Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Zmena trvalého pobytu po svadbe

emily162
18. máj 2016

Ahojte. Musím si zmeniť trvalý pobyt hneď pon svadbe na rovnaký ako má manžel? Ak áno z akých dôvodov? Chystáme sa s manželom v priebehu roka kupovať byt na hypotéku, je k tomu nutné mať spoločný trvalý pobyt? Ďakujem

zacik
18. máj 2016

trvaly pobyt si po svadbe menit nemusis a pri ziadosti o hypo spolocny trvaly pobyt nie je podmienkou. Trvaly pobyt mozes mat do konca zivota u rodicov, ale mat ho rovnaky s manzelom/detmi ma nejake vyhody...

wanda52
18. máj 2016

Trvalý pobyt si meniť nemusíš, ale ak máš nové priezvisko - treba si zmeniť občiansky preukaz a nahlásiť tieto zmeny napr. v poisťovniach, banke, atď.

eeffka
18. máj 2016

@emily162 mierne by som poopravila @zacik ,ze mat spolocny trvaly pobyt s manzelom ma nejake vyhody... ja vidim jedinu vyhodu trvaleho pobytu vzhladom k nehnutelnosti kde som spolu/majitelka, dan z predaja 🙂
Inak nic...

emily162
autor
19. máj 2016

@zacik ake výhody napríklad? našla som niečo o prihlasovaní detí do škôlky, ale to budeme riešiť až časom.

emily162
autor
19. máj 2016

@eeffka zaujímavé, a teda tá daň z predaja je potom nižšia?

eeffka
19. máj 2016

@emily162 ak mas trvaly pobyt v nehnutelnosti viac ako 5r je predaj oslobodeny od dane z prijmu, samozrejme ze musis byt vlastnik ty 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli