Chôdza 10 mesačného dieťaťa po špičkách

dollynkaa
20. jan 2015

Zeny poradte prosim dcera ma 10mesiacov uz skoro 2mesiace stoji a chodi okolo nabytku. Aj do choditka sme ju davali. Len stale aj ked chodi za ruky alebo aj pri nabytku je na spickach.Obuv sme jej este nekupili.teda kupili ale ma vysoky nart nuc jej neni dobre. tak by som rada vedela vase skusenosti ci aj vase deticky chodili po spickach ci sa to napravilo

me_to_you
20. jan 2015

chodítko by som na vašom mieste zrušila, aj vodenie za ruky, dieťa musí prísť samo na to ako začať chodiť, a začať chodiť so všetkou svojou váhou, pretože v chodítku je "zavesené", za ruky tak isto, preto nejako inštinktívne môže začať špičkovať... okolo nábytku samo nech skúša. a najlepšie doma bosky 🙂

dollynkaa
autor
20. jan 2015

@me_to_you tak zatial jej netreba boticky na doma nie.bo doma ju nechavam len ponozkach

potworka33
20. jan 2015

urcite to nieje choditkom ani chodenim za ruky moja znama nechava svoje dieta nech pride na vsetko samo tiez ma 10 mesiacov a chodi po spickach okolo nabytku nas bol v choditku a vodil sa za ruky a nechodil po spickach

sense
20. jan 2015

nasa bola tiez v choditku, za ruky vodena nebola to nema rada doteraz...a nespickuje takze spickovanie urcite nie je sposobene choditkom...

ivuska027
20. jan 2015

Ak mozem, choditko by som zrusila. Na vysoky priehlavok existuju topanky, nebude chodit do smrti bosa, nie? Zvazila by som aj chodenie za ruky. To som ja nikdy nerobila. Az ked dieta vedelo same prejst bez drzania, napr na chvilu na prechadzke, ale ze by som ich za ruku vodila, nedajboze za obe, to nie. S pomockou, ci uz ruka alebo choditko nikdy nebude mat potrebnu istotu v kroku a stabilitu na cele chodidlo. Takze chodit, az ked bude chodit sama, popri nabytku moze v pohode, nevodit za ruky, tym sa skor chodit nenauci a ani neziska potrebnu istotu a odhad 🙂

dollynkaa
autor
20. jan 2015

@potworka33
@sense no super som rada lebo vela ludi to pripisuje choditku

surriana
20. jan 2015

Toto mala moja kamarátka,ktorá dala chodítko príliš skoro,skôr ako sa malá začala sama stavať.Dnes má takmer štyri roky a ustavične chodia na ortopédiu,nepomáha im ani žiadna drahá obuv,a taktiež okrem tých špičiek má tiež vysoký nart ako si to nazvala...ja neviem ako sa to volá...,,,,,,,takže chodítko by som zrušila

dollynkaa
autor
20. jan 2015

@ivuska027 nevodime ju za ruky len som tak uz par krat skusala kvoli tym spickam ci to robi a robi to aj ked ide za ruky. neee nebude bosa len som este nezhanala jedze na dona nepotrebuje a ani na von ked este nechodi ;)

zuzka38
20. jan 2015

@dollynkaa mozno ti toto pomoze a ano aj ja by som choditko zrusila https://www.modrykonik.cz/blog/eficenka/article...

daisylucky
20. jan 2015

Podla mna to moze byt z toho choditka. Teda aspon co som citala, choditko sa neodporuca prave preto, ze deti potom chodia po spickach

me_to_you
20. jan 2015

Napísať, že to dieťa určite nemá z chodítka lebo moje.... Je podľa mňa prisilné a veľmi o šťasti, že to moje nešpičkovalo
Veľmi sa mi páči link čo dala @zuzka38

monicm
20. jan 2015

@dollynkaa aj ja som za zrušenie chodítka,ale to že chodí po špičkách je v tejto fáze normálne,čo viem,takmer všetky deti na začiatku chodia po špičkách,moje dve staršie teda určite a teraz chodia normálne

zitaje
20. jan 2015

@dollynkaa ked sama vravis, ze vela ludi pripisuje spickovanie choditku plus poznas nazor, ze rehabilitacni lekari a ortopedi varuju pred pouzivanim choditok, a tvoje dieta spickuje, tak celkom nerozumiem, preco ho davas do choditka... Proste ak nieco MOZE sposobit nejaky problem, a dieta taky problem ma, tak logicky vylucim vsetky mozne hrozby a budem sa snazit, aby som problem neprehlbovala alebo idealne vyriesila...
U nas v rodine mame 5 deti, ktore uz chodia (sestrine a moje) ani jedno nikdy nebolo v choditku a ani jedno nespickovalo. Moju najstarsiu som ako mlada a malo skusena matka davala od pol roka sediet, hoci sa este nevedela posadit, a tym som jej sposobila kopec zdravotnych problemov, kedze kvoli tomu ani nestvornozkovala. Vodila som ju za ruky, od 11 mesiacov sice behala, ale roky mala chybne drzanie tela, ploche nohy ma dodnes. Ostatne deti, ktore sme nechali, nech sa naucia sediet, liezt, chodit svojim tempom, su na tom ovela lepsie.
Nie nadarmo su odporucania detskych lekarov a ortopedov. Je zbytocne veci urychlovat. Viac sa tym skodi, nez pomaha...

dollynkaa
autor
20. jan 2015

@zitaje tak do choditka som zacala davat bo vsetci v rodine boli v choditkach a nikto nema problem.no a ze niekde som citala ze to skodi..to je take vies o com vsetkkm som citala ze skodi!? keby sa mam vsetkeho drzat tak asi nezijem normalny zivot ;) chapes.

mirkava
20. jan 2015

My mame 10 mesacne a topanocky msme uz cca 3 mesciace. Papucky so spevnenym kotnikom. Urcite by som nenechala dietatko bose.

gapre
20. jan 2015

My sme nemali choditko a tiez chvilku spickovala(hovorili ze bude baletka 😀) ,ale mala to len na zaciatku ked sa stavala pri nabytku,teraz uz nie.Teraz pri nabytku uz chodi pekne,sem tam aj pomymo nabytka,ale dalej sa nepusta,este 😉 Na doma len protismykove ponozky a na von topanky.