Zmluva od SPP

chelsey987
8. nov 2021

Ahojte, chcem sa s vami poradiť. Aj my sme boli tí nešťastníci čo mali zmluvu so Slovakia Energy. Dnes nám prišla nová zmluva od SPP. Prišli dve zmluvy jedna o združenej dodávke plynu a druhá o produkte Uhlíková stopka. Som povinná podpísať aj zmluvu o Uhlíkovej stopke ak o ňu nemám záujem? A ešte jedna otázka, že pri originále zmluvy pre SPP a v kópii pre nás sú výpovede. Posielam len zmluvu a obe výpoveď výpovede si nechávam? Ďakujem 🙂

noami12
12. júl 2022

@rikarika no to teda je, bývame prvý rok v dome a keď sme chceli usetrit, že bolo vnútri teplo tak sme vypinali kotol a zasa potom zapinali, čiže najväčšia spotreba je pri tom, o čom som nemala vôbec tušenie tak už som poucena a dala som si preistotu aj navýšiť zálohové platby 😀 sak toto, ze co zachviľu budú predávať, ja neviem ja tie stromčeky ze by ich vysádzali ani nevidím.

michalka78
12. júl 2022

@noami12 presne ako píšeš.ide hlavne o ten princp,že ako to tam podstrčili a kázali všetko podpísať a poslať naspäť..a nechápem ako prideluju tie sumy- niekomu 1,60e a niekomu 5eur.....možno keby mi dali platiť 1,60e tak to ani neriešim...ale 5eur dobrovolne prispievať pre SPP a oni ti pri vyučtovaní zavalia nedoplatok napr.900e ako tebe,tak to teda nie..lebo neverím že to ozaj ide na "stromčeky"..zase sa z tých našich penazí niekto nabalí...ved ked to takto šupli každemu odberatelovi a len polovica platí tak je to pekná suma...

noami12
12. júl 2022

@michalka78 no sak práve ja som to neriešila platila som to, ale ako ten nedoplatok a vôbec neboli ústretový ani keď som im povedala ze som na rodičovskom a chodí mi 300 euro, zálohovú platbu mam 101 euro a splátky za nedoplatok okolo 160 euro mesačne tak ako mne z tých 300 euro co ostane ? 😀 to im je ľúto ale na dlhšie ako na 6 mesiacov sa to nedá, raz nezaplatim a budú to vymáhať v plnej výške tak teda nemám na vyber 😀 tak im kašlem aj tu uhlíkovú stopku teda lebo aj tak nevidím kam to ide, v mojom okolí nikde nevidím vysádzať stromčeky, jedine tak u mňa na dvore ktoré si vysádzam ja 😀

marianka3
15. júl 2022

@michalka78 mne prišlo, že má uhradiť až 11€. Baby naozaj za to neplatíte?

rikarika
15. júl 2022

@marianka3 ak sa stale bavime o tej uhlikovej stopke, tak mi prisiel mail zo zakaznickej linky spp ze po 3 nezaplateniach pride k jednostrannemu vypovedaniu zmluvy zo strany dodavatela.

marianka3
15. júl 2022

@rikarika Dakujem! Zatiaľ som to nezaplatila. Prečo mi to ale na zákazníckej linke neprezradili? Volala som tam 2x a vypisovala správy. Úžasná spolupráca je s nimi, fakt. 😡

rikarika
15. júl 2022

@marianka3 no to ani mne hned nepovedali, kdeze. Som tam pisala maily, volala, ze som to podpisala omylom a chcem zrusit....oni ze ani za nic. Az ked som si precitala tuto debatu, a v zmluve podmienky - je to tam napisane, tak som im odpisala na mail, ze sak stacilo napisat ze po 3 nezaplateniach zanika a oni odpovedali, ze ano vypovedanie zo strany dodavatela....

marianka3
15. júl 2022

@rikarika akože toto je naozaj férové jednanie so zákazníkom 😡

denisabal
10. sep 2022

@rikarika Dobry den...môžem sa spytať ako ste dopadli v spp???máme ten isty problem,dakujem za odpoved

rikarika
10. sep 2022

@denisabal ak myslite tu uhlikovu stopku, tak pozrite vyssie moj prispevok z 15.jula. prestala som to platit, po 3 nezaplateniach, zmluva zanika, maju to v op.

sisa58
19. jan 2023

@ginggerina dobrý deň, keď ste to nezaplatili, prišla vám nejaká pokuta? Alebo upomienky, ktorú ste museli zaplatiť? Či to platíte ďalej? Ďakujem za odpoveď

denisabal
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maja4
25. jan 2023

Zdravím, aj manžel tak bez môjho vedomia ešte v 6/22 telefonicky podpísal túto zmluvu, a teraz mu cez sms poslali, že máme dlh po splatnosti 21 Eur. Volali sme na zákaznícku linku, že to máme zrušiť mailom, ale odpísali, že sa to nedá. Zmluvu ani faktúry nemáme, asi chodia na starú adresu - sťahovali sme sa. Mailom neposielajú nič, len tie ich akože "rady", ktoré stoja za starú belu. Takže sme neplatili ešte ani jednu sumu od júna, čiže viac ako tri mesiace. Podľa vás je to ukončené, keď to teraz pýtajú? Nemám sa ako pozrieť na tú zmluvu, keďže nič neposlali.

sisa58
25. jan 2023

@maja4 tak to aj ja potrebujem zistiť. Rozhodla som sa neplatiť, tak uvidím. Ale ak niekto daslal pokutu, môže napísať. Ďakujem

michalka78
28. feb 2023

ahojte..chcem sa spýtať či niekto nemá takú skusenosť ako ja..už cez letné prazdniný (neviem presne či to bol jun,alebo júl)som prestala platitť tých 5eur-vždy mi prišiel email s fakturou...prestala som ich platiť s vedomím,že ked nebudem platiť tak tá zmluva po 3mesiacoch zanikne (tak ako je to tu v príspevkoch písane)bolo mi ale divné,že ešte v decembri,aj v januári mi tie faktury v meailoch stále chodia..do decembra som mala na klasicku poplatok za plyn nadstavený trvalý príkaz cez IBanking...ked som v januári chcela nadstaviť-predlžiť tak som tam volala že aký mám mesačný paušál-povedali mi že 110eur a mám tam ešte uhlíko stopku nezaplatenú ..povedala som im že viem že uhlikovú stopku mám nezaplatenú-že ja si chcem zaplatiť len mesačný paušál-uhlíkovú stopku nie...a ja som dnes zistila že oni mi pravdepodbne do mesačneho paušalu začali prirátavať uhlikovú stopku,lebo zasa mi prišlo platiť o 5eur vyšší mesačný poplatok...ja už neviem ako im to mám povedať že uhlikovú platiť odmietam..nezbadal niekto z vás,žeby vám to začali pridávať do klasickeho poplatku?.ja už som z nich na nervy..idem skusiť ešte napísať email,že odmietam tu uhlikovú platiť-nech mi posielaju len mesačný paušal..

rikarika
28. feb 2023

@michalka78 ahoj, mne tiez do mailu stale posielaju faktury, som im volala, ze maju v podmienkach ze po 3 mrsiacoch zanika, panicka na call centre ze ano, ze zanikne ale ona nevie kedy, ani ci ma budu informovat, na call centre nevedela nic....este mi volala naspat aby mi povedala ze prezistovala kedy zanikne ale nevie nic....super. mesacne platim preddavky na plyn podla posledneho vyuctovania

michalka78
28. feb 2023

@rikarika ....aj ja platím preddavky ako mi povedala na infolinke.. a tento mesiac mi prišla smska o platbe a zasa o 5eur viac..preto si myslím že tu uhlikovu pridavaju do preddavku..tak som sa rozhodla napísať sem a spýtať sa či niekto z vás niečo také nespozoroval..

mravec007
1. mar 2023

Ahojte. Aj nám zahrnuli poplatok 5 eur za uhlikovu stopku Z+ rovno do mesačnej preddavkovej platby, teraz je to 149 EUR. Ak by sme zaplatili len 144 eur (preddavok znížený o uhlik.stopku), nebudú nám to evidovať ako nedoplatok, ktorý potom uplatnia pri vyúčtovaní? Lebo keď to dali do jednej sumy a ja ju uhrádzam bankovym prevodom pod variabilnym symbolom. ktorým je číslo zákazníka, neviem, či to oni budú rozlišovať, že "aha, táto uhradila preddavok za plyn a uhlik.stopku nie", alebo to budú evidovať ako celkovo dlh na platbách, že mala zaplatiť 149 eur a zaplatila len 144 eur, tak 5 eur sa presuva do vyúčtovania ako nedoplatok? Ďakujem za všetky rady.

gabrielachochulka
1. mar 2023

@michalka78 niekde tu na MK jedna pani pisala, ze staci napisat email na SPP, ze odmietate plati ku svojej fakture navyse tych 5 € ako uhlikova stopka, od datumu xy , vraj to na nich plati,,,,skusim to tu pohladat

michalka78
2. mar 2023

@gabrielachochulka hladala som ale nič som nenašla..nevadí..idem rovno napísať email a uvidím..na platenie mesačnej platby som si nadstavila trvalý príkaz na 110eur ako nám určili ..prišla mi smska že mám nedoplatok 10eur( za 2mesiace uhlikovej) a teraz som nezaplatila tretiu....dám vedieť ak mi odpíšu na email

michalka78
3. mar 2023

ahojte..takže mi odpísali..samozrejme mi napísali,...toto...kopírujem....Oznamujeme Vám, že Vašu žiadosť o ukončenie služby Uhlíková stopka nemôžeme akceptovať
z dôvodu existencie platnej zmluvy, ktorú ste uzatvorili dňa: 14.11.2021 na dobu určitú do: 28.02.2025.
Zmluva zaniká uplynutím doby jej trvania.....a ešte ostané tie žvásty...ani neviem či sa mám s nimi dalej ísť hádať..ale jednoducho som si dala trvalý príkaz na mesačný paušál 110e...je tu niekto komu sa to podarilo už neplatením konečne zrušiť?..

slavinka10
11. mar 2023

Zdravim konečne mi prišla zmluva o rozviazaní uhlíkovej stopky ukončenie neplatila som od apríl 2022 do tohto času oplatilo sa len plyn prevádam bankingom iba s variab číslom za plyn zákaznícke číslo dávať pozor aké číslo je pre uhlikovu stopku a neplatiť

slavinka10
11. mar 2023

Mám tam samozrejme nedoplatok ale nemajú sadzobník na pokutu ešte píšu že keď by som uhradila do dátumu splatnosti 🤣🤣😆doteraz som neplatila a jasné že začnem 🤣🤣😆😆

denisabal
17. apr 2023

zmluvu mám zrušenuuuu jupiiiii 😉😉😉

rikarika
17. apr 2023

@denisabal ahoj, poslali ti to mailom alebo postou?

sisa58
17. apr 2023

@denisabal ako dlho to trvalo, kým chodili faktúry?

jefo1
18. apr 2023

ahojte, už to neplatím druhý mesiac. A neplánujem to platiť už vôbec. Dám vedieť ako som dopadol ;)

noami12
18. apr 2023

@sisa58 mne chodili 6 mesiacov 🙂

jefo1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jefo1
21. jún 2023

Po troch mesiacoch neplatenia konečne papier. Len neplatiť ;) držím palce všetkým