13 mesačná dcérka nepriberá

ankanl
27. máj 2013

Ahojte kocky, viem, ze sa navsteve lekara nevyhnem, ale chcela by som aj od vas nejako poradit,ak mate skusenosti. Moja 13 mesacna dcera mala uz dlhu domu vahu 8,3 kg.Lenze za posledny mesiac schudla na 7,9 kg.Neviem prist nato,kde je problem, kedze papka velmi pekne a myslim si ,ze aj dost, popritom ju kojim na poziadanie.Stolicu ma pravidelne,kazdy den rano a vecer.Ja neviem co mam robit, co jej davat jest,aby z toho priberala.Alebo jej davat nejake probiotika, vitaminy...
Aby ste mali predstavu, co jedava, tak tu je priklad:
R: ovsena kasa na vode s bananom/ alebo krajec chleba s maslom a zeleninkou/niekdy sunka, niekdy si da s nami cerstvo robene leco s pecivom
D: kusok cerstveho ovocia/ alebo detska vyziva
O: zeleninova polievka s cervenou sosovicou/ hov.vyvar s pecenovymi haluskami
maso a zelenina, vajicko a zelenina , cestovinu s masom a zeleninou Malokedy zje obe jedla ...
Ol: jogurt/ zeleninka na pare/alebo ovocie/ pecivo na striedacku
V: kasa s ovocim (ryzova, spaldova, kukuricny, celozrnna)
A cez den pije MM na poziadane a nukam jej cistu vodu,alebi niekedy ovocny dzus

Baby,kde robim chybu, ze nepribera:Ja nieco co by som jej mala davat,aby pribrala?

aristka
27. máj 2013

v tom nemusí byť nič zdravotné,malinká ti začina alebo už chodí a tam to priberanie nepôjde ako doteraz a môže aj schudnúť,moja malá už nepribrala rok,len sa vytiahla...

ankanl
autor
27. máj 2013

Aj s manzelom sme sa rozpravali, ze vobec nevyzera, ze by jej nieco chybalo...hraje sa ,usmieva a zacina chodit....Ja som v zahranici, a tu je tazdr,starostlivost ina, akurat cakam paier zo zdr,strediska a na prehliadku v 14 mesiacoch, tak som zvedava co nam povedia...

soldi
27. máj 2013

@ankanl pokial prospieva, vobec by som to neriesila. do vysky Ti rastie?
suhlasim s nazorom vyssie, ze v tomto obdobi deti zacinaju vela behat, takze sa kludne moze stat, ze schudnu. uz to nie su babatka, aby si sa kvoli tomu musela stresovat 🙂

fanta
27. máj 2013

Nasa za dva mesiace pribrala asi 200 g, ma 14 mesiacov. Vobec to neriesim, deticky v tomto veku zacinaju chodit, viac sa pohybovat, tak uz tak rychlo nepriberaju. Tvoja ma asi dobry metabolizmus a v dospelosti to bude pre nu iba vyhoda 😀 Ale pre klud duse to v poradni spomen lekarke, ale podla mna ti povie to iste.

dejka77
27. máj 2013

Moja ma 2 roky a asi 9,5 kg. Uz dost dlhu dobu pribera malo, ciastocne je to aj tym, ze nepapa tak ako by mala. Pokial je tvoja dcera spokojna a pekne papa tak to fakt nemusis riesit. Ja som pre tu svoju hladala na nete vysokokaloricke zdrave jedla, je to napr. avokado, oriesky, granola, ovocne dzusy, susene ovocie, quinoa, syry. Mozes jej trocha pomoct zaradenim takychto potravin do jedalnicka.

lucikan
27. máj 2013

@ankanl tak ja ti dam nas priklad, syn tiez velmi pomaly rastol a priberal, bol na spodnej hranici tabuliek. v dvoch rokoch to uz doktorke nedalo a zobrala mu krv, nemal inak ziadne ine priznaky, vesele bezproblemove babo, vobec nebyval chory, nikdy negrcal, nikdy nehnackoval. Bum - alergia na bielkovinu kravskeho mlieka. Cize ja ti naopak radim, nenechaj sa ucicikat recami, ze je to ok. Sleduj to. Nema niekde na telicku nejaky hoc aj maly suchy fliacik, nejaky vysyp, ktory ma opakovane? Ake velke kusky nestravenej stravy na v stolici? To by tiez mohli bt priznaky, ze jej nieco vadi v strave.
My sme sa utesovali tristvrte roka a stratili sme ten cas, ked syn mohol rast a priberat. Prvy mesiac co bol na bezmliecnej diete pribral pol kila a narastol tri cm.

milota164
27. máj 2013

nasa za 3 mesiace nepribrala nic. ked zacala chodit schudla teraz to pomaly dobehla, ale vazi stale rovnako od roka. Lekarka na to nic nehovorila tak je to asi tym , ze vsetko vybeha, ved je cely den na nohach 🙂

ask
27. máj 2013

@lucikan Prosim Ta alergia na kr.mlieko ...to zisti obyc. detska ked vezme krv a posle do labaku ci musime ist aj k alergo? Dakujem.

ask
27. máj 2013

@ankanl Aj nas je podobny...kojeny, ale on sa ani napapat nejako nelubi... je to drobec a neviem co s nim robit 😅 Prve dve deti neboli take...

lucikan
28. máj 2013

@ask nam zstila nasa detska dr., ale ked kuknes do temy o alergii na kravske mlieko, tam kocky pisu, ze asi 50percent pripadov sa z krvi nezisti a pomoze len eliminacna dieta (vsetko mliecne vylucit), nakukni do tej temy a spytaj sa tam, tam su zienky macherky co ti budu vediet poradit lepsie, inak si ale myslim ze beznejsi postup je ze dr. posiela s tymto na alergo, to len nasa to takto riesila

ask
28. máj 2013

@lucikan Dakujem za rady... 🙂