Skúsenosti a dojmy z pôrodnice v PN

bednna
3. jan 2021

Prosím mamičky, ktoré už rodili v PN, o vaše skúsenosti a dojmy, aké to bolo, spokojnosť/nespokojnosť - prečo, a tiež dojmy z pobytu na šestonedelí... Ďakujem...

alikal
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristi13
4. jan 2021

@bednna ahoj, ja prvorodicka som rodila teraz v decembri. Muž mohol byť po teste pri pôrode, teda bol od začiatku priebehu asi 7 hodín s nami. Doktora som nemala vybratého, rodil ma MUDr. Tallo, ja som bola spokojná, chodil ma pozerať, zaujímal sa a pôsobil na mňa upokojujúco,mala som v neho dôveru. Na sestonedeli som bola spokojná, taka rodinná atmosféra, sestričky aj celý personál boli vždy milé, usmiate, zaujímali sa ako sa cítime ja aj babo, ako nám ide kojenie,ukazali kúpanie pri prebaľovani aj prebaľovanie. Lekári na vizitach taktiež spokojnosť. Aj keď ja to nemám s čím porovnať určite by som sem išla rodiť opäť.

vevapeto
4. jan 2021

@bednna rodila som tam 8 rokov dozadu a bola som spokojná. Teraz tam idem opäť.

bednna
autor
4. jan 2021

@kristi13 to je fajn, ze ste mali pozitivnu skúsenosť, ja som prvykrat rodila v TT, zo zaciatku som to tak nevnimala ani neriesila, ale nie vsetko bolo skvele..jasne,zalezi to hlavne od ludi, boli tam dobre sestricky aj horšie na šestonedelí, dr., ktorá ma prijímala bola tiez mila, ľudská, lenže som rodila ráno, a to uz bola ina zmena, navyse fakultna nemocnica je...no proste si pre nich živá učebnica.. A celkovo moje dojmy s odstupom času boli zmiešané, tak rozmýšľam teraz pri 2., ci radsej neskusit niekde inde rodit... Ake maju vybavenie, kapacitu, je to take modernejšie na cakacich izbach a sále?

bednna
autor
4. jan 2021

@vevapeto super, tak mozete potom porovnať, ako sa to tam zmenilo 😉 kedy mate termin? Drzim palce...

kristi13
5. jan 2021

@bednna fúú že či modernejšie, to neviem posúdiť. Ja som na sále bola od večera a sestrička ma monitorovala(ozvy a kontrakcie) a ja som v kuse bola na fit lopte, tak mi to vyhovovalo, nevnímala som nejak vybavenie. Samotné izby, aj ostatné priestory sú vynovené, aj sprchy. Izieb je tam 6, z toho 1 VIP, 1 taka polo vip, 4 bežné. Co sa týka vybavenia tak bábätkám dávajú každý deň oblecko, je tam kútik kde si môžeš zobrať aj čisté ak ti zaspinia počas dňa, máš tam dostupne plienky, mydlo, aj kadejaké vzorky.. V spoločných priestoroch je TV, kanvica, automat na teplú a studenú vodu, váhy, kadejaké informačné letáky, lampa na nahrievanie..atď. strava bola chutná aj porcie dosť veľké.

vevapeto
5. jan 2021

@bednna dakujem, zaciatok februára mám termín. Hoci v súčasnej situácii som pripravená skôr na bojové podmienky.

bednna
autor
5. jan 2021

@vevapeto och joj, tak to ano, ktovie ako to bude, drzim palce, hlavne v zdravi, aby ste to prezili a zvládli...

bednna
autor
5. jan 2021

@kristi13 6 izieb myslite na cakacke pred porodom, ano? Isla by som si to aj pozriet, ale pochybujem, ze sa tam najblizsie 3 mesiace dostanem v tejto situacii...

vevapeto
5. jan 2021

@bednna dakujem ❤️

kristi13
6. jan 2021

@bednna 6 celkovo, čakáš na bežnej izbe, teda pokým nemáš už ozaj opakujúce, skaracujuce kontrakcie. Mňa po prijme dali na normálnu izbu, tam som bola možno 2 hodiny a potom už na sále zvyšných asi 5 hodín.. Pustili by ta možno ak by si mala negatívny test, inak zrejme nie