Nepravidelný menzes po pôrode

sesilia
21. mar 2012

Neviete mi prosim poradit? Pokial som neotehotnela mala som pravidelny cyklus, kazdych 30-32 dni. Asi 5 mesiacov po porode som dostala prvy menzes, vtedy som prestala aj kojit. A odvtedy mam cyklus velmi nepravidelny, nikedy kazdych 40,niekedy 50 dni, niekedy 2 mesiace nic. Uz je pomaly 15 mesiacov odkedy sa maly narodil a zacinam mat obavy, ci je to normalne a kedy sa to bude tak ako pred porodom. Moze byt pricina aj to, ze som ostala po porode dost pribrata +10kg?
dakujem

renik5
22. mar 2012

Môže. Po pôrode za cyklus u žien môže úplne zmeniť. Časom to môže prejsť samo, niekedy však pomôže až dalšie tehotenstvo alebo to ostane tak už stále. Ja som mala s cyklom opačný problém a lekári slubovali, že po pôrode sa mi to upraví k dborému. Upravil sa mi. Ale až po 4!!! pôrode vo veku 38 rokov. Dovtedy som mala stále nepravidelný cyklus 21 dnový. Takže som ťa asi moc nepotešila. Skús si merať bazálnu teplotu a hned uvidíš, v čom je vlastne problém.

sesilia
autor
22. mar 2012

@renik5 dakujem

gabuci
22. mar 2012

@renik5 ja som mávala po prvom pôrode tak 26-28 dnový cyklus,po druhom sa mi zmenil na 21-23 dnový.

renik5
23. mar 2012

@gabuci To aby si už radšej nerodila🙂)) lebo budeš mať menzes stále, ked sa ti to takto skracuje 🙂

petkave
23. mar 2012

@sesilia ja som to mala tiež opačne. Pred tehu som mala ms všelijakú a po pôrode v podstate každý mesiac krásnych 28 dní. Takú pravidelnosť som predtým nikdy nezažila. 😀

cloviecik777
31. júl 2015

Prosim poradte mi...malinka sa mi narodila 31.3.2015..mesiac som ju kojila prva menstruacia mi prisla az koncom juna aj to len dva dni aaa teraz jul zatial nic a to uz mesiac konci...trosku sa obavam preco mi este neprisli.Je to normalne zeeee teraz tentoeaiac nic alepritom uz ma zacinalo pobolirvat v podbrusku ako by mi maly dojst a nic.

nutrimas
3. aug 2015

@cloviecik777 Vyskusajte na upravu cyklu a celkovo na harmonizaciu hladiny hormonov uzivat pupalkovy olej. Odporuca sa pri roznych zenskych problemoch ako nepravid., bolestiva menstr, ovulacia, menopauza, neplodnost atd. Odporuca sa uzivat 1KL rano a vecer. U niekoho sa zmena prejavi uz po mesiaci, niekto si musi pockat aj 2-3 mesiace. Nema ziadne vedl. ucinky a moze sa uzivat aj dlhodobo: https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...