Právna pomoc s ujmou na zdraví - Piešťany a okolie

nopass
4. sep 2023

Ahojte, hľadám ľudí ktorí tiež utrpeli újmu na zdraví kvôli chybe lekára. Ako ste podávali podnet, poprípade šli k súdu? Alebo ešte len budete?

deti95060810
4. sep 2023

my sme to skúšali - ale neuspeli sme. Bolo to úmrtie.
Mali sme aj právnika, ale lekári je jedna banda ktorí sa dokážu vyhovoriť na kde- čo.
Ak to nie je dieťa, alebo mladý človek tak tam veľká šanca uspieť nie je. A potom musí tam byť aj celospoločenský tlak - prípad medializovať.
Potom narazíš na slovenské súdy - to je zas problém. ....

alickapusinka
4. sep 2023

My sme chodili po súdoch 8 rokov tak veľmi TY právnici nechcú ísť po lekároch. Viem o právnikovi čo ak lekár urobil chybu ich obhajoval je to právnik na medicínu ale vyberá si komu pomôže nechce pomôcť každému. Nám nechcel a jednalo sa o dieťa. Presne ako píše deti95060810 je to jedna veľká banda lekárska mafia v bielych plášťoch. Vieš čo pokiaľ nájdeš právnika najprv či s tebou do toho pôjde mi sme dal na právnika 8 tisíc eur a vlieklo sa to 8 rokov. Tesne predtým než dieťa nám zomrelo dostala odškodné ale tie nervy stres, a znalecké posudky nám Slovenský lekári posudky neurobil mi sme malý posudky s CR a tým že sme iný štát sme zaplatili za jeden posudok aj tisíc eur medzi tým sa zo znalcom skontaktoval dal mu niečo do vrecka tak vždy sme ťahali za kratší koniec ale podarilo sa ale nestalo to za tie nervy 8 rokov a kopec peňazí posudky kolky, pojednávania právnik 2 právničky a každej zaplatiť. Môžeš do toho ísť ak má zbytočných zo 10 tisíc eur aj viac. Ale treba rátať s tým že ak neuspeješ ešte budeš musieť TY zaplatiť lekárovi a súdne trovy jeho právneho zastúpenia. A to môže byť aj niekoľko tisíc. Sú aj taký čo išli na súd nakoniec prehrali a aj že bolo poškodene zdravie lekárom neuspeli ako píše prispievateľka vyššie.

martinmmartin
4. sep 2023

Aj lekari maju pravo na omyl.

diagnostický omyl sám o sebe nemožno považovať za protiprávne konanie, a nemôže preto založiť ani právnu zodpovednosť za následky na zdraví, ktoré vyvolal. Takým sa okrem iného, môže stať v prípade, ak lekár nehodnotil v diagnostickom procese, zahŕňajúcom tiež i jeho rozhodovanie o použití alebo nepoužití dostupných diagnostických metód, zistiteľný stav podľa súčasných poznatkov lekárskej vedy.“ [4]

aurelia2000
4. sep 2023

@martinmmartin Keď budeš ty sám v úlohe "diagnostického omylu", potom sa ti nebude tak ľahko obhajovať "právo na omyl" Ak to teda prežijes...

mimi3008
4. sep 2023

@martinmmartin taketo hlasky milujem: "jedna veľká banda lekárska mafia v bielych plášťoch"🤣🤣🤣
Zaujimave, ze ja mam taku skusenost, se stazovali sa vacsinou taki, ktori svoj stav zanedbali, prisli, neskoro, s lekarmi nespolupracovali, prip. prvotne podpisali reverz. A ked uz islo do tuheho, chceli zazraky na pockanie a ked sa neudiali, stazovali sa.

deti95060810
5. sep 2023

@mimi3008 prišli neskoro? no nie vždy.
aj lekári neraz problém bagatelizujú, nepošľú na ďalšie vyšetrenia, nepredpíšu správne lieky, nemajú záujem o liečenie pacienta, sú vyhorení, mizerné vybavenie nemocníc a ambulancii, šetrenie na pacientoch, rodinkárstvo ....

alickapusinka
5. sep 2023

@mimi3008 jasné môj prípad najprv ešte bolo skoro tak ma tehotnú poslali domov potom má ratovali na ARE v našom prípade sme nakoniec uspeli ale dlho sa to ťahalo. Každý sa na to pozerá ináč pokiaľ sa mu nestane že ho poškodí lekár na zdraví ONI majú pomáhať a nie škodiť. A v mojom prípade žiaden reverz podpísaný z mojej strany nebol. Nepoznáš ani autorkin príbeh nemusíš písať že to urobia všetci na reverz lebo ani ja som nepodpísala reverz. Pokiaľ sa Ti nič také nestane alebo v rodine tak to napíše len taký ktorý nič s nimi konkrétne nezažil ak zažiješ na vlastnej koži alebo niekto blízky s tvojej rodiny vtedy by si tiež tak písala vtedy už by boli kydy. Nič o tom nevieš nevieš ako to chodí.

alickapusinka
5. sep 2023

@martinmmartin TY si omyl.

martinmmartin
5. sep 2023

@alickapusinka nie niesom

mimi3008
5. sep 2023

@deti95060810 nemozem s tebou nesuhlasit, ale netreba hadzat do 1 vreca

mimi3008
5. sep 2023

@alickapusinka tak po prve, rozumies rozdiel medzi VSETCI (toto som nenapisala) a VACSINOU (toto som napisala)??? Po druhe, viem o tom velmi vela