Zmena trvalého pobytu po svadbe

emily162
18. máj 2016

Ahojte. Musím si zmeniť trvalý pobyt hneď pon svadbe na rovnaký ako má manžel? Ak áno z akých dôvodov? Chystáme sa s manželom v priebehu roka kupovať byt na hypotéku, je k tomu nutné mať spoločný trvalý pobyt? Ďakujem

zacik
18. máj 2016

trvaly pobyt si po svadbe menit nemusis a pri ziadosti o hypo spolocny trvaly pobyt nie je podmienkou. Trvaly pobyt mozes mat do konca zivota u rodicov, ale mat ho rovnaky s manzelom/detmi ma nejake vyhody...

wanda52
18. máj 2016

Trvalý pobyt si meniť nemusíš, ale ak máš nové priezvisko - treba si zmeniť občiansky preukaz a nahlásiť tieto zmeny napr. v poisťovniach, banke, atď.

eeffka
18. máj 2016

@emily162 mierne by som poopravila @zacik ,ze mat spolocny trvaly pobyt s manzelom ma nejake vyhody... ja vidim jedinu vyhodu trvaleho pobytu vzhladom k nehnutelnosti kde som spolu/majitelka, dan z predaja 🙂
Inak nic...

emily162
autor
19. máj 2016

@zacik ake výhody napríklad? našla som niečo o prihlasovaní detí do škôlky, ale to budeme riešiť až časom.

emily162
autor
19. máj 2016

@eeffka zaujímavé, a teda tá daň z predaja je potom nižšia?

eeffka
19. máj 2016

@emily162 ak mas trvaly pobyt v nehnutelnosti viac ako 5r je predaj oslobodeny od dane z prijmu, samozrejme ze musis byt vlastnik ty 🙂