Zvažujem trestné oznámenie za ťažké ublíženie na zdraví

12. feb 2024

Podali by ste trestné oznámenie na neznámeho páchateľa za ťažké ublíženie na zdraví? Taktiež za poškodenie majetku. Zvažujem to popravde, aj keď úmysel nebol ublížiť konkrétne nám. Ide o precin všeobecného ohrozenia, pri ktorom sa zranila mne blízka osoba a bojuje o život.

matullienka
12. feb 2024

Nad tym uvazujes či podať? Nech úmysel aký chcel a komu chcel už by som sedela na polícii a spisovala záznam.

ibatanecnica
12. feb 2024

no neviem sa takto k tomu vyjadriť. Záležalo by na tom, čo sa stalo, o čo išlo. Či to bola nejaká blbá náhoda alebo nedbalosť,

zuzulka558
12. feb 2024

Jasne ze áno,,, mňa zas jeden blázon dal ako svedka niečoho co ani neviem ze tam bolo ani sa s ním nestretnem za celý rok z magorom, tento týždeň idem vypovedať síce ani neviem co, ale rozmýšľam tiež ze podám niečo ako obťažovanie alebo ze dal krivu výpoveď lebo mu hrabe stále tam kde robim

alex49
12. feb 2024

Niekto bojuje o život a ty rozmýšľaš ci vinníka oznacis? Zbal sa a chod na políciu. Možno zachránia ďalších ludi.

autor
12. feb 2024

@matullienka išlo o úmyselné podpálenie bytu, ale tak podpálil iný byt, nie náš, no škody zo splodín sú na viacerých bytoch a tiež priestoroch, okrem toho ťažké ublíženie na zdraví vplyvom toho.

ibatanecnica
12. feb 2024

tak to určite podať,

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
12. feb 2024

Určite podat

jana_eyre_2
12. feb 2024

Tak keď išlo o úmyselné podpálenie, tak to ani neváhaj.. ..držím palce zranenej osobe....

autor
12. feb 2024

@stastnamanzelka boli, čiže netreba lebo vedia čo sa stalo?

autor
12. feb 2024

@stastnamanzelka mne ide o to, že zobrali ju do nemocnice ale neviem nakoľko polícia bude zisťovať čo sa jej aj stalo a či mu to k tomu pripočítajú.

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alex49
12. feb 2024

polícia určite zistuje čo sa stalo, ale ty podať oznámenie môžeš., oni sa s tým vysporiadajú.

alickapusinka
12. feb 2024

Však za všeobecne ohrozenie je poriadna basa. Ja som si myslela že to automatický že ak sa vyšetruje sa podáva za všeobecne ohrozenie. To čo za debila podpáli úmyselne byt.

autor
12. feb 2024

@alickapusinka tak všeobecne ohrozenie a reálne že sa niekomu niečo stalo je tiež rozdiel si myslím.

autor
12. feb 2024

@stastnamanzelka tak s priateľkou sa pohádal, ale ona už v byte asi nebola, teda nezachytila som, že by bola

tamitamitami
12. feb 2024

Určite choď, ja by som neváhala a určite to riešila.

matullienka
12. feb 2024

Tak minimálne mu k všeobecnému ohrozeniu pripočítajú aj ublíženie na zdraví. On ten byt podpálil úmyselne tak musel počítať, že sa môže niečo stať aj niekomu ďalšiemu. Ani nerozmyslaj, že by si to nepodala

zuzulka558
12. feb 2024

Inak to nepochopím no hádam ho poriesia aj keď nebol zevraj najsvetlejši ako kolovalo po nete,,, ale to s nimi predtým neboli problémy alebo sa čakalo ze mu prepne,,, kde sme bývali predtým fetaci tam robili v garsónke krik a bordel aj drogy predávali,keď som sa pýtala ci ich aj riešia susedia kým niečo neurobia im tak odpoveď ze nie hulakaju len v byte