Pokuta za langoš bez diakritiky. Vaše názory?
Prave som na IG videla vyjadrenie z druhej strany- ze tam bolo ovela vacsie pochybenie, ale toto- diakritika jeden makcen - to je ta info ktora v spolocnost vyvola vasne a burlivu diskusiu- no neviem pravda bude niekde....
@zuzinka888 finančná správa má na svojom FB profile toľko rozprávok za posledné obdobie, že Dobšinský je šuvix. Po fb beží aj zápisnica a v tej iné pochybenie nie je.
Môj kamoš dostal pokutu 300 eur, že najprv vzal peniaze a potom dal bloček. Pritom na bloček sa čakalo, asi to už každý zažil, že proste niekedy to trvá, kým kasa ten blok vypluje. Kontrolór mu peniaze položil na pult a on ich samozrejme vzal do ruky a čakal na tú kasu a hneď drb, pokuta. Radosť podnikať.
@zuzinka888 finančná správa má na svojom FB profile toľko rozprávok za posledné obdobie, že Dobšinský je šuvix. Po fb beží aj zápisnica a v tej iné pochybenie nie je.
Môj kamoš dostal pokutu 300 eur, že najprv vzal peniaze a potom dal bloček. Pritom na bloček sa čakalo, asi to už každý zažil, že proste niekedy to trvá, kým kasa ten blok vypluje. Kontrolór mu peniaze položil na pult a on ich samozrejme vzal do ruky a čakal na tú kasu a hneď drb, pokuta. Radosť podnikať.
@akvi a pritom to nie je zakazane, jamozem zakaznikovi napr vydavat kym mu vyjde blok.. to je taka kravina ze az...
@anonym_autor dat za langoš 4€ moze len psychicky chory clovek, zisk 3€ ako vysity, zas dalsi nenazranec, dobre ze mu naparili a ten blocek ozaj navrhoval psychopat, urcite nebola ta pokuta vystavena iba za jazyk slovensky.
@anonym_ab9289 skus si zriadit prevadzku, zamestnat ludi, nakupit stroje a zariadenie... a porataj si kolko ta stoji. V kuchyni si tiez neurobis doma langos za euricko, lebo si si musel/musela kupit sporak, panvicu, a kopu inych veci.. ze? ;) mudrlant
@anonym_autor už som sa bála, že sa to tu rozoberať nebude 🙈
Nejde o mäkčen skôr si myslím že take away keď si bere so sebou má byť daň 23% a túto je len 19%
Nejde o mäkčen skôr si myslím že take away keď si bere so sebou má byť daň 23% a túto je len 19%
@siasis ako vies ze bolo takeaway? a hlavne vo vyjadreni kontroly nic take nie je
Nejde o mäkčen skôr si myslím že take away keď si bere so sebou má byť daň 23% a túto je len 19%
@siasis pri konzumácii na mieste je sadza 5%, pri balení 19%.
Ono je skôr problém v tom, ze cely ten bloček je divný. Ma tam mat rozdelenie celej dane - takú tu tabuľku co maju všetky bloky v dolnej časti. Ale uhrali to na chýbajúci mäkcen 🤦♀️
@anonym_autor dat za langoš 4€ moze len psychicky chory clovek, zisk 3€ ako vysity, zas dalsi nenazranec, dobre ze mu naparili a ten blocek ozaj navrhoval psychopat, urcite nebola ta pokuta vystavena iba za jazyk slovensky.
@anonym_ab9289 ty náš hrdina.
@anonym_ab9289 skus si zriadit prevadzku, zamestnat ludi, nakupit stroje a zariadenie... a porataj si kolko ta stoji. V kuchyni si tiez neurobis doma langos za euricko, lebo si si musel/musela kupit sporak, panvicu, a kopu inych veci.. ze? ;) mudrlant
@simca06022011 tieto keci pocuvam neustale ake je to drahe a pritom co podnikatel to nove auto, sam majitel predmetnej langosarne sa vyjadril ze to ma zarobene(1500€) za 2 dni, ale tak sprosty a lenivy mu to kupuju, tak sa ma...
@siasis pri konzumácii na mieste je sadza 5%, pri balení 19%.
Ono je skôr problém v tom, ze cely ten bloček je divný. Ma tam mat rozdelenie celej dane - takú tu tabuľku co maju všetky bloky v dolnej časti. Ale uhrali to na chýbajúci mäkcen 🤦♀️
@simca06022011 tieto keci pocuvam neustale ake je to drahe a pritom co podnikatel to nove auto, sam majitel predmetnej langosarne sa vyjadril ze to ma zarobene(1500€) za 2 dni, ale tak sprosty a lenivy mu to kupuju, tak sa ma...
@anonym_ab9289 trzba je za dva dni mozno.. teraz.. ale urcite to nema "zarobene". Skus zacat podnikat... :D my mame teda vyrazne vyssie trzby ako langosaren, ale teda urcite tolko za dva dni "nezarobime". najradsej mam taketo mudrosti.
No schvalne kolko uz podnikas? :D
@siasis pri konzumácii na mieste je sadza 5%, pri balení 19%.
Ono je skôr problém v tom, ze cely ten bloček je divný. Ma tam mat rozdelenie celej dane - takú tu tabuľku co maju všetky bloky v dolnej časti. Ale uhrali to na chýbajúci mäkcen 🤦♀️
@anonym_9cf3c1 je tam rozpis.. chybaju len medzery... aj sumy sedia a vsetko
@anonym_autor dat za langoš 4€ moze len psychicky chory clovek, zisk 3€ ako vysity, zas dalsi nenazranec, dobre ze mu naparili a ten blocek ozaj navrhoval psychopat, urcite nebola ta pokuta vystavena iba za jazyk slovensky.
@anonym_ab9289 hej tak si nahadž na to dph, odvody , dan z hrubeho zisku , naklady až taká ryža to nie je
@anonym_autor dat za langoš 4€ moze len psychicky chory clovek, zisk 3€ ako vysity, zas dalsi nenazranec, dobre ze mu naparili a ten blocek ozaj navrhoval psychopat, urcite nebola ta pokuta vystavena iba za jazyk slovensky.
@anonym_ab9289 ty budes zatrpknuty zamestnanec bez stipky ekonomickeho myslenia.
@anonym_autor dat za langoš 4€ moze len psychicky chory clovek, zisk 3€ ako vysity, zas dalsi nenazranec, dobre ze mu naparili a ten blocek ozaj navrhoval psychopat, urcite nebola ta pokuta vystavena iba za jazyk slovensky.
@anonym_ab9289 otvor stánok vedľa, daj langoš za 3€ a budeš milionár
@anonym_autor dat za langoš 4€ moze len psychicky chory clovek, zisk 3€ ako vysity, zas dalsi nenazranec, dobre ze mu naparili a ten blocek ozaj navrhoval psychopat, urcite nebola ta pokuta vystavena iba za jazyk slovensky.
@anonym_ab9289 trapny provokater.
Povolanim - synacik.
Nie je chyba v názve ale aj napr hotovost je napísaná bez ť. Takže kto chce nájsť chybu tak nájde, keby na to pozrel normálny človek neriešil by to
Treba sa skladat na ficov dvojnasobny plat a dozivotnu rentu a aby si mlady fico mohol kupovat dalsie byty!
@biba_18 no tak pozor, spotrebitel ma podla nazvu presne vediet identifikovat tovar ktory sa mu predava
@simca06022011 Predpokladám, že väčšina spotrebiteľov nie sú idioti a vedia čosi kúpili a vedia čo je slahacka. Ak to vedeli 20 rokov, tak hádam to vedia aj teraz. A ak nie, tak nech vrátia občiansky.
@simca06022011 Predpokladám, že väčšina spotrebiteľov nie sú idioti a vedia čosi kúpili a vedia čo je slahacka. Ak to vedeli 20 rokov, tak hádam to vedia aj teraz. A ak nie, tak nech vrátia občiansky.
@anonym_eb49ac vobec nejde o to 😂 ale viditelne si nezazil kontrolky. Nejdem to tu riesit uz, zbytocne.
Tá minimálna pokuta v zákone 1500€ je ak pokladnica nedokáže/nevie tlačiť všetky slovenské znaky. Pokladnica to vedela, len nebola správne nastavená, chybu napravil na mieste takže príslušník FS mohol dať pokutu od 150€.
To bolo len šikanovanie ak túto strašnú chybu na bločku objavili až po pár hodinách kontroly. Jednoducho príslušník FS čakal na úplatok ak žiadny nedostal tak hľadal chybu kým nejakú nenašiel a zvolil vysokú sadzu aby sa pán podnikateľ nabudúce uvedomil čo sa patrí dať do vrecka a kontrola prebehne rýchlo maximálne so symbolickou pokutou aby sa nepovedalo.
Učiteľka v škole sa pýta žiakov na povolanie ich rodičov. Postaví sa Móricko a vraví: "Môj otec nakrúca gay porno."
Učiteľka sa zarazí, ale prejde to mlčaním. No potom, keď si to overí, zistí, že Móricko nehovoril pravdu. Zavolá si ho teda do zborovne a pýta si vysvetlenie.
"Viete, pani učiteľka, môj otec je vlastne kontrolórom Finančnej správy, ale ja som sa v triede hanbil Vám to povedať."
Prichyteny zlodej dostane mensiu pokutu ako predajca za chybajuci makcen ... a to ho najprv musia vobec chciet chytit.











@anonym_autor dat za langoš 4€ moze len psychicky chory clovek, zisk 3€ ako vysity, zas dalsi nenazranec, dobre ze mu naparili a ten blocek ozaj navrhoval psychopat, urcite nebola ta pokuta vystavena iba za jazyk slovensky.
@anonym_75e987
Dobre kecy. Mozes pracovat sama na seba. Dokonca mozes dat pracu aj inym ludim a mozes im dozicit luxusny plat. Nielen nariekat o ozobracovani a zdierani zlymi kapitalistami. Skus ist zit na Kubu, ako ti tam fajnovo bude. Ked stale nariekas o zdierani, asi nie o robis v zivote zle.
@anonym_ab9289 Videla si koľko dala táto vláda za machovú stenu v kukurici? A koľko stáli kuchyne? 20 násobok bežnej ceny. Videla si, ako safari tato vlada? Kolko ukradli na vily v Chorvatsku? To je choré,nie langoš za 4 €.
Niekto ten langoš musí urobiť, niekto musí zaplatiť elektriku, suroviny, vodu, plyn, nájomné. A niekto chce plat. A to sme este nezaratali zisk.