Zlatý stafylokok a nosné mandle u 5 ročnej

katarina_04
7. dec 2015

ahojte, prosím Vás o každý názor, radu...
malá 5ročná, detská doktorka jej zobrala výtery hrdlo, nos a v nose má zlatého stafylokoka, boli sme na ORL - tu nám navrhla aby sme ju dali vybrať (už viac ako rok máme dokola sopel, kašeľ) máme ísť aj na alergologiu. Neviem čo mám robiť. Či máme ísť dať vybrať tie mandle alebo počkať - pretože sa jej zhoršil stav mala horúčky sople má husté a sfarbené a strašne kašle, doktorka detská jej dala atibiotiká...že galibu robí ten stafylokok. Tak neviem, keď jej zostane dobre, či je dobré dať vybrať mandlu, alebo počkať a prediskutovať to aj na alergologii. Ďakujem

8291
7. dec 2015

@katarina_04 zlatého stafylokoka treba skúsiť najskôr naozaj preliečiť.fakt robi galinu pravdepodobne on,a kôli nemu vyberať mandle sa mi zdá zbytočne,pretože zlat.stafylok.ma takmer každý tretí človek je uplne bežný.A môžu jej mandle vybrať a o par týždňov jej zasa môže výjst zl.staf.najskôr by som fakt poliecila atb.imuno alergo a kebyže sa stav nezlepsuje tak možno potom áno.Ťazko takto radiť.mozno by som sa ešte poradila aj s infektologom v krajnom prípade aký ma on nato názor

gabusiki
7. dec 2015

Ahoj nechapem suvis stafylokoka a odstranenia mandlí. Zlaty stafylokok je casty podobne ako moraxella a ine bacily v nose. Unas bol zlaty stafylokok uz od porodnice napr. Pokial nerobi infekty ani sa nepreliecuje. Antb. Sa isto ciastocne prelieci ale je mozne ze ked jej po infekte zoberies vytery bude ho tam mat ale bez kasla a soplov ho netreba preliecovat. VYBER nosnej mandle sa ma robit ak je dovod. Teda mandla je velka a robi probĺemy, zle dychanie chrape, caste choroby dych. Ciest a hlavne usi, ked uz mandla tlaci aj na tie. Ak to navrhlo Orl asi maju dovod, samozrejme na zakĺade fibroskopie, kedy mikrokamerov pozeraju mandle a napisu stupen napr. My mame 3 a ma caste infekty a 3 x uska tento rok. Tak to tiez riesime. Ale isto nie kvoli bacilu. Ten je pri zelenych soploch vzdy, davame antb. Kvapky a zvacsa to staci ak je teplota dlho tak aj cellove. Po prelieceni isto pockat a pozret tie mandle fibroskopom, my mame aj imuno liecbu a pomohla, ale tym ze ma mandlu veliku a tie casto chytene uska riesim aj to vybratie, nam ho odporucili uz pred 2 rokmi. 🙂

katarina_04
autor
8. dec 2015

@gabusiki nie kvôli stafylokokovi majú ísť von mandle... ono to bolo tak, že naša doktorka zobrala výtery malej hrhlo mala čisté a v nose má stafyla a tak nás poslala na ORL. (lebo ju bolelo aj ucho) ...tak na ORL som povedala čo ma trápi, že soplí a kašle asi rok s malými prestávkami...pozrela jej do nosa, do ucha a do hrdla, potom zohriala si zrkadielko a ešte raz sa pozrela na mandlu (vôbec nespomenula, že je veľká). Iba s tým, že keď stále kašle, by bolo dobré dať mandľu von. A hneď nám písala papier do nemocnice. A inak sme mali zo sebou aj papiere z výterov o tom stafylovi sa nezmienila, že to najprv treba preliečiť... som nasratáááááá. No tak a potom asi o tri dni mi dostala malá horúčky, tak naspäť k našej dokrotke - brali jej krv to bolo vo štvrtok, v piatok naša doktorka neordinovala, len sestrička mi povedla, že crp má zvýšené (má byť 5 a mala 5,8).... tak sme zasa čakali celý víkend až v pondelok som išla znovu tam, predpísala ATB. A viac menej som rozhodnutá, že pôjdem s ňou najskôr na alergologiu a potom sa uvidí....

anoushka33
5. nov 2022

@katarina_04 Ahoj, presne náš príbeh ☹. A do toho búrlivý noci, keď môj syn zle dýcha, upchatý nos, chrápanie, prehadzovanie... V stere stafylokok zlatý. Ako ste vtedy dopadli? Vybrali ste nosnu mandlu a bol pokoj? Aj si ešte pamätaš 🙂. Ďakujem.

jesenzima
5. nov 2022

Môjmu dieťaťu pomohlo odstránenie nosnej mandle.. od vtedy sme ešte ani raz nepoužili pamycon ani iné ATB. Je to už skoro rok..