Použitie látkových plienok

sandra1989
12. júl 2017

Ahojte dievcence, urcite tu uz bolo toho vela napisaneho ohladne latkovych plienok, avsak ja som z tych vsetkych druhov a sposobov coraz viac popletena.
Naozaj to musi byt tak zlozite?

Nestaci nakupit biele klasicke bavlnene stvorcove plienky ( take obycajne co mali nase maminy) a na to natiahnut nepremokavu plienku?
Teda takto jednoducho som si to predstavovala ja a zrazu vidim plienky na den, na noc,. Allinone a podobne...

A dalsia otazka, ked sa babatko pokaka, tak co? Ako tu kaku pred pranim odstranite?
Potom
Date pluenky do volajakeho kybla s vodouna raz za dva dni napr. Vyperiete?

A mozu take tie obycko bavlnene plienky ist do susicky?

Moc dakujem 🙂))

wurka
12. júl 2017

Ahoj, pridaj sa do skupiny Latkovkarky, a daj si pod lupu "zaciname". Kazdy ma spociatku takyto chaos v tom, casom si najdes svoj system. V skratke, susit mozes, kako treba aspon oplachnut sprchou, alebo pouzit separacnu plienku, ktoru rovno vyhodis. A vo vedre mozes skladovat aj nasucho, len musi byt uzatvaratelne 😉 .

unctadorg
12. júl 2017

@sandra1989 susicka ich znici, resp nebudu uz dobre save.
Hned namocit, pripadne zlcove mydlo, davaju sa don aj separacne obrusky. Da sa aj tak ako pises, vela sa dozvies v slupine latkove plienky pridaj sa

nika898
12. júl 2017

Ahoj mi sme kupili all in one cez aliexpress teda z ciny. Podotykam o 90% lacnejsie ako tu a uplne to iste. Kupili sme bambusove. Mam 10 pliekovych nohaviciek a mala som 40 tych bambusovych vloziek do toho. Ked bol syncek malicky tak som balila na siroko a vtedy mi stacilo vymenit tu bambusovu a obycajnu plienku, plienkove nohavicky ostali ciste 🙂. Co sa tyka odstranovania kaky z plienok tak presne ako si napisala. Preprala som v rukach v klasikom mydle na pranie a dala do vedra s vodou a prala cca kazdy druhy den 🙂. Celkova investicia aj s colnym za vsetko bolo 130€

unctadorg
12. júl 2017

@nika898 pls nevies mi hodit link?

nika898
12. júl 2017

@unctadorg ahoj tu je jeden z mnohychhttps://m.aliexpress.com/s/item/32806871550.htm...
Je to cez mobil takze ak budes kukat na pc tak daj len to m co je v predu prec 🙂 pripadne si daj iba aliexpress.com a tam si daj vyhladavat latkove plienky po abglicky 😉

jvlo
12. júl 2017

Ano, stacia pulky a stvorce. Do plienky pozes dat separacny papierik, ten bud vyhodis so stolicou, alebo operies.Spinave plienky skladujes na mokro, alebo na sucho v kybli. Peries na 60 stupnov

sandra1989
autor
12. júl 2017

Dievčatá ste strašne zlaté, moc vám ďakujem. A predsalen jedna otázočka, ten separačný papierik je OK? Chcem látkovať preto, lebo chcem to najlepšie pre svoje bábätko nech ma to stojí koľko roboty chce, no ten papierik, nie je to opäť voľajaká umelina?
A ešte otázočka, môžem v pôrodnici používať jednorázovky a začať neskôr, dajme tomu, keď bude mať bábo týždeň, dva látkovať? Nebudem ho tým znervózňovať? Teda nezvykne si príliš za ten týždeň-dva na jednorázovku?

chellina
12. júl 2017

@sandra1989 ked uz ides latkovat a tym padom mozno aj trosku ocenujes ochranu prirody tak prosim nekupuj ich z ciny 🙏 jedine co tym podporis je detska praca a neskutocne znecistovanie zivotneho prostredia + pouzitie materialov ktore az tak nesplnaju kryteria ake by malo a tie chemicke farby atd atd....ja akurat tiez skumam latkovanie cakame prve babo ale chcem zacat so stvorcami a objednala som vrchne nohavicky z petit lulu a bambi roxy a zdaju sa kvalitne a tiez par nohavickovych bambusovych som kupila, a vkladacky si chcem nastrihat z metraze z detivbavlnke.sk je to kvalitny material a je to lacnejsia moznost 🙂

unctadorg
12. júl 2017

@sandra1989 no zalezi napr aj od toho, ze mnohim sa koliky zhorsili ako babo bolo v latkovke. (Neviem moj bol aj aj a nebol problem). 🙂

marcipanovatorta
12. júl 2017

Pridávam sa k názoru @chellina - určite nekupuj z made in china, deti v bavlnke majú overené tkaniny - bambusova metráž - to lepšie saje a nemá taký objem ako štvorce - to keď je uz babo väčšie a plienka by mu zavadzala. Inak od novoška tie bavlnené štvorce a na to pull nepremokavé gatky to máš najlacnejšiu alternatívu. Vystačis si s tým určite aspon 4-5 mesiacov alebo minimálne pokým si neposkúšaš ďalšie a nepodľahneš látkovaniu "do hĺbky" 😃 So sušičkou nie je problém, plienky nekazí, aspon mne teda nič nepokazila a to ma dieťa uz 14 mes. Do skupiny latkovkarky sa určite pridaj, sú tam cenne rady a tipy aj trebárs na akcie v plienkových eshopoch 😉 A pod.

marcipanovatorta
12. júl 2017

Ešte dodám k tomu všetkému "zložitému" ako AIO, kapsove, nočné, vklady... časom tomu prídeš na kĺb, nie je to také zložité, práveže to sú uz vylepšené plienky, aby boli pre maminky tak pohodlne ako sú papierové, akurát z nich nie je taká eko stopa...

separačné plienky sú aj take, čo sa dajú viac raz oprat (napr zn. Disana). Žiadne však určite nesmieš splachovať do wc s kakušom 😉

lucibka
12. júl 2017

@sandra1989 daju sa aj stvorce a na to nepremokave nohavicky, ale babo bude hned po prvom cikani mokre a prebalujes kazdu hodku, bude sa budit na mokro, atd..aspon u mojich oboch to tak bolo, aj ked som mala bambusove vkladacky, takze pri prvom som to potom vzdala...teraz pri druhom latkujem tiez, lebo je furt cerveny z tych jednorazoviek, ale prave som doobjednala flisove separacky, ktore maju udrzat sucho..tak uvidim.