2-ročný nejedák - inšpirujme sa

9. jan 2024

Ahojte maminky nejedákov. Poďme sa trošku podporiť a inšpirovať čo dávate tým svojim nejedákom jesť.
Máme čerstvo 2r a ledva 10kg.
Raňajky - už dlhšiu dobu si prosí iba jogurt (pečivo sme sa ešte nenaučili jesť - max si dvakrát odhryzne
Desiata - ovocie alebo rovno desiatu preskočime a dávame polievku pred spaním. Polievky u nás celkom idú všetky druhy zeleniny na rozne sposoby.
Po spánku sa snažím ponúknuť druhy chod - maso/ryba s prilohou.
Olovrant - ovocie (stále mu nachystám aj pečivo so šunkou a zeleninou ale nato len pozrie a nechá tak)
Večera - niekedy kaša, niekedy zvyšok obeda, niekedy jogurt, niekedy nič🤷🏻‍♀️
Popritom pred obedným a večerným spankom je ešte kojený.

U vás je to ako🙏🏻

lugie
9. jan 2024

U mňa sa osvedčilo nedávať na raňajky jogurt, keď som dala, tak mi pravidelne odmietala ostatné jedla, neviem prečo 🤷🏽‍♀️ takže ja davam buď pečivo, syr, praženicu, banánové lievance (tie miluje) tieto veci striedam 😂 ale pečivo bez šunky (maso nechce jest).
Na desiatu máva ovocie, ale len vybrané druhy a ovocnú kapsicku.
Na obed má vývar alebo paradajkovú polievku (inú nechce) a druhý chod, to čo máme navarené. Má nejaké jedlá ktoré má veľmi rada, čiže sa snažím ponúkať to.
Na olovrant má jogurt. Sem tam má niečo dobré, nejakého brumika ale to len výnimočne. Na večeru ochutná z toho čo máme my, ale len minimum. Zvykne si dať aj trochu polievky. Potom pred spaním má krupicovú kašu.
Mlieko sme pred niekoľkými dňami zrušili tak musím povedať že sa v jedle dosť zlepšila… zje toho oveľa viac a menej vymýšľa…. Držím palce 🤞🏼 už má 2r a 9m tak dúfam že to je s ňou už na dobrej ceste s tým jedlom. Bojuje s tým od 1,5 roka…. Ale aj tak poväčšine hovorí na všetko že jej to nechuti 🤷🏽‍♀️

domiklik
9. jan 2024

Keď prestal kojit, ze je vysoko pravdepodobné, že sa rozpapa