Zlatý stafylokok u 2,5 mesačnej dcérky

danusa79
8. feb 2013

Dva a pol mesacna dcerka ma 2 tyzdne striedavo sopliky (vela, bezfarebne, tie uz presli), kasel (nie suchy) a teploty (niekedy nic, niekedy 37,5 nie viac). Mala cervene hrdlo, potom uz vraj nie, CRP mala vcera negativne, ale dnes nalez z vyteru z hrdla : zlaty stafylokok. Dali by ste na mojom mieste antibiotika? Mame recept, ak by sa cez vikned zhorsila, resp, nech pockame a uvidime v pondelok. Na jednej strane si myslim, ze ked dva tyzne bojuje, dva dni jej asi nepomozu, ale chcela by som sa tym antibiotikam vyhnut, ked sa nezhorsuje, dat imunite sancu.... Co vy na to?

andrejka1983
8. feb 2013

@danusa79 ahoj 🙂moja sestra chytila v 14 rokoch zlateho stafylokoka a verdikt doktorky bol: je to doživotne,nemožno sa ho zbavit, iba ho uspat,aby jeho prejavy ( nadmerné soplenie, fukanie nosa, stažene dýchanie...) nekomplikovali dotyčnej osobe život. Antibitika ho nezničia, možno uspia a znižia viditelne príznaky ale ten zlatý stafylokok tam bude furt ☹

marcelatje
8. feb 2013

@danusa79
moja malá ho má tiež a "liečba" spočívala v tom že pediatrička mávla rukou že to má 90% ľudí ......... a nič......... koniec príbehu.....

danusa79
autor
8. feb 2013

@andrejka1983 ano, to som uz tiez pocula, ze je to na furt... Pravdupovediac, ja som ho mala vo vytere tiez, uz neviem ci este pred tehotenstvom, alebo ako tehotna... A myslim, ze aj manzel 😒

@marcelatje Asi ano, muzovi povedali, ze problem nastava, az ked sa k tomu prida nieco ine... Vy mate/mali ste nejake problemy?

marcelatje
8. feb 2013

@danusa79 ani nie, len teplotky sa nám stále okolo 37,2 motajú, ale to bolo možno zúbkami, včera nám jeden vyšiel tak neviem.... 😕