti - takze som si nejak zvykla.
ex sa teraz ozenil a zobral si jej priezvisko - takze synovia maju na neho palku aby dal suhlas na zmenu ich priezvisk na moje rodne.... ale ci k tomu aj realne pride, neviem, pretoze u pubertiakov je zmena priezviska citlivou zalezitostou... ja sa ako ex volat nechcem, avsak kedze sa mi tak volaju deti..... nechavam to tak.

kitycat
19. feb 2023

Tak, to spolocne priezvisko spaja, ja ho chapem. Ak sa ti nepaci jeho, tak co alternativa, ze vezmete priezvisko od vasich predkov co sa paci vam obom?

ankare
19. feb 2023

Nech manžel prijme Tvoje.

autor
19. feb 2023

@kitycat Pochybujem, že by s tým súhlasil, nie je to zlý napad ale on trvá na svojom aj jeho rodičia

kukuk29
19. feb 2023

tak ty povedz ze ty aj tvoji rodicia trvaju na vasom 🙂 - neviem inak.co sa do toho miesaju este aj jeho rodicia 🙊🙈

autor
19. feb 2023

@kukuk29 Oni sú taký konzervatívnejší

kukuk29
19. feb 2023

Aj ked su konzervatívnejší tak ich je absolutne nič do toho ako sa budeš ty volať. To je len na tebe a tvojom priateľovi ale v prvom rade na tebe. A bohuziaľ vyzerá to na bublinu tvrdohlavcov tak ťa takýchto skúšok s nimi v budúcnosti bude čakať oveľa viacej a priateľ a jeho rodičia budú mať vždy hlavné slovo poďla toho čo píšeš.....držím palce a prajem pevné nervy

autor
19. feb 2023

@kukuk29 😉 keby jeho rodičia komentovali ale on by bol v pohode tak to by som ani neriešila, ale kedže sä 3 proti mne...to ťažko

drahomirrra
19. feb 2023

Riesis uplne blbosti. Daj si obe mena a mas. Ja to mam tak, aj vlk syty, aj ovca cela.

kukuk29
19. feb 2023

Prosim ta vyjasnite si otazky byvania ,deti, krstu - nabozenstiev dopredu pred manzelstvom lebo to budes mat tazke s nimi troma...aby si sa netrapila az po svadbe 🤔🙏kto nezazil takuto rodinu tak nevie co ho caka...ja som si zazila ...myslim to v dobrom

autor
19. feb 2023

@kukuk29 Ja viem čo to je, mala som v rodine doslova fanatikov do kresťanstva, oni síce nie sú až tak silno, a ani partner by nedal deti krstiť, i ked deti mať nebudeme ale bavili sme sa o tom. Bývanie máme našťastie vlastné, oni sú len konzervatívny v niektorých veciach.

euka210
19. feb 2023

@kukuk29 je veru sokujuce, ze tieto zakladne temy ludia pred svadbou vobec neriesia.