Kde nájsť nástupište na Štrbské pleso?
Rychla otazka, ked pridem vlakom zo ziliny do popradu, este stale najdem vlacik na strbske pleso hore na poschodi? alebo kde je nastupiste? mam 5 min. na prestup, stiham to
Lepsie je vystupit v Strbe a ist zubackou, mas to rychlejsie. S tym, ze by si stihla prestup velmi nepocitaj, pretoze rychliky bezne meskaju, ale zubacka zo Strby aj TEZ z Popradu chodi kazdu hodinu. V Strbe je nastupiste zubacky na poschodi zeleznicnej stanice, v Poprade tak isto
Presne tak. Keď ideme na Štrbské pleso, tak tiež pristupujeme v Štrbe na zubačku. A hneď hore na Štrbské. Z Popradu je to trasa do Starého Smokovca a potom na Štrbské pleso. Teda riadna okľuka.
Babenky, ale nie vzdy je výhodne cestovať zubackou. Treba si naštudovať aj cestovný poriadok. Cakat hodinu a viac na prípoj v Štrbe na Strbske pleso je asi masaker, ale zase zubačkav rýchlosti spojenia oproti elektricky je neporovnateľná. 1:15 hod ide elektricka s Popradu na konečnú.

@anonym_autor tie vlaciky z PP do VT a volaju TEŽ (na navestiach/displejoch su tusim vypisovane ako bezny "Os" osobny vlak), ano, ich nastupiste je "o poschodie vyssie" a predpokladam, ze nan bude prestupovat viac ludi a stihnu to vsetci, ak vas vlak nebude privela meskat.