Znovupožiadanie o opatrovateľský príspevok

ivusinecka026
6. júl 2019

Dobre ráno prosím Vás chcem sa Vás opýtať môžem znova požiadať o opatrovateľky príspevok cez úrad práce aj keď mi už jeden neuznali neviem a jednoducho mamu nemôžem nechať doma samu Ďakujem za odpovede A Prajem pekný deň

ivkaui
6. júl 2019

@ivusinecka026 z akeho dovodu ti ten predosly zamietli?

pulein123
6. júl 2019

riadia sa bodmi odkazanosti ,poslala som ti spravu

mogaa
6. júl 2019

@ivusinecka026 pokiaľ ti jeden zamietli, zbytočne budeš dávať novú žiadosť....ja ti odporúčam urobiť si opatrovateľskú kurz a ísť mamu opatrovať cez MU......žiadosť potvrdzuje len všeobecný lekár, ak má mama cez 70rokov, povedz že nevládze navariť, poupratovať , ísť sama na nákupy ......tam ti to prejde skôr....ale musíš mať opatrovateľský kurz alebo zdravotnícke vzdelanie.....

pulein123
7. júl 2019

@mogaa a neplati potom mama mestu? za sluzbu opatrovania

mogaa
7. júl 2019

@pulein123 platí...ale prezentovaná výška za opatrovanie z UP je len pri minimálnom dôchodku, čiže čím vyšší dôchodok má ten koho opatruješ, tým menej ti priznajú príspevok na opatrovanie...pred rokmi som za mamu dostávala op.príspevok cca 100eur pri 24 hodinovej starostlivosti...ak sa zamestná ako opatrovateľka cez mesto(musí mať ten kurz)dostane plat ako zamestnanec niekde je to podľa odrobených rokov ale najmenej vo výške min.mzdy,(max.na 8hodín) u nás sa za opatrovanie mestu platí 1euro za hodinu(sadzby sú všade iné), takže aj keď si to odrátam z výplaty, stále dostanem viac ako z UP.

pulein123
8. júl 2019

@mogaa som z dediny a jedina odpoved na vsetko u nas je ze na to nie su peniaze

mogaa
8. júl 2019

@pulein123 netreba sa nechať odbiť, dediny sa zlučujú a financujú si to spoločne - treba sa na to informovať u starostu....potrebujete opatrovanie o rodiča( v domácom prostredí) na koho a kde sa treba obrátiť.....Obce aj mestá sú povinné zabezpečiť opatrovateľskú službu.....Treba sa obrátiť na starostu. Okolité obce majú organizáciu čo pre nich zabezpečuje opatrovanie, každá obec tam prispieva určitou sumou.....Takže starosta nech vás nasmeruje na organizáciu čo zabezpečuje opatrovanie tam sa treba pýtať....

ivusinecka026
autor
14. júl 2019

@mogaa preto nám to zamietli lebo sme išli na úrad práce a mámema tej posudkovej povedala co nie je pravda a keď som ja chcela niečo povedať tak mi povedala ze ona sa sa rozpráva a mamou nevie obsluhovať spotrebiče nevie si sama zobrať jest lieky jej musím dať ma plienkové nohavičky niekedy ide na záchod potom zasa nie poupratovať to tiež nie no mé môže byť sama keby ju necham tak spi cely deň

mogaa
14. júl 2019

@ivusinecka026 nemá mama Alzhaimra? mala to napísané niekde v správe od neurologičky alebo psychiatričky? bolo treba dotyčnej pani predložiť lekársku správu....viem že tá pani u ktorej sa odovzdáva žiadosť na základe rozhovoru stanovuje za každú činnosť body....ale bolo jej treba dať lekársku správu - lebo tam musí mať diagnózu - napr Alhaizmer, skleróza alebo starecká demencia......predpokladám že tvoja mama zabúda - takže v správach musí byť niekde diagnóza....aj na opatrovanie na MU sa to schvaluje tiež, ale vychádza sa zo žiadosti ktorú vypíše lekárka a z predložených lekárskych správ.......ak na to mama nemá diagnózu, treba riešiť najskôr lekára - podľa toho čo píšete to môže byť začínajúci Alzhaimer alebo starecká demencia....