Zrušenie poistky na auto

aimy11
30. jan 2024

Zrusenie poistky na auto v koop

Ahojte,
Potrebujem zrusit poistku na auto z dovodu docasneho vyradenia z evidencie. Auto je nepojazdne. Zaroven je uz aj predane. Prosim vas kto ma skusenosti s online zrusenim? Vyplnam tu ziadost o zanik poistnej zmluvy a v jednej kolonke neviem aku moznost vybrat.. je tam vypovedou ku koncu poist.obdobia, vypovedou do 2 mes.od uzatvorenia, odstupenie od zivotnej zmluvy do 30 dni od uzatvorenia poist. , odstupenie do 14 dni od uzatvorenia poistnej zmluvy na dialku a je tam este moznost uviest ine.
Dakujem za radu.

e1i
30. jan 2024

@aimy11 ked sme predavali auto tak kopia technicaku kde bol majitel vyskrtnuty a dana zmluva sa posielali a peniaze poslali do tyzdna. Ale nebola to koop
2x sme tak postupovali a bez problemov.

chrobak7
30. jan 2024

@aimy11 Vyzerá, že vypĺňaš nesprávny formulár. Odstúpenie od životnej zmluvy tam nemá čo hľadať.

Najprv si stiahnu toto tlačivo:

https://s3.koop.vshosting.cz/prod-kooperativa-m...

Vyplň ho, podpíš a naskenuj. Potom choď na túto stránku:

https://kooperativa.sk/online-sluzby/zanik-pois...

tiež vyplň údaje, prilož to podpísané tlačivo, doklad o vyradení vozidla prípadne o jeho predaji a odošli. Poisťovňa poistku ukončí k dátumu vyradenia alebo predaja. Preplatok ti vráti na účet, ktorý uvedieš.

egonsk
30. jan 2024

@aimy11 chod radsej na pobocku a tam to raz dva vybavis.

aimy11
autor
30. jan 2024

Dakujem vam za rady 😊

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cukorfalat
7. feb 2024

@aimy11 ahoj. Staci dorucit poistovni ziadost o zrusenie poistky z dovodu docasneho vyradenia. Iny doklad k tomu nepotrebujes, pretoze poistovne maju pristup do databazy, kde sa po vyradeni auta objavi informacia o docasnom vyradeni auta. A na zaklade toho ti poistku zrusia

mk1111111111
7. feb 2024

Presne, ako pise

@cukorfalat

Klasicku ziadost, staci jednou vetou. Daj tam cislo poistky, spz, datum vyradenia a dovod, cislo uctu, kam maju zaslat nespotrebovane poistne, ak mas doklad o vyradeni, naskenuj a priloz k ziadosti. Ak mas predane, tak staci aj sken technickeho preukazu, o prepise na noveho majitela.

cukorfalat
7. feb 2024

@e1i ahoj. Inac pri zruseni poistky staci poslat len ziadost o zruseni, kopiu technickeho netreba. Viem, ze poistovne vacsinou tvrdia, ze treba, ale nie je to pravda.
Uz dvakrat som riesila pripad, ze auto som odhlasovala pri predaji elektronicky, a tym padom som nemala v starom technicaku vyznacene odhlasenie, a pan v poistovni tvrdil ze takto bohuzial nemoze zrusit poistku, mam doniest potvrdenie z policie. (predtym mi este aj list poslali, kde zamietli moju ziadost o zrusenie) Dofrasa, hovorim, potom aky ma zmysel elektronicky odhlasovat auto, ked sa aj tak musim trepat na policiu. Tak som to riesila cez SKP, tam povedali, ze staci ziadost, a poistovna si to overi v databaze. Pan v SKP mi povedal, ze to bolo zlyhanie pracovnika poistovne, vypytal si udaje auta a poistky, a ze to bude vybavene. O par dni bola poistka zrusena.
O rok som riesila zase to iste, zas to vyriesila SKP.
Dobre, clovek take veci neriesi kazdy den, aby sa nad tym rozculoval, ale zbytocne ziadaju podklady, ktore by ani nemali

cukorfalat
7. feb 2024

@mk1111111111 ahoj, pod tvojim prispevkom som prave rozpisala, ze doklad o vyradeni alebo technicak s vyznacenim predaja ani nepotrebujes, to si samy zistuju. Staci jedine ziadost a uviest samozrejme dovod. Iny doklad netreba ziadny

mk1111111111
7. feb 2024

@cukorfalat ok, to som nevedela, ale, ak ma, tak jej to urychli vratenie

e1i
7. feb 2024

@cukorfalat ja som riesila 2019 a 2022 tieto veci kedy elektronicky prepis este nebol

cukorfalat
7. feb 2024

@e1i praveze elektronicky prepis vtedy uz bol. Bolo to v roku 2020, druhy pripad 2021.

e1i
7. feb 2024

@cukorfalat v 2019 nebol a 2022 som riesila rusenie po kradezi takze tam papier potrebovali o nahlaseni

cukorfalat
7. feb 2024

@e1i v 2019 nebol, od 2020 az. Ano, pri kradezi treba, to je nieco ine