Zrušenie trvalého pobytu v mieste bydliska

sandrika1986
15. mar 2012

Dobrý deň, chcela som sa opýtať a zároveň Vás požiadať o radu.... Od svojho narodenia mám trvalý pobyt v mieste bydliska, konkrétne u rodičov. Momentálne bývam s priatelom a s dcérkou v podnájme už 3. rok. Všetky poplatky, za byt, elektrinu a vodu si hradíme v podnájme. Poplatky za odpad chodia mne a dcére do trvalého pobytu, kde si to každý rok platím. Po jednej výmene názorov mi bolo oznámené z matkinej strany, že si mám vybaviť zrušenie trvalého pobytu u nich a taktiež aj dcére ( obe máme trvalý pobyt u rodičov ) a dieťa, ktoré čakám, po narodení nemám tam prihlasovať, ale nech sa prihlásim kde chcem. Môže mi rodič zrušiť trvalý pobyt u nich ? Ak áno za akých podmienok ? Poprípade, ak bude treba ho zrušiť, mám si to vybaviť sama, kde konkrétne a aké papiere budú k tomu treba ? Okrem tohto by ma čakalo iste tiež zmena údajov v dokladoch ako OP, zdravotná kartička poistenca a pod. Musím mať niekde trvalý pobyt ?

bady007
6. apr 2015

ahojte potreboval by som poradit 6,5roka som zil v spolu s druzkou v obecneom byte kde sme napisany spolu na zmluve po nezhodach som odisiel a chcemi zrusit TP moze to urobit bez mojho suhlasu,

enka81
6. apr 2015

moze ti zrusit, ak je vlastnik bytu a ty nie si maloleta, v tom pripade budes mat trvaly pobyt na ,,obecnom urade", teda budes mat adresu len obec. Nie je to nic nezvycajne. Ale možno by si mala vasiu sancu ziskat obecny byt, teda ak nejake mate a chcela by si.

babybumen
6. apr 2015

To je problém že nemajú bohužial starosta my to povedal.

ppucherko
1. jan 2016

Je mozne si zriadit TP osoby podobne ako virtualne sidlo pre firmy.