Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tinika
25. feb 2012

@maticap. u nas sa to konečne tiez ustaluje po tych chorobach a problemoch zvykne spat od 18-19 do 23 az 2 rana niekedy aj dlhsie a niekedy ani tak neprebali bo zaspi na flasi, krmime ho v postielke, starsieho sme do obyvky nosili ale ten nemal probolem zaspatl takze teraz prebalaujem len ked sa bars zobudi alebo sa puči ze chce kakat, lebo ten sibal sa vykakal sam asi 10x za cely zivot :(

tinika
25. feb 2012

@alenka600 ja mam flanelove asi 4 ks ale pouzivam ako vankusik a na odgravanie, takze neviem ako je to ked pouzivas ako plienočku

dadenka1
25. feb 2012

@tinika Naši sa na mňa (vrátane mm) dívajú zatiaľ dosť nakrivo... 😖 Ale je mi to jedno... 😀

tinika
25. feb 2012

@dadenka1 tak ano vy este nemate detuchy tak mozno preto, ale čo je zle na tom ked si kupis vybavičku aspon zakladnu ked este pracujes a na to mas? a prečo by sa človek nepotesil :D ja viem ake to je ja pri prvych plienkach som tyzden po nociach nespala čo som sa tak tesila ze ake objednam a kedy dojdu :D

katka888
25. feb 2012

@tortelinka a vies ich poronat s bambusom? lebo okrem toho ze je bambus savejsi, mam ho rada aj pre jeho vlastnosti k pokozke

katka888
25. feb 2012

@dadenka1
poniektorým manzelom by som odporucila si natiahnut na slipy igelit a nosit 2 tyzdne a potom s aich spytat ci by chceli take nieco davat svojmu potomkovi / najma synovi / cele 2 roky, alebo radsej "bavlnene slipy" 😀 😀 😀 😀 😀

vavrenka
25. feb 2012

@katka888 velke dik. uz som priradila ako tak, len som taka prekvapena, ze do jednej plienky mam napchat tolko latky.. ocakavala som subtilnejsie tvary 😎
take minky, krasne plienky a tucnucke 🙄 😀 , existuje nieco stihlejsei a zaroven dobre? 😕
a este mam otazku - daju sa z kapsovych urobit len pulky? kupila som z bazaru nejaku znacku naughty baby kapsovku, a asi bude naprd, lebo malej durch pretiekla - vlozka sa jej zosuverila medz i nozkami..to pretecenie- je to chyba vlozky, plienky? ak hje, tak by som z nej radsej urobila pul gature, len neviem, ci by boli funkcne..

katka888
25. feb 2012

@vavrenka
z kapsovky urobis vrchne tak, ze nedas dnu vkladacku, ale navrch / na tu cast co ide k zadocku samozrejme 😀 / das hoc ako plienku.. a mas vrchne 😀

vavrenka
25. feb 2012

baby, inak so mnou sa z latkoviek nikto netesi ☹ , mama ma pozoruje s privretym okom a pri kazdom kuse sa spyta, ze kolko to stalo, i ked aspon obdivuje ich krasu a najradsej by bola, aby som ich nepouzila, to viete dat 18 eur medzi nohy a ocurat.. to je predsa strasnee 😀 😀, no a mm sa na mne uchechtava, ked chcem, aby si prikladal plienocky -minky k tvari a ovijal si okolo ruk flisove separacky.. 😎 , sak oni nechapu aky UZASNY a krasny a funkcny zaroven to je matros, ach jaaajjj 😵

vavrenka
25. feb 2012

@katka888 ake jednoduche 😎 a cim to, ze pretiekli? mozu byt kapsovky nekvalitne? ak hej, v com sa lisia od kvalitnych?
ale aj tak, nemusim ich potom prat, len dam vyvetrat? premyslam teraz nas tou kapsou..

tinika
25. feb 2012

@vavrenka mozno drobcovi nesedia, ja mam kapsovky ktore na starsom pekne sedeli a teraz mladsiemu pretekaju

@vavrenka tak aj ja som sa bala ako na to bude moj muz kukat ale tak chcel kravičkovu plienku sa mu lubila reku ok nech mas aj ty radost hehe a prebaluje aj on do latkoviek a ano drahe na začiatok je to ale ja som si obhajila vypočtky jednorazoviek ho presvedčili :D aj moje kamosky, uz dve idu latkovat, jedna uz aj vybavu kupuje :D

katka888
25. feb 2012

@vavrenka
no ja by som prala, ak ti nieco nasiakne mocom... nestaci podla mna vetrat, vlna ma sama o sebe samocisitace ucinky, ale to je prirodny material a pulky eee.
ale asi som nepochopila otazku...
a moze pretekat aj PUl vrstva ak je poskodena, alebo moze byt nekvaltne usita plienka, alebo pouzity nekvalitny material... PUl je ako ked mas bundy do dazda, mas tam udaj o priepustnosti , no nespomeniem si ako sa vola a ten sa tiez lisi ... tusim cim menise cislo,tym skor ti prevlhne... takze aj pouzite latky ak su to nejake neoverene plienky, myslim, nevies ci maju certifikovane materialy , tak mozu lahko prepustat .... joj pisem ako hoten - tot.

vavrenka
25. feb 2012

@katka888 hej, ehj, to som sa pytala, sme sa nepochopili, ale teraz uz hej. lebo som rozmyslala, ze odstrihnem tu kapsu a ostanu mi pul gatuse. a tie staci utriet vlhkou handrickou a nechat preschnut, kym nie su durch precurane, ci pokakane. no a tu znacku som si hodila do googla a velmi neexistuju, iab jeden odkaz, ze pretekaju po bokoch.

vavrenka
25. feb 2012

@tinika tak to robis latkovkam dobry marketing 😉 , no ved uvidim, ale rozhodla som sa, ze su asi zle, lebo praveze jej sedia velmi dobre. ako uliate. len ich precura.

lauricka
25. feb 2012

latkovky som kupila uz pre porodom, mali sme predcasniatka malicke, na zaciatku sme pouzivali najmensie jednorazovky. Ale uz maju skoro 5 a pol kila a zacali sme latkovat a musim povedat, ze zatial sme aj s manzelom prekvapeni ake su to perfektne plienocky.

vavrenka
25. feb 2012

kocky poznate znakcu Swaddlebees ECONAPPI? ake su to plienocky?

tortelinka
25. feb 2012

@katka888 mam aj bambusove kiko, su podla mna rovnako save, ale su dost lacnejsie, ale neviem, to je moj nazor...

mimuka
25. feb 2012

ahojte, nemáte nejaký tip na plienočky užšieho strihu?...resp. ktoré nerobia až taký veľký zadok? vďaka

iron
25. feb 2012

@mimuka vseobecne kapsovky (okrem wonderoo) ... smartipants, baba boo, tots bots easyfit,....konkretne chces vediet z nejake druhu?

katka888
25. feb 2012

@mimuka
mne sa pozdavaju anavy easy, easyfit od TB , flexitots od TB a uzke medzi nozkami su urcite swaddlebees kapsovky...
dievcata ti poradia ja ine znacky, ktore napriklad osobne nemam odskusane

iron
25. feb 2012

citam ze ste sa bavili o vydavkoch. Ono zase nemusi to byt az take jednorazova vysoka polozka. Ved tehotne sme 9 mesiacov, tak ratajme ze 6m urcite. Ked taka vybavicka stoji 350Eur /6 to je 60Eur mesacne. Aj tak je to dost, ale pokial niekto vie, ze bude urcite balit do latkoviek...je to tak lepsie rozlozitelne.

Alebo sa da prisetrit aj tak, ze zo zaciatku nepotrebujete plnu vybavicku....najskor pre mimco cca 150Eur, a potom od takych 4-5 mesiacov postupne dokupovat. Myslim ze sa to da.....
(sumy som hadzala narychlo od brucha, zavisi to od viacerych faktorov)...ale na kocik sa stale najde, vsak? 😀

mimuka
25. feb 2012

@iron
@katka888 vďaka, hej radšej by som bola keby bol v kontakte s pokožkou prírodný materiál.. TB easyfit máme, tak som chcela ešte nejaké iné vyskúšať (ideálne na patentky)

iron
25. feb 2012

@mimuka napr. aj itti bitti je uzka ale komplikovana. Nevyhovuje kazdemu. Ale ty chces vyslovedne uzku alebo co robi malu prdelku? Prirodny material je pri kapsovkach celkom problem, ja to zvyknem riesit, ze navrch dam nejaku malu vkladacku z bambusu pripadne bavlny a zadocek je v prirodicke 🙂

katka888
25. feb 2012

@mimuka
tak anavy easy 😀

mimuka
25. feb 2012

@katka888 vďaka asi jednu vyskúšam...nevieš či v týždni látkových plienok býva zľava aj na anavy?

vavrenka
25. feb 2012

@katka888 ako by si zoradila tie znacky, co si pisala podla kvality/kolko vydrzia?

katka888
25. feb 2012

@mimuka
zavisi od vyrobcu, ci nejaku zlavu da, alebo nie, tusim nebola minuly rok

katka888
25. feb 2012

@vavrenka
joj chrobacik, ktore myslis? sa stracam vo vlastnych prispevkoch... asi prestanem tolko tukat .-)

vavrenka
25. feb 2012

@katka888 len tukaj, tukaj! urcite ti viacere zaciatocnicky budeme vdacne 😉
citujem - co sa tyka stihlych plienok -tvoja odpoved: mne sa pozdavaju anavy easy, easyfit od TB , flexitots od TB a uzke medzi nozkami su urcite swaddlebees kapsovky...
dievcata ti poradia ja ine znacky, ktore napriklad osobne nemam odskusane

katka888
25. feb 2012

@vavrenka
swaddlebees nemam rada, mam ich v taske ako rezervu... su take uzke, ze do nich neviem nacpat vkladacku 😀
easyfit su nase naoblubenejsie a anavy easy sa savostou vyrovnaju easyfit, ale maju pripinacie vnutro s dlhou uzkou vkladackou a ja nemam nejak vztak k dlhym uzkym vkladackam. to je jedine co mne nesedi. nie je to chyba plienky, je to len moja preferencia