Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

handricky
20. okt 2012

@marta222 hej a moj stary je mladsi odomna🙂

marta222
20. okt 2012

@handricky 😀 😀 😀

biba321
20. okt 2012

baby,no moja prva latkovka 😝
takze maly sa od radosti doslova posral 😅 😅 samozrejme ze mimo separacku,no na 1.raz som ju nejako zlozila naboku,čo som asi nemala,no uz budem vediet 😎
som dala tie nohavičky lolipop bambusove,uf to je ina kopa bambusu 😅 ved prehnuty aj cez chrbat aj vpredu! dufam ze ostatne take nebudu uf,to sa mi ani plazit nenauči... 😖 s takou velkou ritulou
to je fakt asi tak 10 x bachratejsie ako jednorazovka uf...

handricky
20. okt 2012

@biba321 lolipopka (resp. rovnaka je aj little lambka) su najbachratejsie lebo su z hrubeho bambusoveho frote. daj mu vkladacku a na to vrchne, nebude taky bachraty. resp. pockaj aj na ine, ak si objednavala

biba321
20. okt 2012

ozaj,no a vrchne na to som dala pop n gro
a ma to cez brucko a cez nozicky akoby obtiahnute,zeby bol taky tučko,asi su mu nie dobre?
ale sa mi to nezda,je to velkost 2,tj. asi do 15 kg,to este nema,a myslim ze 15 kg babo je tucnejsie..

handricky
20. okt 2012

@biba321 pop n gro cislo 2 su dostatocne velke, su standardne velke na dlzku aj sirku ako vsetky ostatne vrchne, kde pisu do 15 kg.. a inak u gatiek, kde pisu ze az do 16, 17 alebo 18 - tak tie su tiez rovnake dlhe ako vsetky do 15 /cize to su take tie odhady vyrobcov.. (s vynimkou nocnej anavy - ta je fakt dlhsia) maly ma 9 ks, cize musia mu byt dobre, mali by byt tesne okolo noziciek aj okolo bruska a chrbatika, aby nepretiekol. nie vsak tak tesne, ze ho otlacaju alebo ze tam nestrcis dva prsty (medzi brusko a gatku)

biba321
20. okt 2012

@handricky to som nejako blbo musela dat,neviem,no hned vedla tej nohavickovej bambusovej,tak neviem uz ako inak to dat...

biba321
20. okt 2012

ozaj pls ked teraz nezavesim bambusove plienky čerstvo oprane,a ostanu do zajtra mokre v lavori,stane sa im niečo?
maly uz spi,tak ho tam nechcem budit ked pojdem buchat a svietit na balkom.. 😖
a ako je to pls s tym mastnym,nemozem mu ani olejcekom cistit,ked mu idem dat bambusovu plienku?resp. potom olejcekovani asi vyutierat servitkou aby to nebolo mastne,ak sa zadari vsak..
dakujem moc

rolla20
20. okt 2012

@biba321 co sa tyka kil, tak ja v tom vidim rozdiel medzi 15, 16-18kg, ktore udavaju vyrobcovia, pri vybere som vzdy pozerala na konkretnu vahu. Bo ono velmi zavisi od proporcii dietata. My sme mali porodnu vahu 4,47kg, cize maly baculko, tak stehienka boli tucnucke, preto sa mi zle vyberali vrchne gatky. Zacinali sme klasikou flipkami, ale tie teraz davam ako zalozne. Nase naj su Blueberry coveralls, krasne sa do nich vojdu nohavickove, ale aj stvorec na rovno s prefoldom. Mam este aj Little lamb, vel.3, tie su riaadne velke, pomaly az za usami 😅 ale zase maju silnu gumicku okolo noziciek.
A este aby som nezabudla, co sa tyka nohavickovych plienok alebo mozno j celkovo by som ti odporucila vrchne nohavicy, ktore maju aj kridelka, bo krasne pozakryvaju plienku a zadrzia pripadne nehody. Bo ked som este davala Flipky aj s prefoldom, tak to nemal medzi nozickami poriadne utesnene

misaha
21. okt 2012

ahojte baby..nehce sa mi to všetko čitat,lebo možno ta diskusia tu už bola...ale ake su podla vas plienky babyland?ma niektora skusenosti...ja si mylsim že stačia ked dam do nich bambusove vkladačky?!...alebo?

baska1
21. okt 2012

@misaha predsa len nizsia kvalita, pretekaju okolo noziciek a posuvaju sa na babatku, netesnia dobre, tnastastie mam len 1ks

brca
21. okt 2012

Prosim vas, ked davate celulozove separacky, davate ich rovnovezne s plienkou alebo kolmo na nu? Ked som ju dala rovnobezne tak ked sa pokakal zaspinil aj vrchne gatuse. Ked ju dam kolmo a nalozi do plna, co on zvykne( kaka 1x za den) tak zas to vpredu pretece na plienku, aj ked vacsina je zachytena. Teraz som ocakavala ze bude kakat tak som mu dala dve - jednu tak a druhu tak, a samozrejme nekakal 🙂) A este ma zaujima ci celulozove udrzia aj kake vacsich deti, ci si ich mam setrit alebo pomynat lebo mi o par mesiacov budu na nic. Ja ich totizto moc neminiem, ked sa mi vykaka rano, tak uz cely den nebude ( aj ked minule ma prekvapil druhou varkou 🙂)) ale to je zriedka)

marta222
21. okt 2012

@brca môj malý má 8,5 mesiaca, tiež kaká cca 1x za deň, už také fajn tuhé a ja dávam celulózové separačky - v pohode to zachytí a nemám ušpinené plienky, takže určite ich využiješ aj neskôr 😉

handricky
21. okt 2012

@biba321 tak hej, jak pise rolla, kazde dieta je proporcne ine a nemusi upne dobre sadnut strih. blueberry su fakt sirsie a maju dvojite lemovanie okolo noziciek (co maju popngro sice tiez), skus teda dat na nohavickovu flipky a vrchne popngro pouzivat s vkladackami - prefoldami. olejcek je mastny, ak vylejes mastne na bambus (a vlastne na akykolvek prirodny matros) asi sa ti na plienke vytvori mastny film a nebude sat. pouzi separacky, co mas. resp. musis olejecekovat? urcite ti niekto odpise, kto to skusal, ale je vikend, vacsina mamiciek sa venuje detom a manzelom 😀 . ja olejcek nepouzivam, ani krem, ak je trocha cervena obcas po kakani, dam bambus priamo na kozu a do hodiny je to prec.ak operies vecer a vyvesis rano, nic sa im nestane. mozno budu trocha zatuchnute, vyvetras susenim. to mas jak so vsetkym ostatnym pradlom, ked peries oblecenie, co sa mi stane do druheho dna? nic.

alena0305
21. okt 2012

@brca tie separačky sa môžu aj cca 3 krát oprať, keď sú len ocikané

brca
21. okt 2012

@alena0305 ano periem ich, ale ked netreba tak mu ich nedavam lebo to sa mu tak nalepi na tu prdel 🙂 bambusik je lepsi 🙂 ale ja som ich zatial prala vzdy len raz a potom som vyhodila. Som sa bala ze dalsie pranie nevydrzia 🙂

brca
21. okt 2012

@marta222 a ked ste boli mensi ako si ich davala - rovnobezne ci kolmo na plienku?

marta222
21. okt 2012

@brca bohužiaľ, my sme začali látkovať až od 7. mesiaca a dávam ich rovnobežne, sem-tam sa stalo, že pretieklo aj na plienku, no čo už 😉...

marta222
21. okt 2012

@biba321 ozaj, nechystáš sa náhodou na prezentáciu látkoviek 8.11. do ZA-materské centrum Levík?

biba321
21. okt 2012

@rolla20 ved to,moj je riadny baculik 😅 no este mam par vrchnych,uvidim ako to bude v nich,a potom pripadne tie bluberry coveralls vyskušam
dik za tip 🙂

biba321
21. okt 2012

@handricky no ja mu ked sa pokaka umyjem ritulu pod tecuvou vodou,ale tie zahybyky sa nedaju vycistit,tak to mu gazovym štvorčekom a olejčekom čistim,aj vtačika 😝
olejček mi pekne tu kozu vyčisti
no a na to asi teda bambus by nemal ist,tak to nejako papierovymi obruskami vyutieram,to uz hadam nebude nejako moc mastne 🙂
a nožičky mu olejčekom masirujem,ale to hlavne lytka to sa tam hadam nedostane ku plienke

biba321
21. okt 2012

@marta222 hm kebyze mam čas a dat kam maleho,tak aj idem,no bohuzial.. hm no dik za tip,uvidim 🙂
ty ideš? kde je ten levik,niekde na hlinach?

biba321
21. okt 2012

@brca ahoj,ja začinam tiez teraz latkovat a pouzivat separačky-čo mysliš tym ze rovnobezne alebo kolmo davat na plienku?
akoze po dlzke a po širke? po širke ti potom z plienočky trči,zahneš pod nu? tak? či? 😉

marta222
21. okt 2012

@biba321 môžeš zobrať aj malého, budú tam nejaké kočky, ktoré Ti ho za ten čas postrážia, tu je všetko: http://www.ekoplienky.sk/prezentacie/

biba321
21. okt 2012

@marta222 no teda,wow uvidim
ty si tam poradkyna?

marta222
21. okt 2012

@biba321 😀 😀 😀 , na to si ako prišla? Nie, nie som poradkyňa... Čo ja môžem radiť, keď látkujeme ešte len 2 mesiace 🙂 . No, možno by som išla, uvidíme

misaha
21. okt 2012

dakujem pekne za radu 🙂...a nevedeli by ste mi poradit ktore by boli dobre,nemusi a byt prave ze tie naj naj..ale nejaku radu ze ktore su ok,vkladacky mam uz bambusove kupene.....mala ma 6 mesiacov a mame alergiu na pampersky...a tie latkove su krasne a aj sa tesime na ne aj ked budeme prat a prat a prat 🙂...a poptosim aj ze ako ich osettujete?....citala som asi uz vsetko a vysledok je ze mam v om taky hokej ze az :DDD...dakujem!

lenkalis
21. okt 2012

@susul Pozerala som ešte diskusiu o mydlovom slize, nasla som typ - fľašu octa naliať do bubna a zapnúť vyvárací program. Ja tiež čistím oct. čističom ale nie v takom množstve. Vraj to radil aj opravár.

marta222
21. okt 2012

Viete mi prosím niektorá poradiť, ktoré vrchné PUL-ky sú najlepšie pre také väčšie bábo? Myslím, keď už začne loziť a chodiť. Ja mám iba 4 ks FLIP-ky a tie sú dosť široké medzi nôžkami, myslím, že tie sú asi tak najvhodnejšie pre malé bábo na balenie naširoko... Či dávate FLIP-ky aj chodiacim detičkám?

brca
21. okt 2012

@biba321 ja sa snazim latkovat cca mesiac tak tiez este nemam vsetko vychytane 🙂 Presne tak som to myslela s tou separackou, a ano na sirku mi vytrca, to je zamer, aby sa kako nedostalo na gumicky. Ale prave sa mi zas vykakal do flipiek a zas aj gumiy to schytali... Tie flipky su zakliate, 3x za tento tyzden su okakabe... Mne to nevadi prat, len oni asi potom moc nevydrzia...