Maly Raj - kúpa nehnuteľnosti

liliana8
14. sep 2021

Baby,zvazujeme kupu nehnutelnosti v Malom Raji (Slovensky Grob).Mame rocneho syna a chcela by som vediet ako sa vam tam byva s detmi.Klasicka dilema-kupit nehnutelnost na dedine(zahrada) alebo radsej v meste (lepsia infrastruktura -skolky,ihriska,aktvity).Ako ste tam spokojne?Dakujem.

lienka9
14. sep 2021

@liliana8 dvaja moji kamosi tam maju domy,dvaja dalsi stavaju.dnes som tam bola,je to tam velmi prijemne.na to ze postavene na "poli" super riesene chodniky,odstavne parkoviska,detske ihriska kazdu chvilku,to nieje bezne v takychto satelitoch..tusim jeden obchodik tam je a kaviaren..zvysok zavisi ci ti nevadi dochadzat do BA ak tam mas pracu,pomenej spojov a dalsia vybavenost bud v BA alebo pezinku..

conta22
14. sep 2021

@liliana8 bývame dva roky, deti ešte síce nemáme ale je tu veľa mladých rodín - výhody sú dom, pozemok, sú tu dve kaviarne, kozmeticky, kaderníctvo , vydajne miesto zasielkovne, naokolo veľa cyklotrás , nevýhody - nie je tu žiadny obchod, na všetko treba auto, žiadna škola škôlka do štátnych čo som čítala v okoli je problém sa dostať, starosta zaspal dobu, malo zelene, to jedno jazere čo tu je nikto neudržiava …my nie sme moc spokojní aj porovnáme s čiernou vodou , byt vami kúpim dom tam…samozrejme ceny sú vyššie no my sme už oľutovali bývanie tu a rozhodli by sme sa inac do budúcna 🤷🏻‍♀️

pukanec123
25. sep 2021

@liliana8 my sme sa to tu rozhodli po 5 rokoch zabaliť, je to satelit, nie je to klasická dedina, to znamená, že síce áno máš tu dom a pozemok…ale milión susedov okolo seba, pozemky na seba natlačené. Si odkázaná na auto, škola škôlka obchod, tu nič nie je. Čo znamená, že dieťa každý deň voziť hore dole celé roky. Busy tu chodia ale to je take…naprd. Sú tu tri vacsie ihriska, a cyklocesta ktorá vedie do starého grobu ale to led tu bývaš dlhšie sa ti už zunuje po čase.
Teda takto, keď ideš sem napr z Petržalky z paneláku tak budeš spokojná, za mna ale iba na pár rokov kým si zvyknes 😬
Ale inak komunita tu je fajn, veľa mladých ľudí, mamičiek na materskej, susedia tu väčšinou majú výborne vzťahy.
Za mna je to buď alebo. Sú len dva typy ľudí, takí ktorí tu už zostanú žiť spokojni do konca života, a takí, ktorí to po pár rokoch zabalia ako my 😁

something
25. sep 2021

My tu byvame 5 rokov a tiez nie sme spokojní. Si odkazana na auta, pesi sa sice dostanes do dediny po cykloceste ale na pesi od nas je to tak polhodina. Ihriska su tu ale inak nic. Ano je to dom so zahradou a to je vsetko. Vsade decka vozit, posta, lekaren, obchod, skola, skolka...zvazujeme odchod

conta22
25. sep 2021

@pukanec123 ak sa môžem spýtať tak kam sa chystáte ? My sme premýšľali smer Bory alebo prerobiť 3izbak v Ružinove nejaký starý 🤷🏻‍♀️😃

pukanec123
25. sep 2021

@conta22 kúpili sme dom, ale väčší podstatne, toto tu už nám je malé, všetko tu developer stava a všetko malé 😕 zostavame v pk okrese, ideme do vinicneho. Akože sme Bratislavčania ale už mame v pk okrese robotu, deti škola škôlka tiez. Bytovku by sme už asi nedali, keď sme zvyknutí pár rokov byt bez susedov hore a dole, ale teda myslím že aj naši potencionálni susedia si vydýchli lebo mame dve deti čo furt dupu a kričia 😂 strasne išli ceny pozemkov a domov hore, ale normálne by som neverila aký dopyt je po domoch v malom raji 😱 sme to predali za jeden deň 😱
Ja ti poviem pravdu že už sa nemôžem dočkať, lebo strašnú averziu tu na to mám už. Kým som chodila so roboty tak som to tak nevnímala ale teraz som na materskej a tu sa ani kočíkovať nedá v tejto betónovej džungli, cyklotrasa prejdena za 15 minút, všade autom treba no otras 😕

matenka
25. sep 2021

@conta22 bory pri dialnici ani zadarmo, skuste tam ist niekedy v noci a budete pocut hluk od dialnice

veve205
27. mar 2023

@liliana8 ahoj mozem sa spýtať ako ste sa nakoniec rozhodli? My nad tyn uvažujeme teraz, vsimla som si ze tam otvorili aj ZŠ a tento rok vraj MŠ. Len sa obavam toho dochádzania lebo naši su zo SC a odtial je to des...
Ďakujem za odpoved🙂

liliana8
autor
27. mar 2023

@veve205 Nakoniec sme kupili nehnutelnost v Dunajskej Luznej.