Chudnutie kojením

teduazemer
30. nov 2017

Ahojte baby..Trošku sa nudím a tak si robím taký mänší prieskum ohľadom Vaších skúseností s chudnutím počas kojenia 🙂 Viem,že každé telo je iné ale zaujíma ma to či ste takto niektoré naozaj schudli..Koľko ste mali kg keď ste šli rodiť,koľko ste nechali v pôrodnici a či sa Vám nasledovne podarilo schudnúť práve tým kojením 😁 Ďakujem za Vaše odpovede ..Som len zvedavá 💁🏽

katarinabilcik
5. dec 2017

@teduazemer dakujem dam vediet no ja som bola cela naliata vodou preto išli kg tak ľahko dole hneď po pôrode.

blabla195
5. dec 2017

@ajush5 pekna teoria, ale prax taka nemusi byt 😉. Pri prvej dcerke som mala rovnaku stravu ako roky predtym (urcite nie ukazkovu, ale ani nic hrozne), nikdy som necvicila a bola som stihla az chuda. Po porode som iba kojila (teda spalovala kalorie ako pri cviceni), chodila s nou na prechadzky - bezne 8-10km, kedze spala iba v iducom kociku a to som ju predtym zniesla vo vanicke zo 4.poschodia (100 schodov) a po prechadzke naspat, teda dalsie spalene kalorie a ani gram dole, kym som neprestala intenzivne kojit... a az potom islo dole 5kg za 3m bez zmeny stravy, dokonca aj pohybu som mala menej...

xxxkatka
5. dec 2017

@teduazemer prvý pôrod pribrala so. 20kg, dojčenie 1,5 roka a neschudla som ani gram a to sme robili dlhé prechádzky a aj sa zdravo stravujem keďže mám alergie na určité potraviny. Schudla som až po odstavení.Druhy pôrod pribrala som 6 kg, syn 4 kg, z pôrodnice som isla - 2kg pôvodnej váhy. Dojcili sme sa cca mesiac, potom UM. Kým som ten mesiac dojčila,váha stala,ako sme prešli na UM ešte šlo pár kg dolu.

xxxkatka
5. dec 2017

@ajush5 to je hormonálna záležitosť a so zdravou stravou súvisí len minimálne. To by ťa dojčiaca žena musela jesť denne tóny chipsov, vysmazanych jedál a koláčov, čo väčšina dojčiacich matiek nerobí, práve naopak dávajú si na stravu pozor.

stastnablcha
5. dec 2017

@amisa ja som jedla hodne... lebo presne ako hovoris, nejdela som a nemala som mlieko.. ale tym ze som vela chodila, kazdy den sme boli na vylete /som si pripadala kao tazny kon... jeden v satke, druhy na chrbte v nosici a najstarsi na koniku 🙂 / a cielene som behavala.. a slo to

katarinabilcik
17. dec 2017

@teduazemer ahoj tak ja uz mam po tom síce 12 dni skôr a cisárskym ale co uz aspon budem na Vianoce doma.Malinky sa narodil 15.12.2017.takze s tím chudnutím budem asi musieť pockat kedže ma rezali,ale kojím takze uvidim ako to dopadne.drzim palce

katka708
17. dec 2017

Ja som počas tehotenstva pribrala 12kg. V pôrodnici som nechala 5-6kg. Kojila som len 5 mesiacov ale za ten čas som schudla 10-11kg. Prvé týždne 2kg týždenne
až dom sa toho bála. Nechutilo mi a pri malého kolikach som ani nejak nemala čas.
Po skončení dojčenia som priberala cca 0,5kg mesačne až som sa vyzrala na pôvodnú veľkosť aj napriek snahe schudnúť.

sonkaxxx
17. dec 2017

@teduazemer ahoj takze pred otehotnenim som mala 60kg tesne pred porodom som mala uz 18kg teda 78kg po tyzdni v porodnici som nechala nejake trapne 4kg dojcila som bohuzial mesiac a som schudla dalsich 6kg teraz nedojcim a tento mesiac som schudla este 2-3kg a stale idem dole cvicim jogu na spevnenie lebo brucho mam hrozne fakt takze este mam plus 5kg a drobec ma teraz 3mesiace aj tyzden takze dufam ze do leta budem ako lan to cvicenie fakt pomaha a stravujem sa celkom dobre sladkosti mi prestali chutit po porode

etnatn
17. dec 2017

Dva mesiace po porode som mala uz len 4 kila naviac a keby som nemala hodovaci november, ktory pokracuje tak uz som v predtehotenskom minuse 🙂

maminaveronika
14. feb 2018

Ahojte. Som 5.mesiacov po porode a schudla som 15 kg.A to som s chudnutím zacala az po 2 mesiacoch 🙂.Stale pokracujem. V tehotenstve som pribrala 20. Tak uz mi vela nechyba 🙂 Plne kojím, zdravo sa stravujem a hlavne mam podporu. Ak to chccete tiez je najvyšší čas pustiť sa do premeny.
- Aj pre diabetikov, dojčiace, deti, intolerantných na laktózu
- NEČAKAJ diétu
- NEČAKAJ hladovanie
- NEČAKAJ drezúru v strave
ČAKAJ jedlo 5x denne
ČAKAJ správny pitný režím
ČAKAJ motiváciu, výsledky a podporu 🙂
Pridaj sa a pomožem ti: https://www.facebook.com/groups/2074413219456243/

vevericka554
28. feb 2023

Ja som počas kojenia nechudla, práve naopak, veľa som mala potrebu jesť sladkého, takže som skôr priberala🙂 nevadí, potom som si kúpila parádny bicykel a začala pravidelne bicyklovať a konečne som schudla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre