Ako ste schudli počas kojenia?

kika2111
6. mar 2015

Mam 3mesiace po porode,plne kojim a snazim sa schudnut,samozrejme v ramci moznosti pocas kojenia,aby sa nic nechcene nestalo,cvicim na steperi,nejem po 18.00 ale ani deko dole!myslite,ze u niektorych zien moze byt chudnutie pozastavene prave kvoli kojeniu?
Mam z toho nervy,nechcem prestan kojit aspon rok,ale ani nechcem vyzerat ako tesne pred porodom,necitim sa dobre vo vlastnom tele,
dakujem za konstrukcne odpovede🙂

cenculinka
6. mar 2015

@kika2111 myslim, ze moze kojenie aj zastavit chudnutie resp.niekto aj pribera ☹ nemam osobnu skusenost, ja chudnem, no poznam aj baby co neschudli...a co jedavas? Pijes dostatok tekutin? Jes aj dostatok vlakniny?

adela232
6. mar 2015

Ja som schudla totalne a to som jedla co som videla a vobec som necvicila mna drobec totalne vyciciaval a nemusela som sa vobec obmedzovat ale to zalezi od hladiny hormonov na kazdu zenu posobi kojenie inak niektore prave priberaju. Ja som ani nejak nemyslela teda nemala cas na jedlo niektore zeny prave zo stresu dokazu vela jest .... tazko pvedat. Urcite neprestan kojit to je to najlepsie co mozes drobcovi dat a bud stastna ze mas zdrave krasne dieta postava bude potom teraz sa velmi nemozes obmedzovat ani drzat diety. Drzim palce 🙂

petulawink
6. mar 2015

ahoj, tri mesiace po porode je este malo, este sa viac nabehas okolo dietatka, domacnosti, ono to pride, hlavne klud a nestresuj sa..kojenie si uzivaj🙂

burka8
6. mar 2015

Ahoj. To robia hormóny. Niektoré máme také nešťastie, že pri kojení nie že neschudneme,ale aj priberáme. Ja som pribrala skoro 10 kíl, a pritom som sa vôbec nenapchávala, 4-5 hodín som kočíkovala denne v meste, lebo moja malá spávala len v kočiary. Keď som prestala kojiť samo kilá začali zmiznúť. Teraz zase čakám bábo, a vopred sa už bojím. Ale kôli deťom to musíme vydržať. Hore hlavu.

bubelko
6. mar 2015

@kika2111 neschudla som nijak...

nice202
6. mar 2015

tiez som nijak neschudla

monhla
6. mar 2015

Pri prvej za mesiace 6 kilov dolu a to som necvičila a jedla som čo neutieklo 😀 Pri druhej sa mi podarilo dať dolu 1 kilo po 2 rokoch 😝 / a zvyšné 4 kilá zostali ešte z tehu/
Najlepšie sa mi chudne v 1. trimesti - za 2 dni 3 kilá dolu 😀
Povedala som si, že postavu budem riešiť až po deťoch. To jest až po pôrode a dokojení 3. dieťatka. Dovtedy sa síce snažím hýbať a jesť zdravšie no iba kvôli zdraviu. Postavu neriešim - a našťastie ani drahému tých pár kilov nevadí. Môžno keby to bolo cez 10 kilov navyšše tak možno no tých 5 kilov sa ešte tolerovať dalo. Hoci pri výbere oblečenia som vyradila mnohé odvážnejšie sexy kúsky 😀 😀 😀

diusik
6. mar 2015

@kika2111 ja som vobec nechudla pri kojeni,a ked som menej jedla,tak sa to hned odrazilo na produkcii mlieka,mozno ine to tak nemaju,ale u mna to tak fungovalo.Ale snazila som sa nejest ziadne sladkosti a tak,skor viac bielkovin,zelenina,ale ta chut na sacharidy bola velka 🙂 chudnut som zacala az ked som prestala kojit

elizita
6. mar 2015

asi si prave ten typ, ked pri kojeni neschudnes.. moja sestra kojila rok a pol.. a ako nahle celkom prestala, za mesiac sme len po nej kukali ako schudla.. a to len tym, ze prestala kojit... ked mal maly rok, zacala cvicit a to nemalo ziadny efekt..

diusik
6. mar 2015

@elizita ano,niektore to proste maju tak,ze telo zadrziava tie tuky,kazda sme ina 🙂

kika2111
autor
6. mar 2015

@cenculinka
@adela232
@petulawink
@burka8
@monhla
dakujem za reakcie,
moje telo je cele nejak divne nastavene,pocas tehu som prevracala🙂 10kg dolu,potom som pribrala cca 12,cize len 2kg z tehu,ale ono som mala dost uz pred tehu,mam 160cm a 75kg,
mozno su to fakt hormony,ja uz mam aj pravidelny menes,hned po sestonedeli,som dokrvacala a 2dni na to sup a navsteva:( pri oboch rovnako.je pravda e mam uzasnu chut na sladje,ale snazim sa ju prekonat prekonat ovocim alebo musli.ja viem,ze kojenie a to ze je mala prdelka zdrava je najdoleitejsie,ale ked sa necitim dobre sama so sebou,tak to okolie pociti tiez.

terus00
6. mar 2015

Ja som kojenim ( alebo mozno aj behanim okolo drobca) schudla viac ako by som chcela. Maly ma skoro 8 mesiacov, stale kojim a som chudsia ako pred tehu. Ale to som uz bola asi 5 mesiacov po porode.

kika2111
autor
6. mar 2015

@terus00 uvidime🙂 jej,at tvoj je Tomi?aj moja prdelka🙂

snopkulka
6. mar 2015

Teraz ťa nechcem svojim príspevkom nas.ať, ale ja som pri oboch schudla práve kojením. Pri prvom synovi som nabrala +16kg, do 3-ch mesiacov som bola na pôvodnej váhe, pri druhom +14kg a do dvoch mesiacov mi ručička ukazovala pôvodné číslo ako pred tehu. V každom prípade, cvičením nič nepokazíš, zdravou stravou už vôbec nič, skôr naopak. Hlavne sa nestresuj, každé telo je iné, inak reaguje na zmeny - a tehotenstvo je sakra veľká zmena 😉 Telo sa vraj dáva dokopy po pôrode až 2 roky. Takže take it easy, užívaj si materstvo, kilá počkajú. A možno pôjdu dole ani nebudeš vedieť ako práve preto, lebo ich nebudeš riešiť 😉

dollynkaa
6. mar 2015

@kika2111 ja som pri kojeni neschudla vobec nic.kojila som 7m.az teraz rok po porode sa davam ako tak dokopy.nejak to zo mna aj tak nechce zliezt

ivkadracova
6. mar 2015

@kika2111 aerobikom, behanim a nezratim chleba ;)
a potom vo vhodnom veku dietata postupnym obmedzovanim kojenia (mimochodom stale kojim ale iba 1x za den/dva). Sportu zdar.

barcelona94901
6. mar 2015

@kika2111 treba sa zbaviť stresu,mať spánok,pravidelne jesť ,minule to spomínali
kojenie je super
si len tri mesiace po porode,dopraj svojmu telu čas,ja som pri prvom neschudla,mal koliky,veľmi silné,jedla som nepravidelne,rýchlovečky,šup,šup,šup..večer ,atd
mne po nom ostali kilá a po druhom porode už mesiac po nom som mala všetky tehu kilá dole plus dalšie 4
no menej stresu ,pravidelne jem,idu pomalinky aj dalšie kilá ,chce to nadhľad ,nepodliehať panike a dietám,tie kilá nám nenabehli za noc ,nemožeme od tela hned chceť zázrak ,blíži sa jar,leto,odhalovanie postáv ,kilečiek,treba vydržať baby
strava veľa spraví,pohyb vyformuje ,no kojenie je skvelé

janka00006
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kika2111
autor
6. mar 2015

zazracne tabletky a la judyniova alebo orbitrek🙂
no budem ja len trpezliva a skusim neolavit a uvidime,ci sa nieco dostavi...ak nie,tak snad po skonceni kojenia🙂

eeffka
6. mar 2015

@kika2111 ja som pri kojeni zrala ako diva a vaha stala, potom sa mi prudko polepsilo okolo 7-8mesiaca, vtedy som schudla asi 4kg ale potom po dokojeni to islo hore... ,a le ja mam 38r, vtedy som mala 36, ked som mala ako ty 27/28 tak som do 3m mala predporodnu vahu, ale je pravda ze som vtedy nekojila

kika2111
autor
6. mar 2015

🙂 ja mam predporodnu vahu este minus 2kg(mala som 77,teraz mam 75kg),ale mne ide o chudnutie z toho:(

stanulienkat
6. mar 2015

Ja som kojila vyse roka a chudla som tak rychlo,ze som mala pri vyske 171 cm 49 kg a uz som sa bala kam to az pojde. Vyzerala som ako anorekticka. Musela som prestat kojit. Ale dieta stale pilo 10 x cez den a 8-9 x v noci. A to som uz nasilu jedla za troch,aby som mala energiu a nechudla tolko. Ked som prestala kojit,tak uz som prestala chudnut. Teraz mam 53 kg. Najviac by si mala schudnut pocas komento,to dokazali aj studie... Ale pockaj este par mesiacov a zdravo sa stravuj.

janka00006
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
6. mar 2015

@kika2111 su zeny,co schudnu az po odstaveni.. Vraj..
Mne to islo samo dole ale to bolo tym, ze som to absolutne neriesila. Pri malom som 9m.po porode bola na svojej povodnej vahe. Pri dcerke az po roku. A to som pri nej menej pribrala. Tiez som si vravela po tom 9.m.,ze to sa uz k povodnej vahe asi nevratim? Ale neobmedzovala som sa,jedla som normalne. A zrazu bum bez akejkolvek diety tie tri kila zmizli same.

Hlavne ty daj tomu cas,si este dost kratko po porode.

zuzupp
6. mar 2015

áno, ja som chudla a vracala sa na svoju pôvodnú váhu až vtedy, keď som prestala kojiť 🙂 čo bolo po 22 mesiacoch 🙂

eeffka
6. mar 2015

@kika2111 fuuha no 75kg pri 160 je vela prevela, tu ti nic nepomoze len trpezlivost, samozrejme za predpokladu vyvazenej stravy a dostatku pohybu

ja som mala predporodnu vahu , normalnu stihlu takze tazko v tvojom pripade riesit pribratie pocas tehu a nasledne schudnutie kedze to uz davno mas, tebe treba schudnut , teda chces schudnut a dost a tam treba dlhodobu pracu

sunflower000
6. mar 2015

paleo stravovanim

vililienka
6. mar 2015

@kika2111 ja som vždy po pôrode schudla 10 kg ale po dvoch mesiacoch som začala popri kojeni priberať, asi som bola vyčerpaná a moje telo si ukladalo všetko, proste asi som viac jedla ...neviemvždy som kojila aspon 8 mesiacov alenikdy som neschudla mozno tak pri desiatom porode by som schudla 😀 😀 😀

gapre
6. mar 2015

Ja som neschudla pri kojeni,ale od pol roka som zacala cvicit a dala som dole len 5 kg a to ma mala 14 mes.a uz nekojim,Ale hovoria mi ze som schudla ale nie je to na vahe tak poznat.Len na obleceni,je to demotivujuce ze to ide tak pomaly.Ja to pripisujem aj stitnej zlaze ale neviem neviem... ☹

ask
6. mar 2015

😎 tri roky po porode, +15kg viac ako pred tehotenstvom a stale kojim.... ale ten klud a pohodicku pocas kojenia uz v mojom veku vobec nemienim vymenit za stihlu figuru🙂 Malemu potesenie este chvilu ponecham a potom sa uvidi ci sa pokusim s tym nieco spravit 😉