Aké látkové plienky?

michaela1711
5. mar 2015

Ahojte chcem sa opýtať aké máte skúsenosti s týmito plienkami. Rozmýšľam keď sa mi narodí bábo že začnem látkovými plienkami a chcela by som si vybrať Aio plienky koľko kusov si mám zadovážiť aby som ich stihla oprať a vysušiť? Ďakujem za rady. 🙂

abigel1
10. mar 2015

Ahojte. My tiež čakáme ďalšie bábo a tiež rozmýšľame nad látkovými plienkami. Našla som značku Petit Lulu. http://www.baby-land.sk/Latkove-plienky-Petit-L... U nás som ich našla len v 2 e-shopoch, ale na nemeckých a českých stránkach ich vychvaľujú. Máte s nimi skúsenosti?

michaela1711
autor
11. mar 2015

@abigel1 vyzerajú byť celkom fajn ja nemám s nimi skúsenosti ale ja rozmýšlam na timito http://www.ekoplienky.sk/p/1064/bambi-roxy-novo... ja som zo začiatku chcela Aio plienky ale som zistila že na začiatok sú najlepšie normálne štvorcové plienky a pulky tak už sa riadim podla toho.

abigel1
11. mar 2015

A koľko si toho objednala? Čo ťa to vyšlo? Ja som sa dočítala, že treba cca 20 plienok a 3-4 nohavičky.

michaela1711
autor
11. mar 2015

@abigel1 ja mám len 20 plienok a starších 10 som dostala a dalších 10 som si kúpila tu na bazári od profi za 9 volačo. Pulky ešte nemám kúpim zatial dvoje alebo troje a uvidím ako sa budú špiniť kolko ich budem potrebovať potom ešte dokúpim ale myslím že troje by mali stačiť a chcem si ešte k tomu kúpiť aj vkladačky a vrchné nohavice .

michaela1711
autor
11. mar 2015

Dokopy som to prerátala ma výdu tie pulky s nohavičkami aj vkladačkami približne 90 eur čo som pozerala tie lacnejšie veci na stránke ekoplienky.sk ale možno sa popítam aj u nás v meste v obchodoch možno to výde lacnejšie neviem ale ja som napočítala tých 90. Je to osť peňazí ale asi sa to oplatí lebo pampersky keď sa kupujú tak to dokopy výde tiež dosť dohovie aj či nie viac. Ale zase aj praním sa mína voda a aj elektrika tak neviem ja to idem skúšať prvý krát to látkovanie. Prvého syna som balila do jednorázových plienok ale som sa dozvedela že je zdravšie to látkovanie tak pri druhom bábätku to chcem vyskúšať.

behulka
11. mar 2015

@abigel1 20 plienok je málo, to by ti stačilo, ak by si prala každý deň. 40 ks + troje vrchné nohavičky by malo stačiť.

tortelinka
11. mar 2015

@michaela1711 tiež si myslím, že 20 je málo, ja mám oveľa viac, ale zasa neperiem tak často..mimochodom, presne tie typy na mená sme mali aj my..máme Timoteja 😉

michaela1711
autor
11. mar 2015

@tortelinka ano aj mne sa páči meno Timotej aj Juliana ešte neviem síce čo to je. To je dobré že máme také isté typy mien 🙂 a tie plienky ešte si nejaké dokúpim teda a tých 30 keby som mala to by stačilo?

tortelinka
11. mar 2015

@michaela1711 neviem či chceš používať iba klasické štvorce,ja som mala aj kapsovky, aj štvorce, aj nohavičkové..všetky druhy, po pár kusov všetkého, podľa mňa je lepšie potom dokupovať postupne, keď sa ti niečo osvedčí, kúpiť viac..ja som to vlastne ani nepočítala, ale to číslo je dosť vysoké 😕 , nevadí, teraz ich používa druhý syn 🙂

abigel1
11. mar 2015

Ok baby, ďakujem. Tak skúsim objednať tie Petit Lulu z www.baby-land.sk Len neviem, či si mám vybrať s patentkami alebo na suchý zips...

behulka
11. mar 2015
abigel1
12. mar 2015

@behulka Majú ich tam za tú istú cenu a na tom plienkovysvet.sk nemajú taký výber ako na www.baby-land.sk

tomas88
13. mar 2015

My máme tiež nakúpené tie Petit Lulu. Uvidíme aké budú.

plienky1234
3. máj 2015

Ahojte, ja som nahodne prisla na znacku Petit Lulu, hladala som inu a vyhodilo mi to aj tuto tak som sa ako spravna latkovkarka kukla aj na tieto, pre zaujimavost som si jednu objednla. A super, nas maly v noci vela cika a mala som najskor pop in, ale tie my casom zacal precuravat. Dala som Petit Lulu na noc a nic. Potom som si dokupila este asi 3 ks a nejake vkladacky. Dokonca mi na FB prisla pozvanka na ich stranku a maju uz aj slovensku verziu stranky, ja som to este objednavala z cz.

tomas88
5. máj 2015

Takže skúšame tie Petit Lulu a zatiaľ sme spokojní. Dobre držia a hlavne nepremokajú. Máme ich zo stránky www.baby-land.sk

e_lenka
26. sep 2018

Ahojte, dovolím si znovu otvoriť túto tému, čakáme prírastok a chcela by som používať látkové plienky. Vie mi prosím niekto dať k tomu čo najpodrobnejšie informácie? Chcela by som používať klasické plienky a k tomu tie nohavičky na vrch, ktoré netuším ako sa volajú. Koľko bude treba plienok ak plánujem prať každý druhý - tretí deň? Viete mi odporučiť, ktoré látkové plienky sú najlepšie v pomere kvalita - cena?

Ďakujem veľmi pekne za rady. 🙂

misiacik31
26. sep 2018

@e_lenka Ahoj poslala som ti pozvánku do skupiny Látkovkárky tam nájdeš veeľmi veľa užitočných informácií, na začiatok skús popozerať infomrácie, ktoré sú označené #začiatočník prípadne ak ti niečo nebude jasné kľudne sa pýtaj v skupinke 🙂

e_lenka
26. sep 2018

@misiacik31 Ahoj, dakujem velmi pekne 🙂