Opakovaný zápal zvukovodu

lilyianka
12. dec 2015

Ahojte,
pred mesiacom mi zistili zápal vonkajšieho zvukovodu,ucho vyplachli,potom nasadili antibiotika a kvapky a na kontrole nasadili ešte antihistaminika...ucho bolo pár dní v poriadku ampotom začalo znovu svrbiet a vytekala mi z neho číra tekutina....tak zase návšteva ušnej,výplach ucha,dezinfikovanie a dala mi do neho ešte nejaký knot plus vatu,ktoru som si na druhý den mala z ucha vybrat a doliecit kvapkami,,,o par dni na kontrole všetko v poriadku,,,lenze na dalsi den znova svrbenie a výtok z ucha a yase ta ista pesnička,,,jednoducho som dvakrat tyzdenne u usnej,vyplachne,osetri ucho,na par dni pomoze,na kontrole vsetko ok a na druhy den svrbenie a vytok a takto to ide uz mesiac,,,,som z toho zufala a neviem co robit,,,usna ppvedala,že je to vraj na dlho a treba to riesit takto...moja otazka je ci by mi nemala urobit napr nejaky ster alebo krvne testy,proste nieco viac,,,,ved sa neda 2x do tuzdna chodit usnej a vymeskavat niekolko hodin v praci....naposledy či predpisala aj mast belogent,ale ziadna slava,,,,naposledy som bola u usnej vo stvrtok a v ppndelok idem znova,,,,,nemate nejaky recept,trik ci radu co v mojom pripade robit aby sa mi kazdy tyzden zapal nevracal,comu sa pripadne vyhnut?dakujem

janinah
12. dec 2015

zmeň orl lekára

lilyianka
autor
12. dec 2015

uz sombola u dvoch a ziadna zmena

janinah
12. dec 2015

chod konzultovať na vyššie pracovisko,teda do nemocnice a kludne rovno za primárom....mne to pripadá ako ekzém nie ako zápal

lilyianka
autor
12. dec 2015

ano usna povedala,že je to ekzem....ale co s tym?lebo vzdy doda ze to mam zapalene

lilyianka
autor
12. dec 2015

len z coho sa zrazu objavil ten ekzem a ako sa mu vyhnut?

lilyianka
autor
10. jan 2016

@janinah doktorka nakoniec sama povedala,že ide o ekzem,ale liecila to rovnako.....vyplach betadinom a strafik do ucha...na druhy den som si ho vytiahla a o den neskor ucho zacalo tiect a svrbelo....cize dvakrat do tyzdna k usnej....kedze boli sviatky a lekarka nepracovala,rozhodla som sa zajst do nemocnice ,kde mi bolo povedane,že sa jedna o plesneucho mi odsavali,urobili mi vyter a nasadeny batrafen roztok....kazdy druhy den som tam bola na pdsavani ucha ci mi vzdy pomohlo....vyter bol pozitivny na plesne,ale batrafen ani po tyzdni a pol nezabral a ucho stale tieklo...naposledy som bola v piatok,robili mi dalsi vyter ucha a ucho si mam nechat tak....vcera znovu zacalo tiect....uz som z toho totalne na nervy,su to dva mesiace co s tym chodim a badam len minimalne zlepsenie..jedine ucho uz nesvrbi,ale tecie.....dalsi vyter mi bol robeny z dovodu,ze batrafen nezabera a tie plesne sa tvoria stale....vysledky budu asi v utorok.....rozpravala som sa aj dvakrat s primarom a v stredu pojdem znovu za nim
uz som z toho zufala,co mam este robit???