MUDr. Nogeová - prvé vyšetrenie

rebeca2
5. feb 2021

Maminky, ktore chodite k tejto pani doktorke, poprosim vas o info, ci na prve vysetrenie ist nalacno, spravi pani dr. hned v ten den aj sono? Odbery robi podrobne? Co vsetko obsahuju? Je to pre mna dolezite, lebo uz sme absolvovali jedno vysetrenie na kramaroch a teda , ani sono, ani odbery ,ale euthyrox predpisany. len na zaklade pohmatu sz a vysledkov od obvodnej..uz som dcere dala dve tbl. , no nie som s tym stotoznena kvoli pristupu lekarky. Dakujem za kazdy nazor a skusenost.

rusalinka
5. feb 2021

Ahoj, nalačno nie je potrebné ísť. Na sono posiela o poschodie nižšie a štandardne až potom berie krv. Na sono ale poslať nemusí, nie je to pravidlo. Vyšetrenie tiež robí pohmatom, odváži, pomeria - neviem aké veľké dieťatko bude vyšetrované. Lieky predpisuje až na základe výsledkov z krvi, ktoré potom zasiela mailom.

rebeca2
autor
5. feb 2021

@rusalinka dakujem krasne, cize vy ste nemuseli priniest vysledky od pediatricky? My na kramare ano, a na zaklade zvyseneho tsh dala lieky...Nogeova robi krv na tsh a este aj ine hodnoty? Nasej stacilo toto

rusalinka
5. feb 2021

@rebeca2 pravdupovediac si nespomínam. My tam chodíme od narodenia malého, na Antolskej som aj rodila a tam sme aj boli týždeň potom kvôli všetkým vyšetreniam. Fakt si nespomínam. Ale ak donesieš vyšetrenie od pediatričky, určite nič nepokazíš. Ja myslím, že sa sledujú z krvi práve tie hodnoty, ale napr. na poslednom vyšetrení napísala, že má málo vitamínu D a predpísala Vigantol. Takže sleduje aj iné parametre, asi tak celkovo krvný obraz. Plus celkový vývin, výška, váha, koža, samotná žľaza (ale to najmä z USG). Je to dobrá lekárka a má veľmi fajnú sestričku 🙂

rebeca2
autor
5. feb 2021

@rusalinka dakujem krasne😌