• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

16. novembra 2016 
verul, papa tak kazde 3 hodky cez den a v noci vydrzi max 2hodky :unamused:
vazi 9,5kg
ale je to furt lepsie ako ked sa kruti celu noc ked ho boli brusko z toho co sa nemoze vykakat chudak :pensive: poslednu noc potom co som mu davala kasu, som ho 2 hodiny nosila na rukach a plakal a plakal,pritom v ten den kakal,nema to az take tvrde zeby to nemohol vytlacit, ale proste pre neho je to v crevach problem, ale odbocujem od temy
dnes mi pridu sckoony aj imse, tak uvidim ktore si necham, uz sa tesiiim :slight_smile:
30. okt 2008 o 09:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
lenki,ja tiez kojim kazde 3 hodiny zhruba, aj v noci, ale stojime na vahe. s kakanim nemame problem, ale tiez praktizujem bkm kakanie, sam si to vyziadal :slight_smile: tazke raz za cas tuhe hovienko v plienke vysypem do wc. uz nedavam ani do slizu zlcove mydlo, kedze mame na 99% len pocikane plienky. do poslednej davky som dala 1/2kg sody na 1 mydlo a 12l vody a zda sa, ze plienky su ozaj meksie, hlavne bambusove
30. okt 2008 o 09:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
lenki, tak u nas bkm kakanie 0 bodov :angry: ked je zabaleny tak absolutne netusim kedy kaka, to len zacne mrncat ked uz je po :grinning: ale casto byva rozbaleny, lenze to kaka jedine na brusku :astonished: a tiez uplne necakane, odrazu len vidim bobek :confused: no akonahle sa objavi zaparenina tak je rozbaleny doma uplne stale, takze hned vidim ze sa pocikal alebo pokakal a mozem to odstranit, neni s tym prakticky vobec v kontakte. ja som velmi chcela skusat BKM ale vlastne od zaciatku to zlyhavalo lebo on sa neunuval nijako dat najavo ani cikanie ani kakanie. kakanie nam slo tak prve 2-3 tyzdne s asi 30% uspesnostou a potom uz ani to. tak teraz dufam ze zacne kakat pravidelne, aby som to mohla aspon podla casu odhadnut.
30. okt 2008 o 10:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
baby aky je ten recept na mydlovy sliz?
30. okt 2008 o 12:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Sjuzi, je ich viac, ale su velmi podobne. Ja som sliz vyrabala takto: http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_id=17 (namiesto toho otaznika tam ma byt 1/4 :pensive: ).
Viac info najdes v diskusii http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=22482&vGroupOffset=0
30. okt 2008 o 14:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
bambu tie vlniaciky site, su uplne super :slight_smile:
a este ti musim napisat ake mas krasne dieta :dizzy_face: najlepsia je ta fotka kde ma tu pistaciovu bambusku, no perfektne sa ksichti :grinning: tak dolezito
31. okt 2008 o 07:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
taana, to je tvoja stranka? :slight_smile: pytam preto lebo som z nej uz dva krat objednavala a raz mi ta pani co vlastni ten e shop priniesla tovar osobne :slight_smile: ze ci si to nahodou nebola ty :slight_smile:
31. okt 2008 o 08:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
lenki :slight_smile:

quika, nas marek tiez nehlasi. robim to tak, ze ked ho prebalujem, vzdy ho chvilu podrzim nad umyvadlom a on sa vecsinou vycika, alebo aspon vyprdi. a s tym kakanim, mam pocit, ze si vzdy pocka na to rozbalenie :confused:
31. okt 2008 o 08:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
bambusko, mne kaka najradsej zabaleny, a cika uz len malokedy rozbaleny. ked ho necham pri prebalovani pol hodku s holym zadkom tak nepusti, zabalim a o minutku mokra plienka :angry:

baby hodila som do fotiek orientacnu tabulku nasiakavosti plienok, ktore mam. teda dufam ze sa mi to podarilo :confused: vysledky ma poniektore celkom prekvapili :wink:
31. okt 2008 o 12:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
quika, to si vazila plienky? :confused: normalne laboratorne prace z fyziky?
31. okt 2008 o 13:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
a to mokre je ako mokre? :grinning: uplne nasiaknute, ale z toho netecie?
31. okt 2008 o 13:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
bambusko, ja som vystudovany fyzik, takze uchylka sa prejavi aj na MD :grinning: :confused: a jasne, pekne na kuchynskej vahe som ich odvazila, presnost +-2g :wink:
mokre je uplne namocene a potom vyzmykane najviac ako sa da, ale iba rukou. takze to je taky stav, ze kazdy kusocek plienky je nacucany najviac ako sa da aby z neho pod tlakom (sedenie dietatka a pod.) este netieklo. taka skor imaginarna max. savost, v reali uplne nacucana plienka vazi asi o 10-20g menej (podla typu).
31. okt 2008 o 14:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
quika :grinning: som to tusila, ze je to nejake prilis vedecke. este vyvod nejaky zaver, lebo som to pozerala, ale nemozem sa sustredit a rozmyslat, co z toho vyplyva - no, jo, prazdniny :unamused:
31. okt 2008 o 14:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
quika klobuk dolu, fakt paradny prehlad :grinning:
marcelkaaa, balik stale neprisiel :frowning2: a ja uz v nedelu idem k nasim, tak nestihnem plienocky oprat pred porodom :cry:
31. okt 2008 o 15:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Baby, predavam disany, ako nove, 50/ks, mam ich 8, dokopy za 350.. :slight_smile: nemate zaujem?
31. okt 2008 o 15:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zuzi zobrala by som dvoje :wink:
31. okt 2008 o 15:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
bambusko, dnes su prazdniny? :astonished: :grinning: dobre vediet :dizzy_face:
a co z toho vyplyva? no hlavne ak by si si chcela niektoru z tych plienok kupit, tak mozes porovnat s inymi, ci nasaje tolko kolko by si od nej chcela. tie % boli hlavne pre mna pre kontrolu a zabudla som ich dat prec :slight_smile:
mna napr. prekvapilo ze mi vyslo ze bamboo extra nasaje vlastne menej ako popo biofrotacka, a len o kusocek viac ako BL organic a bamboo, pritom sa vseobecne povazuje za najsavejsiu. alebo rozdiel medzi viacvrstvakmi a stvorcami je mensi nez som cakala.
31. okt 2008 o 16:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
quika, este by si to mohla nejako ekonomicky vyriesit, ze co je najlepsi pomer cena/vykon :wink: lebo napr. bl classic 3v1, co mam, nenasaju toho vela, ale za tu cenu su to vyborne nohavicky na stvorcovu alebo viacvrstvovu plienku, aby nic nepretieklo, aj sa zvysi savost a cena je vyborna. tazke ako samotna plienka nie su nic moc, ale skombinovane vyborne :slight_smile:
31. okt 2008 o 16:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
sjuzi, no ano, ta "pani" som bola ja :pensive: . Dufam, ze si bola spokojna... :wink:
31. okt 2008 o 17:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
bezaz, je mi to velmi luto
:frowning2:
31. okt 2008 o 18:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dievcata, co mate prebadane vsetky obchody :grinning: poradte prosim, kde kupim swaddlebees kapsovky velkost L. dik :slight_smile:
31. okt 2008 o 19:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
bambusko, asi nikde. Minule som bola na jednej nemeckej stranke a ani tam nic. ja som tiez chcela, ale pani z MMB vravela, ze u dodavatela nie su, takze ak niekde natrafis, tak to mas stastie. Cakam na Wonderoos, maju sice flis, ale zase su jednovelkostne, takze jedna investicia :wink:
Alebo priamo u vyrobcu skus, ale co si pamatam tiez je to obmedzene a postovne hovadsky drahe
31. okt 2008 o 20:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
marcelka, hej vsetko je out of stock :frowning2: ine nechcem, pre mna je to najsamlepsia plienka.
31. okt 2008 o 22:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
aj ja som sa tesila, ale co uz.... vlastne nechapem preco ich rychlo nevyrobia ked je o ne taky zaujem, no nie?
31. okt 2008 o 22:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ty jofka! Tak Swaddlebeesky majú nové dizajny.. fúú.. Bambu.. kurnik, neprovokuj! :grinning:
31. okt 2008 o 22:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Inak to sú dobrí debkovia... ponúkajú iba prioritnú zásielku, ktorá stojí 2x toľko ako letecká.. nechápem. to sa fakt neoplatí :frowning2:
31. okt 2008 o 22:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tak ja prechadzam na latkove plienky :wink:
aj mne sa pacia stie swaddlebees kolko by ste mi poradili si ich obstarat?
http://www.subory.sk/download/163899/Znaky.pdf
su to tie nie?
:sweat_smile:
ako tak tie latkovky studujem som z toho este vacsi jelen :confounded:
31. okt 2008 o 23:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
takto este jedna otazocka
na pravo v stlpci su rozpisane plienky ze all in one, pocket,fitted, prefold
http://nickisdiapers.com/catalog.php?category=253
nemala som sajnu ze je tolko vela druhov latkoviek :sweat_smile: a vy vacsinou pouzivate tie so separacnou vlozkou co by boli tie pocked plienky nie?
baby poradte lebo sa musim z toho dajak vysomarit :grinning:
31. okt 2008 o 23:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jeziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis to co som tam dala za link :grinning: :grinning: :grinning:
sorry malo to byt toto
http://nickisdiapers.com/catalog.php?category=159 :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. okt 2008 o 23:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jedine sw kapsovky maju tie, co zvnutra nie su bavlnene :unamused:

skolara, plienok je x druhov, zavisi od toho, kolko penazi chces do toho dat a ake pohodlne chces mat prebalovanie. separacna vlozka sa dava do plienky, aby zachytila stolicu, vtedy sa vyhodi. inak sa da oprat. do plienok sa davaju sacie vlozky/jadra, pripadne poskladane stvorcove alebo viacvrstvove plienky na zvysenie savosti. na to vrchne nohavicky. ak mas nepriepustnu vrstvu priamo na plienke, vtedy ich nepotrebujes
31. okt 2008 o 23:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok