Prokurátor mi oznámil, že prešetria moje trestné oznámie. Ja som však žiadne nepodal. Ako postupovať?

Zodpovedané
6. mar 2023

Dobrý deň,

neznáma osoba podala písomne na prokuratúru v mojom mene trestné oznámenie na inú osobu. Ja som žiadne trestné oznámenie na nikoho nedal a prišlo mi, že ma prokurátor upovedomuje, že prešetria trestné oznámenie, ktoré som podal ja.

Čo mám robiť?

Ako je to možné?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vyžiadajte si nahliadnutie do spisu a ak ste nič nepodali, podajte o tom polícii oznámenie.

V konečnom dôsledku môže ísť o zneužitie Vašich osobných údajov. Bolo by dobré, aby sa to poriadne prešetrilo.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk