Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

mia17
16. sep 2013

Ahojte, chcela by som sa opýtať či je potrebné dávať poštolkové nohavičky na plienku a potom až vrchné nohavičky? Neviem ako to je keď sa používajú látkové plienky, ďakujem 🙂

mary939
16. sep 2013

ktore stvorcove plienky by sa savostou podobali na MaM Happy Square?

biancal
16. sep 2013

Baby poradte pracie pripravky na kapsove plienocky a separacky, dakujem 🙂

susul
16. sep 2013

@matadamka je to uplne normalne, zalezi od toho, co cez den spapa. U nas to bolo najhorsie po brokolici a karfiole 🙂. Nesuvisi to s pranim. Pripadne plienky preplachaj a nechaj na noc namocene v miofreshi. Potom daj normalne prat.

peluskovo
17. sep 2013

@mia17 ahoj, postolky ti netreba davat na latkove, postolky su vlastne nieco ako vrchne nohavicky, ale potiahnute v podstate menej priedusnym materilaom, ako maju vrchne, takze das plienocku babatku napriklad na novosklad a na to vrchne. alebo das plienocku do vrchnych a to cele dietatku 🙂

peluskovo
17. sep 2013

@biancal ja som prala v lovele celu dobu, na konci som presla na Eko2 od Haipa daipa https://www.modrykonik.sk/shopy/domacnost-pomoc...

peluskovo
17. sep 2013

@matadamka mne sa to stalo pri oboch detoch, prae v cca obdobnom veku. trvalo to mozno ani nie mesiac. kludne to moze byt sposobene prave zenou stravovania, nakolko tom obdobi deticky stale skusaju nove a nove jedla, co sa moze premietnut aj do zlozenia mocu. ucite pridavaj nejake dezinf prostriedky, napr spominany miofresh.

shopvick
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mia17
17. sep 2013

@peluskovo Aj som si myslela 🙂 Len som si nie istá, či môžem do pôrodnice rovno doniesť látkové plienky s vrchnými nohavičkami. Nie som si istá či tam nie je lepšie doniesť aj tie poštolkové a pre istotu aj nejaké jednorázové.

peluskovo
17. sep 2013

@mia17 v porodnici ani pri jednom dietati som nebalila na siroko, pri starsej az ked som prisla domov a pri synoi sme latkovali cestou z porodnice 🙂

peluskovo
18. sep 2013

porozprávať sa o látkovaní, vymeniť si skúsenosti a dozvedieť sa niečo nové môžete aj túto sobotu v Košiciach. Všetky mamičky, oteckovia, babičky a iní fandovia látkovania ste srdečne vítaní. Radi privítame aj látkujúce mamičky, ktoré sa podelia o svoje skúsenosti. Info u nás.

renatuska
18. sep 2013

@peluskovo a v Banskej Bystrici sa nič takéto konať nebude? Neviete či sa náhodou dajú aj niekde v BB pozrieť naživo látkové plienky?

peluskovo
18. sep 2013

@renatuska v kosiciach je to vramci akcie Pochod za zivot 🙂

lanskys_sister
18. sep 2013

Ahojte latkarky,prosim viete poradit,akym prostriedkom je najlepsie pred-cistit stolicou znecistenu stay dry vrstvu kapsovych a SIO plienok??? Doteraz som pouzivala zlcove mydlo,no na stranke bamboolik som sa docitala,ze zapieranie mydlom znizuje funkcnost plienok. Budem vdacna za kazdu radu

pastinka
19. sep 2013

Ahojte, mam otazocku. Latkujeme od narodenia, za chvilu bude mat maly rok. V lete som ho zacala davat na nocnik, lebo mi stale zdrhal pri prebalovani a uz ma to nebavilo. Plienky nosi stale. Teraz sme v stadiu, ze sam sa este nepyta, ale ked ho dam na nocnik a ma co, tak sa pekne vycika a vykaka tam. Ked mame dobry den tak zaspini len dve plienky. Na noc dostava pampersku. Problem je, ze po dvoch dnoch mam spinave styri plienky, takze pustam v podstate prazdnu pracku, co mi nepride moc eko. Ked ich necham stat dlhsie, tak uz velmi smrdia. Nemali ste niektora rovnaky problem? Ako sa to da riesit? Na pampersky prejst nechcem, ked ich nosi par dni tak sa zapari.

peluskovo
19. sep 2013

@pastinka ja som to mala pri dcerke a davala som rpat k plienkam manzelove sportove tricka , kuchynske utierky, uteraky a z casu nacas som dala s nejakymi obyvacjnymi vecami, ale to slo pradlo potom aj s predpierkou

pastinka
19. sep 2013

@peluskovo a to si vsetko prala na 60? Ja som sa zatial odvazila pridat len uteraky,tie plienky periem v bieliacom ekoprasku ( neviem nazov, nemam original balenie), tak sa bojim tam dat nieco ine. Uteraky mame biele. Ale tie neperiem kazdy druhy den 🙂

peluskovo
19. sep 2013

@pastinka daval som, kuchynske uteraky a utierky, nemyslim tie kupelnove a kuchynske mame vsetko take podedene, socikovske , co nasi mali este stare balenia, ale podla mna im na 60 nevadi. a ked som daala napriklad s vecami, tak na 40

pastinka
19. sep 2013

@peluskovo aha, tak ja som neskusala este prat plienky na 40. Aj ked je pravda, ze vacsinou su teraz uz len pocikane, tak by to mohlo stacit. Nie ako do pol roka, ked bola pokakana skoro kazda. Vyskusam tu 40, to skor k nim nieco budem vediet prihodit.

emilia007
19. sep 2013

@lanskys_sister Ahoj, ja som zas citala, ze je vhodne to zlcove mydlo, pretoze obycajne mydla obsahuju tuk a prave ten tuk znizuje funkcnost plienky.

handricky
19. sep 2013

@mia17 postolky do porodnice vobec nepotrebujes, lebo na siroku sa nebali, pokial lekar nepovie. A lekar povie az na prvej prehliadke klbikov, zvycajne 2 - 8 tyzdnov po narodeni, cize postolky nie.. zober si vrchne ked chces a nejake plienky do nich, ale moze byt ze budes taka unavena, zasita, zniceca, ze ledva zlezies z postele a nebudes riesit odkladanie pocuranych a pokadenych plienok a toboz nie prepieranie. a tiez sa moze stat, ze sa na teba sestricky budu divne pozerat,, zalezi ako friendly je ta porodnica... takze asi by som brala aj jednorazovky 😀
@lanskys_sister v pohode pouzivaj zlcove,, az budes mat pocit ze plienky nesaju potom by som raz reprala vsetky plienky v komercnom pracom prasku, aby vytiahli zlcove mydlo, az by sa ti na stay dry ucpali pory.. ale ja som nikdy s tym nemala problem

behulka
19. sep 2013

@mia17 do pôrodnice by som brala jednorázovky. Inak treba poriešiť okrem prebaľovania i pranie doma, minimálne raz - buď manžel, alebo babička, ak je po ruke a toto mi príde na dlhé trate. I ja ako odporca jednorázoviek som ich v pôrodnici mala. Potom doma som už ani jednému drobcovi ani raz jednorázovku nedala. Dá sa vybrať i eko varianta. No pamätám si maminy tu z diskusie pár rokov vzad, čo látkovali od narodenia už v pôrodnici.
@pastinka periem s ostatnými bielymi vecami, no plienky nechám predtým vypláchať. Väčšina detských vecí má na vysačkách 60°. A potom uteráky, plachty, periny, čo príde.
@renatuska skús pozrieť tento zoznam: http://www.ekoplienky.sk/prezentacie/ je tam i BB, ak je to aktuálne.

lanskys_sister
19. sep 2013

@handricky
@emilia007
Dakujem Vam za odpovede a za rady

ivanka.7
19. sep 2013

@pastinka tiez to robievam podobne ako @peluskovo ak nemam dost plienok, tak vyplacham plienky a potom k nim do pracky prihodim normalne pradlo a periem na 40. Na 60tke uz plienky skoro vobec neperiem, to kakanie uz je take "vytriasacie", plienka z toho velmi spinava nie je 😀

danielle37
20. sep 2013

ahojte,
zaujíma ma táto téma. Viete mi prosím poradiť? Plánujeme bábo a chcela by som používať látkové plienky alebo bambusové. Nevyznám sa v tom. Prosím o radu. V akom prášku prať, teplota, kde kúpim prášok aj plienky, a či aj nejaké vložky do plienok sú a vlastne či je to vhodné od narodenia. A koľko ich budem potebovať. Čítala som tu, že sú rôzne veľlkosti. Prosím poradťe. Mám 10 ročnú dcéru a tej som dávala Huggies, ako dieťa bola alergická na bavlnu - nie na celom tele ale len na zadočku. Vtedy zo všetkých jednorázových plienok nám boli dobré len Huggies. Vopred ďakujem. Daniela

behulka
20. sep 2013

@danielle37 v skratke 40 ks štvorcových plienok a troje vrchné nohavičky by na začiatok mali postačiť. Skús si poprečitovať nejaké info a prípadne sa popýtať na nejasnosti.
Stručný prehľad nájdeš tu:
https://www.modrykonik.sk/druhy-latkovych-plienok/
a fajn články tu:
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handricky/

dzankamizu
21. sep 2013

Baby, dnes bol muz s malym sam a ten riadne zakakal kapsovku. Samozrejme, ze mm to neopral a par hodin to cakalo na mna. Preprala som to v zlcovom mydle ale teda ostalo to dost hnede, myslite, ze sa to este da nejako zachranit?

handricky
22. sep 2013

@dzankamizu kapsovka je polyester a do toho sa spina tak nezazerie. aj ked to je hnede, malo by to vyjst. ak nie po prvom, tak po druhom to urcite vyjde.. neviem, aky prasok pouzivas, ale skus pridat trocha bielacieho niecoho.. ja pouzivam krystalicku sodu z eko-eko.sk.. niekto tusim prekarbonat.. ale to ries, az by to normalne nevyslo, tak ako peries.

lindana
22. sep 2013

@handricky ahoj, prosim ta, ktoru vkladacku od teba by si mi odporucila do tots bots aio? Originalna uz nestaci, rozmyslam nad bambusovym prefoldom..ale zasa nechcem ju mat hrubu ako nocnu.