icon

Kde nájsť nástupište na Štrbské pleso?

25. jún 2026

Rychla otazka, ked pridem vlakom zo ziliny do popradu, este stale najdem vlacik na strbske pleso hore na poschodi? alebo kde je nastupiste? mam 5 min. na prestup, stiham to

avatar
madeincssr
25. jún 2026

@anonym_autor tie vlaciky z PP do VT a volaju TEŽ (na navestiach/displejoch su tusim vypisovane ako bezny "Os" osobny vlak), ano, ich nastupiste je "o poschodie vyssie" a predpokladam, ze nan bude prestupovat viac ludi a stihnu to vsetci, ak vas vlak nebude privela meskat.

anonym_f9249d
25. jún 2026

Vlak stojí hore na poschodí tu https://mapy.com/s/gefapahosu

anonym_94b059
25. jún 2026

Lepsie je vystupit v Strbe a ist zubackou, mas to rychlejsie. S tym, ze by si stihla prestup velmi nepocitaj, pretoze rychliky bezne meskaju, ale zubacka zo Strby aj TEZ z Popradu chodi kazdu hodinu. V Strbe je nastupiste zubacky na poschodi zeleznicnej stanice, v Poprade tak isto

avatar
elenajezova
26. jún 2026

Presne tak. Keď ideme na Štrbské pleso, tak tiež pristupujeme v Štrbe na zubačku. A hneď hore na Štrbské. Z Popradu je to trasa do Starého Smokovca a potom na Štrbské pleso. Teda riadna okľuka.

avatar
frflos_nespokojny
26. jún 2026

Babenky, ale nie vzdy je výhodne cestovať zubackou. Treba si naštudovať aj cestovný poriadok. Cakat hodinu a viac na prípoj v Štrbe na Strbske pleso je asi masaker, ale zase zubačkav rýchlosti spojenia oproti elektricky je neporovnateľná. 1:15 hod ide elektricka s Popradu na konečnú.