Zakopane - vianočná výzdoba, trhy

martina374
21. nov 2023

Ahojte, neviete mi povedať či už je v Zakopanom vianočná výzdoba, respektíve kedy začínajú vianočné trhy? Ako sa tam dostanem, aká je najlepšia trasa tam? Treba kúpiť dialničnú známku do Poľska? Ktorý deň v týždni je najlepšie sa tam vybrať? Ďakujem za akúkoľvek radu.

sedrik89
21. nov 2023

Ahoj, nikto asi nevie odkiaľ ideš. To je k tej diaľničnej známke. To isté platí aj k tej trase. V Zakopanom je pekne skoro stále. Akurát trochu viac ľudí.🙂

gumkac19
21. nov 2023

@martina374 už je tam výzdoba všetko vianočné
Trhy začínajú 8.12

vulka
21. nov 2023

@martina374 Ďialničnú známku na cestu do Poľska? Tak aspoň napíš odkiaľ. Ak z Blavy, tak áno. Ak z Martina tak nie.

oli18
21. nov 2023

Pozri si on line kameru na polskom webe.

martina374
autor
21. nov 2023

@sedrik89
@vulka prepáčte, úplne mi to vypadlo....idem z Popradu.

vulka
21. nov 2023

@martina374 Fuuuha. A to myslíš , ktorú diaľnicu? Veď z Popradu cez Lysú Poľanu a odtiaľ na Zakopane nie je žiadna. Alebo chcete ísť cez Oravu? Tam Ti treba dialničnú, ak nepôjdeš po starej ceste.

gabus543
21. nov 2023

@vulka hraničný prechod Lysá poľana je zavretý zatiaľ do 22.11, musí odbočiť v Podspádoch na Wojtasovu cez Jurgov a v Bukovine tatranskej na kruhovom odbočí smer Zakopane

cukroska
21. nov 2023

@martina374 My sme boli vlani 5.12.a bolo všetko vyzdobené,vysvietená Gubalowka no nádherné. Atmosféra neskutočne krásna vianočná. Ale vysvietené Zakopané je už aj teraz. A myslím,že od 24.11.to už pomaly začína fičať všade .Tam NIE sú také klasické vianočné trhy. Tam je to stále krásne. Krásne cez deň aj večer. Stánky,všetky možné dobroty v uliciach,hriatô,punč a varene vínko bude.

cukroska
21. nov 2023

@martina374 Guballowka

cukroska
21. nov 2023
cukroska
21. nov 2023

@martina374 To máte na skok z Popradu. Kedykoľvek tam môžte. Cez víkend je veľa ľudí. Ale atmoska super.

martina374
autor
23. nov 2023

@cukroska Dakujem za info. A inak obchody na tej hlavnej ulici v Polsku Krupowki sú v sobotu a nedelu normalne otvorené napr. aj o 14.00 alebo o 16.00? Teda ci nemajú cez víkend otvorené len do 12.00 ako u nás niektoré obchody.

lindus_esterka
23. nov 2023

@martina374 my sme boli tento víkend, ludi hodne, vyzdoba - neviem, moc som ju nepostrehla pravdupovediac, bud som slepa alebo zatial nie je. Na spacirke sme boli az v nedeľu, tak s obchodmi neporadim, ale dost bolo otvorenych aj vtedy. Stanok s varenym vinom hlasim jeden, množstvo alkoholu tak akurat 👌

cukroska
23. nov 2023

@martina374 všetko otvorené určite. Nebola som ale tam.ti žije úplne tak si myslím,že áno.

lubicakl
10. dec 2023

@cukroska ahoj, prosím môžeš mi vysvetliť ako sa dostanem na tu Gubalowku? Kde sa parkuje atď? Vždy chodíme iba do centra.Dakujem😉

cukroska
16. dec 2023

@lubicakl Na Guballowku sa dá aj autom. Hneď hore je platené parkovisko .My sme boli stále hore autom a vždy aj našli miesto bez problémov. Ale ide aj lanovka či Zubačka.Ale z dolu odkiaľ chodí neviem. Ale na Guballowke je vypísané a naozaj premáva každú chvíľu. Už raz aj my chceme vyskúšať. Ale viem, že parkujú aj pod Guballowka a chodia hore pešo. Určite choďte autom a vyskúšajte .