Poraďte ohľadom látkových plienok

bastilly
15. mar 2013

Ahoj , rozhodla som sa skusit latkovanie, ale uz som z toho popletena, poradi mi nikto prosim 🙂
AKo to vlastne je ked dam latkovu nohavickovu plienku , na nu idu este nejake vrchne nohavicky a co s tymi vkladackami ako to je? je ich viac druhov...a mozu sa pouzivat aj obycajne plienky?? diki za rady 🙂

cicamica1980
15. mar 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

kuk sem
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/peluskovo/
napis spravu maminke peluskovo, mne to vysvetlila,ale necitim sa byt expert, tak som radsej ticho🙂

bastilly
autor
15. mar 2013

dakujem

peluskovo
15. mar 2013

@bastilly kedze zhrnutie latkovych plienocike je trosku dlhsie, poslala som Vam do IP zakladne informacie, tj ako funguju latkove plienky, ake typy su.
K Vasej otazke , nohavickove plienky su tvarovo ako jednorazove plienky iba su usite cele z latky, tj zo sacieho materialu. kedze nemaju ziadnu ochranu oblecenia pred znecistenim, davaju sa na ne vrchne nohavicky.

vkladacky co spominate, to je zase nieco, ako kus latky, je jedno ci poskladate klasicky stvorec na obdlznik, alebo mate sucasne viacvrsstvove plienky / viacvrstvove si predstavte ako klasicke stvorcove poskaldane na obdlznik a zosite dokopy, cize je to viac vrstiev spolu / , stale je to nejaky kus latky, a kedze sa vklada do vrchnych nohaviciek, hovori sa tomu kusu latky vkladacka 🙂 kedze vkladacky su vlastne kus latky, tak potrebujete este nieco co ochrani oblecenie a to su prave tie vrchne nohavicky 🙂

bastilly
autor
15. mar 2013

dakujem krasne potom , ked budem mat cas tak sa este nieco spytam cez IP, zatial dakujem krasne

luanas
9. sep 2013

@peluskovo aj ja by som mala záujem o dané info. ďakujem

peluskovo
9. sep 2013

@luanas preposlane info cez IP / je to dlhsie citanie 🙂 / Katka

katadan
11. sep 2013

@peluskovo Mohla by som tiez poprosit o info? Vdaka 🙂

peluskovo
11. sep 2013

@katadan poslane 🙂

marusik
11. sep 2013

@bastilly v septembrovom čísle jedného časopisu pre mamičky je téma látkoviek... neviem, či môžem písať názov, ale na titulke je odkaz - testujeme látkové plienky - nájdeš tam pekne popísaný slovník a čo -to o látkovaní. držím palce! je to dobré rozhodnutie🙂

zita19
17. sep 2013

No ja som z tych plienok cely magor. Slubila som dcere, ze im kupim plienky... Dva tyzdne som na nete a mudra nie som. Niekedy sa kupilo 60 tetra plienok, postolky a gumove gate a vec bola vybavena. 😵
Zatial mame kupenych 10 bavlnenych 70 x 70 (dufam, ze su to tetra) a 10 bavlnenych viacvrstvovych 30 x 40. Este som si nastudovala, ze treba vrchne gate a dopracovali sme sa k tomu, ze este dokupime nohavickove (asi Pastelky) ale kolko ich treba tak toto ani moj progrmatrosky mozog nevygeneroval ☹
Vie mi niekto poradit::
Vystacia nam tie male viacvrstvove na zaciatok?
Kolko asi potrebujeme tych nohavickovych?
Je lepsie kupit tie jednovelkostne alebo na zaciatok dokupime male k tym stvorcovym a potom viac velkych?
Ake vrchne gate kupit na zaciatok? Tak aby fixovali plienku a na vrch by sa dali ortopedicke.

behulka
18. sep 2013

@zita19 na začiatok stačí 40-50ks klasických štvorcových plienok a troje vrchné nohavičky.
Momentálne sa už paušálne na široko nebalí, pokiaľ je nejaký problém, ortopéd odporučí špeciálne pomôcky.
Neskôr, keď bábätko prespí v noci dlhší čas, je fajn mu dať niečo savejšie, aby sa sme ho nemuseli na prebaľovanie budiť. Dobrý je bambus - dajú sa kúpiť tzv. bambusové vkladačky - sú to hrubšie obdĺžniky. Prípadne nohavičkové plienky - vkladačky sú už priamo ich súčasťou, tvarom pripomínajú jednorázové plienky a prebaľovanie s nimi je jednoduchšie. Nasajú viac než štvorcové plienky. Ak ich chcete používať len v noci, postačí 4-5 ks.
Ja som zaobstarala rovno jednoveľkostné - malé bábätko sa prebaľuje často, na to stačia štvorcové plienky, v mesiaci, dvoch, už priemerné dieťatko oblečie aj jednoveľkostnú plienku.
Zo značiek skús popozerať BabyLucy a BambiRoxi - ako slovenskí výrobcovia plienok majú dobré ceny a aj veľký výber.

Ostatné AiO, SiO, kapsové nie sú potrebné, v pohode sa dá i bez nich - ich cieľom je hlavne zjednodušenie prebaľovania a zárobok výrobcov...

terka8
14. okt 2013

Ahojte, my pouzivame uz 9 mesiacov latkovky Sun Baby, ktore su nohavickove a maju mikrovlaknovu vlozku vnutri....zatial max. spokojnost 🙂

liliput13
28. mar 2014

Och, maminky, pomooooooc... 😢 Čakáme prvé babenko a ja by som veľmi chcela vyskúšať dávať mu látkové plienky, nie tie umeláky jednorázové. Už toľko krát som lustrovala net aby som zistila ktoré mám kúpiť, ale som z toho totálne mimo...
Prosím Vás, poraďte mi...ak chcem používať tie normálne klasické bavlnené plienočky (ktorých máme doma na kilá) aké vrchné plienočky mám kúpiť? Nejaké vrchné plienkové gate ktoré nepretečú. Žiadne flísové, látkové, či iné na ktoré ešte treba driapať nepremokavé, žiadne bambusové, či neviem aké vložky... Obyčajný starý dobrý "komunistický štýl" na ktorom som bola odchovaná aj ja 😀 poradíte mi prosím Vás? Vopred veľmi pekne ďakujem 😅 už to naozaj potrebujem doriešiť, malinký sa bude na svet pýtať už o pár týždňov...

behulka
29. mar 2014

@liliput13 postačí Ti kúpiť troje vrchné PUL nohavičky a už len vyčkať na bábätko 🙂 Toto je podľa mňa naj varianta.

liliput13
29. mar 2014

@behulka Ďakujem pekne za radu. A máte nejaké doporučenie, ktoré sú nja? Lebo tiež ich je toľko druhov 😒

lucya2
3. apr 2014

@liliput13 Ahoj, vzhľadom na to, že si asi nenáročná maminka, tak ako aj ja pri prvom dieťati, z tých lacnejších sú to baby lucy fix, stoja okolo 5 € za kus, čo je polovica z ceny značkových, majú dobrý strih a vydržia. Sú rôznej farby a treba si kúpiť z každej veľkosti 2 - 3 kusy podľa uváženia, ale ja som najmenšiu veľkosť nemala a najväčšiu nevyužila. Teda podľa mňa stačí veľkosť S, M a L.

liliput13
10. apr 2014

Ďakujem veľmi pekne za odporučenie 🙂 určite ich popozerám. Už musím nejaké objednať, termín o chvíľu "klope na dvere" 😀 Ďakujem ešte raz všetkým za Vaše rady a skúsenosti. Prajem krásny zvyšok dňa 😉

ivina28
3. júl 2014

@terka8 koľko kusov ich máte?ako často ich perieš?🙂 díky..

terka8
5. júl 2014

@ivina28 Mame tusim 28ks a pravali sme ich raz za 3 dni. To neznamena, ze sme ich za tie 3 dni vsetky minuli, ale nie je dobre dlhsiu dobu skladovat ocikane plienky. Teraz uz niekolko mesiacov pouzivame nohavicky a plienky su odlozene a pripravene na potencialne dalsie babo 🙂