Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

limoni
29. máj 2010

dievcata, vyberam nejake vlniaciky a kukam na
http://www.plienocky.sk/fotky2025/fotos/_vyr_38...
ale mam otazku: stvorecova plienka v tom drzi? myslim, ci sa neposuva a tak, posobia na mna dojmom ze su skor ako kratasky

ecover niekto nepouziva na pranie plienok? ja ho teraz pouzivam na nase veci a myslela som, ze budem aj na plienky, ale neviem ci dosiahnem taky efekt ako s orechami

limoni
29. máj 2010

na nohavickove BL bamboo vel. S ake pouzivate vrchne nohavicky?
neviem ci mi bude stacit pri Thirsties vel. S a pri IV organic vel. S, alebo rovno vezmem z tych vrchnych PUL vel. M
inak vidim ake ste vsetky pracovite, celu sobotu ani jeden prispevok tuna 😀

avila
29. máj 2010

No veru, som makala ako sroub a prala... Dufam, ze tie BL zmekli, boli v octe predtym. @limoni baby Ti poradia viac, ja neviem, vlniaciky si objednam, ked maly troska podrastie. Neviem, ci su vhodne na novoska.

Som bola v tom Kiku a tam po vedre ani slichu. Kuknem v tom Metre.

crysmile
29. máj 2010

avila, no skus v tom metre, uz som to tam davnejsie videla, takze neviem ci to bude tam, ale ked, tak aj nejake tie vacsie boxy mozes pozriet.. a viem ze baby spominali aj baumax.. ale tam vobec neviem ci to je..

sulky
29. máj 2010

@limoni, ja som pri baby lucy velkost S pouzivala PULky Baby Lucy, tiez velkost S a Bambinex jednoveľkostné. Tie mi vydržali od narodenia až po cca 11kg.Dali sa zmenšiť a zväčšiť pomocou patentiek. Je to super ekonomická alternatíva 😉

izabelkak
29. máj 2010

ahojky, ja som vedro kupovala v ikea...

limoni do naťahovacích vlniakov sa dajú používať štvorce poskladané no navosklad alebo neskor draha, uchytené snapy sponkou, alebo narovno štvorec (resp. iná vkladačka - kombin. vkladačiek) do zavazovacej plienky a na to naťahovačky....

a čo sa vrchnákov týka mali by stačiť S-ká, ale tie thirsties sa dajú dnes kúpiť dvojveľkostné, vel. 1 je do 8 kg, a fungujú výborne vobec tam nijako to zmenšovanie nezavadzá... sú to tieto http://www.branakdetem.cz/thirsties-duowrap-ros...
a zoženieš ich už aj u nás, len schválne nedávam link aby som bola nestranná🙂))

crysmile
29. máj 2010

Iz, ikeu vam zavidim, niektore veci su tam fakt dobre.. tu o niecom takom mozem len snivat.. 😒

taanak
29. máj 2010

pri mojej dcere som mala najoblubenejsie vrchniaky Imse Vimse, ale teraz ich tromfli Thirsties - maju k suchemu zipsu hned vedla nasity aj protikus (tak ako nohavickove plienky) a pri prebalovani tie suche zipsy mozem zapnut a zbytocne sa nezachytavaju kade-tade. Takze Thirsties odporucam (mame tie jednovelkostne)

sulky
29. máj 2010

@limoni ,kludne chod do vlniakov aj s malym mimcom. Ja som zacala az teraz, a banujeeeeem 🙂
Na noc sunaj naj bud disany alebo Baby Beehinds. Vobec nenavlhnu. Na leto sa mi trosku viac pacia BBH , lebo maju bavlnku na lemoch okolo noziciek a pása, takže bábätko neškriabe . Šimonkovi vadil aj ten vyvýšený pás pri disanách.

dahlia23
29. máj 2010

@limoni, my vlniakujeme odkedy sme prišli domov z pôrodnice (4 dni). na nohavičkové plienočky sú super. na noc sú fakt super disany, ale nedávno som kúpila sckoon. sú nekresťansky drahé, ale vynikajúce. a netreba ich pred prvým použitím lanolínovať a dajú sa prať v pračke na 30tku 😉

izabelkak
29. máj 2010

crysmile to mne stále nedochádza že ikea je pre a vačšinu SR nedostupná:( ale šak taký nejaký vhodný kýbel majú isto aj inde....

tie thirsties sú fakt fantastické, taanak myslím že len Ty ich máš zatial nie?)) sú veľmi príjemné, rýchlo schnú, veľmi dobre sa udržiava to vnútro ak sa mi tam dostalo trochu kako šlo mi to hneď len vodou ani nebolo treba žlčák, len neviem ako je to s výdržou tých sucháčov, každopádne aj to zapínanie je podľa mňa lepšie ako u IV, nehrozí žeby škrábali bruško, sú užšie takže je z tých puliek celkovo taký štíhlejší dojem.... som veľmi rada že som ich kúpila, ja už mám vel. 2 a tá nám už vydrží dokonca, aj keď je hriech mať také krásny PUL-ky len ako záložiaky keďže ideme prevažne vo vlne...

izabelkak
29. máj 2010

dahlia ja periem všetky vlnoše v pračke, už ma omrzelo to babranie sa s tým ručne, dám na program vlna a hotovo.... mám LVB crepe, disany naŤahovacie, BI shorties a BBH zatial jediné BBH neboli v práčke....

sulky
29. máj 2010

@izabelkak , a zmäkli ti BBH po praní?

izabelkak
29. máj 2010

@sulky zmakli, ale tak nie sú ako LVB, predsa je to iná úprava vlny, ale zato tak podľa mňa držia... tým že majú tie bavlnené lemy nemám výhrady, používame ich teraz výlučne na noc, lebo disany by potrebovali oprať a nalanolínovať, no nemá to kto urobiť 😀 😝

sulky
29. máj 2010

@izabelkak ,LVB su aj drahsie 🙂
tie BBH vyzeraju tak, ze ich ani nebude treba lanolinovat 😎

sulky
29. máj 2010

@limoni , a co sa tyka prania plienok v ecoveri, tak vpohode. Ja periem v ecoleafe - tiez tekuty, a som nadmieru spokojna. Plienky krasne vonaju po vyprati 🙂 A staci dat do pania len 40ml.
Najprv som prala v batole, a musela som pouzivat Mio fresh do prania, pretoze obcas mi smrdeli plenuchy po vytiahnuti z pracky.

izabelkak
30. máj 2010

@sulky tiež si myslím že by ich nebolo treba nalanolínovať pri prvom použití len by potom nezmakli asi...

hej LVB sú drahšie, jemnejšie, lepšie krojené na štíhlejšie balenie, lenže napr. teraz mi pretiekli popri nožke, lebo ak uši prekrížim malá to ma moc zatiahnuté a keď neprekrížim tak okraje nepriliehajú k nožičkám, niečo ako IB.... tá mi zase pretiekla včera 😠 prebalovala som v aute a malá nie a nie poležať, tak som jej zapla len jednu snapku na každej strane čo je chyba...

sa nám spravil na jednej polke ritky ako začína stehienko akoby ekzém, tak som na to testovala lv noci iečivú vlnu, ráno to vyzeralo o dosť lepšie no natrela som to aj konopným olej.... sme mali nevypchatú BE bamboo na noc tak myslím že sa to urobilo z veľmi mokrých okrajov plenuchy, ale keď to moje dieťa napr. dve noci neciká skoro nič a potom je durch je mi lúto jej vycpávať plienky, tak musím hold kontrolovať počas noci... túto noc si len cvrkla do BBH bambus, ale teda tie nálože čo šli teraz ráno jedna do nočníka a druhá do pol hoďky do plenky riadna sila....

katja78
30. máj 2010

Ahojte 🙂

viem, že tu IB SIO moc nefrčia, ale možno mi budete vedieť poradiť. Či operiem tie chlpaté vršky v ruke žlčovým mydlom, alebo ich raz za čas dám prať s plienkami na 60 (Lovela + ocot), hneď dám sušiť (nie na priame slnko), tak keď sú suché, zvonka páchnu takou zatuchlinou. Neviete, v čom môže byť problém? Ostatné pekne vonia.Vďaka.

julia30
30. máj 2010

je tam PUL vrstva? ak ano mozno ich treba otacat. inak ma nic nenapada

mneme
30. máj 2010

@katja78, sice sa mi to nestalo, u nas plienky smrdia az po pouziti, ale obcas brutalne, najma bambusky. riesim to tok, ze pred pranim hodim plakanie v octe a do prania pridavam miofresh

bratislavcanky, prosim, kde kupujete bezvodovy lanolin na vlniaky? pytala som sa v dvoch lekarnach a pozerali na mna ako keby som od nich chcela kilo hovadzieho 😒

prsky
30. máj 2010

baby, neviem, ci ste to tu preberali, ale nemate nahodou tip na treningove latkovky na nocnik?

quika
30. máj 2010

@mneme lekaren na zahradnickej (na rohu s karadzicovou)

avila
30. máj 2010

@crysmile dik, pokukam 😉

Tie BL organic mi zmakli len trosku, stale su tvrde ☹ Co ich mam nechat v octe celu noc? Aj keby som dala malemu maksiu vkladacku, bojim sa, ze okolo stehienok ho bude drat....

Inak tie prefoldy mi stale schnu od vcera... Dobre ste mi poradili so stvorcovymi plienockami, nohavickove by som nestihala tocit.

monikajan
30. máj 2010

@crysmile ja mam kybel s vrchnakom z farby (vodourieditelnej). Taky velky, zmesti sa tam cca 20 plienok. Zvnutra som ho vydrhla, tak si myslim, ze je to ok. Mam ho uz viac nez rok.

julia30
30. máj 2010

ten miofres asi vyskusam dosypat do prania najblizsie ako prevenciu 🙂)

sulky
30. máj 2010

@izabelkak , aj mne LVB prevlhli.Mam tie natahovacie.
To na stehienku nebola zaparenina? Nam sa to stava niekedy v noci, ked je moc a dlho mokry.

@avila ,s tym nic neurobis, ja mam vsetky BL tvrde. Mas tie stare organic alebo nove?

mamutka
30. máj 2010

@mneme ja kupujem v Dubravke v OD Saratov alebo trochu blizsie smerom k mestu ako je Billa, tak myslim ze je to bezna vec lekarni, ved to musia pouzivat....

izabelkak
30. máj 2010

@mneme a bola si v lekářňach kde zarábajú maste? to sú tie čo sú pri poliklinikách alebo nemocniciach....

@avila froté je mrcha, stvrdne a nedá sa s tým veľmi čo robiť, BL má navyše aj dosť silné gumičky a ak sú silné gumičky potiahnuté čímsi šmirgloidným, no ništ moc....

@sulky hej je to akoby zaparenina no vyzerá to skor ako ekzém či lišaj, ale už to je o dosť lepšie, ten konopný olej je výborný....

sulky
30. máj 2010

@izabelkak ,co je to za olej prosim ta?

izabelkak
30. máj 2010

ja mám konopný z nobilisu http://www.nobilis.cz/index.php?lang=cz&page=de..., asi ho má v ponuke aj saalos a predáva sa aj konopná kozmetika pre deti robátko, používame penu na umývanie a mám aj ošetrujúci krém, v ňom je však 37% konop.oleja (každý z tých robátko prípravkou má iný obsah oleja) tak som si povedala že tam čistý konopný ten by mal zabrať rýchlejšie....

ja inak aj po každom prebalovaní utriem umývacím olejom medvídek a pretriem olejíčkom, teraz mám od weledy, no mala som aj od saalosa nechtíkový a ten bol suprový ale nechce sa mi to kupovať cez net, v ČR som to kúpila normálne v lekárni aj robátko aj saalos.