Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Chôdza 10 mesačnej dcéry po špičkách

dollynkaa
9. feb 2015

Zeny moja 10mesacna dcerka uz vyse mesiaca chodi poori nabytku a tak..uz par krat presla sama pqr krokov ale..skoro stale na spickach.mate s tym skusenost?dokedy spickovali vase deti?

tajka1986
9. feb 2015

@dollynkaa moja spickuje sem tam dodnes. A zacala preto,ze nemala pevnu obuv. Na doma nosila papucky zn.Rak a tie mali ohybnu podrazku,bolo jednodjchsie spickovat. Samozrejme aj koli tomu casto zakopavala a padala. Neskor som zacala kupovat uz len papucky s gumenou hrubou podrazkou,Befado a podobne,preslo to skoro uplne. Este obcas sa jej podari po spickach,ale to uz sa asi len pomyli 😝

dollynkaa
autor
9. feb 2015

@tajka1986 takze treba kupit dobry botky hej.lebo moja ma len ponozky doma

tajka1986
9. feb 2015

V kazdom pripade musi mat spevnenu nozku pri prvych krokoch,aj kvoli bezpecnosti🙂 mozno to pomoze aj vam,u nas zrejme zmena sandalok zabrala.

danieli
9. feb 2015

rovnako odporucam pevnu obuv, nas ma rad sandalky z protetiky, kozene s klenbou, stoja sice 20 €, ale vydrzia vela a v lete ich nosieva namiesto sandalok po vonku, ide aj o to, aby ta obuv bola vyssia, tieto maju pevnu aj paticku

lucia_b23
9. feb 2015

Moja malicka mala stale pevnu obuv,napriek tomu zacala spickovat a pokracovalo to aj ked uz chodila sama.Cim viac sme ju na to upozornovali,tym viac akoby sama chcela v tom pokracovat.Prestali sme napominat a spickovanie casom odislo samo.

sednaja
9. feb 2015

@dollynkaa obuv je jedna vec a druhá - ak si drobca dávala do chodítka, aj tým to môže byť.......každopádne to časom prejde

kalnicanka
9. feb 2015

Moja dcérka nebola v chodítku a sem tam chodí po špičkách ale ozerala rozprávku o baletkách tak to bude asi tým, lebo dovtedy to nerobyla, má 29 mesiacov.

lauricka
9. feb 2015

v tomto veku nepotrebuje topanky, protismykove ponozky jej postacia. Nepisete, ci ste pouzivali choditko, ak ano, byva to casto dovodom. Moze to byt len to, ze si to skusa vselijak a prejde to. Ale mozete jej nechat nozky skontrolovat aj u ortopeda, ci nema skratene dake svaliky pri pate a tak...uvidite, ako sa to bude vyvijat. To je somarina, ze potrebuje hned ortopedicke a pevne a cojaviemake...dieta najlepsie udrziava rovnovahu bosymi nohami, pretoze ju udrziava aj pomocou prstikov vpredu. Poradte sa radsej s odbornikom, nez tu, zeny rozne bludy popisu.

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
belllinka
10. feb 2015

@dollynkaa Pevná obuv na doma je blud!!! A RAKy tak isto. Protišmykové ponožky jej úplne stačia, noha nemá byť stlačená v pevených topánkach. Nech chodí čo najčastejšie naboso a časom prestane špičkovať.

dollynkaa
autor
10. feb 2015

@lauricka no ved preto jej nedavam obuv bo mi bllo povedane ze v ponozkach je najlepsie ;)

ikke
10. feb 2015

pevne vysoke topanky na doma su naozaj nezmysel, pokial to dieta viditelne nema problem udrziavat rovnovahu a neviem co este prave napriklad kvoli spominanym skratenym svalom. v ponozkach alebo makkej topanke - v tomto veku capacky - sa najlepsie trenuju svaly chodidla.
inak na tuto temu je tu uz mnoho diskusii a v jednej z nich sa spomina, ze deti, ktore v utlom veku spickuju, neskor rychlo behaju 😀 znie to ako klasicka povera, no podla ludi co ja poznam a spickovali, to celkom sedi. jeden z nich napriklad v 18 rokoch beha 100m pod 11 sekund 😅 a uz daaavno nebeha po spickach 😀 😉

tajka1986
10. feb 2015

@ikke ja som nepisala o pevnych vysokych topankach 😀 😀 citajte poriadne ked uz chcete rypat 😝

dulkagabulka
10. feb 2015

@dollynkaa dieťatko nemusí mať pevnu obuv. Práve naopak, malo by mať nožičky v ohybnej obuvi- capačkách. Najdôležitejšie je nepredbiehať vývoj- teda nedávať do beháku, nevodiť za ruky. Ak si nedavala do behaku a nevodila za ruky, treba sa poradiť s lekárkou.

madlei
10. feb 2015

špičkovanie spôsobuje ťažká, tvrdá, neohybná obuv. 1.topánočky majú byť také ohybné, že ich stlačíš medzi palcom a ukázovákom. NIE CAPAČKY. ale topánky s veľmi mäkkou podrážkou, pevnejším členkom, členok by mal byť fixovaný do 3 rokov, a ešte aj tvarovaná stielka je plus. je veľa dobrých predajcov obuvi, ktorí fundovane poradia. v zásade, by dieťa malo mať tak kvalitné topánky, aké si len rodičia môžu dovoliť, oblečenie môže byť aj podedené...ale boty musia byť tip top čo sa týka zdravotnej stránky.
ako už bolo povedané, nedávať do chodítka, neťahať za prsty, ak vodiť tak, tak že dáš šatku pod pazušky a pridržiavať za chrbátikom. ale aj to len na pár minút.

ikke
10. feb 2015

@tajka1986 nereagovala som LEN na teba, takze ak chces rypat, citaj vsetky prispevky.
vsade mimo slovenska ti dnes povedia, ze pevna topanka na prve kroky je nezmysel. a clenok fixovany do 3 rokov??? tvarovana stielka??? uplne zle... toto su skutocne nazory spred 20-30. rokov 😉
ale mier! nech si kazdy robi ako uzna za vhodne... 😉

dollynkaa
autor
10. feb 2015

@ikke supeeer tak bude bezkyna ;) to som ani newedela ale moze byt ;)

fopka
10. feb 2015

kazda ti tu napise nieco ine,jedna,ze netreba nic,len ponozky,ina ze makke papuce,druha ze pevne tvrde....uz si asi zistila,co znamena ziadat radu na MK 😀 .... ja som davala este ked nechodil sandalky,aby si zvykol,ze ma nieco na nozke.. .mali sme protetiku,dost tvrde,ale nevadilo mu to,a stale sme odvtedy obuti...aj papucky mame doteraz vyssie na spevnenie...ani raz sme nespickovali,ale lekarka moja vravela,ze ak by mal nabeh,tak treba obut naopak papuce a ze to prejde...znie to divne,neviem co je na tom pravdy

Tu začni písať odpoveď...

Odošli