Liliputi verzus Pediped na prvé kroky

ketrinka17
27. máj 2013

Ahojte baby, chcem sa opytat, ktore topanocky na prve krocky lepsie kupit malemu liliputi alebo pediped ? Zatial sa stavia okolo nabytku a stvornozkuje, sam este nechodi.. Cena rolu nehra, chcem aby mal topanocky kvalitne.. Dakujem za vsetky odpovede a rady 🙂

ketrinka17
autor
27. máj 2013
demonique
27. máj 2013

@ketrinka17 kym nechodi, len sa presuva okolo nabytku, nemusis mu davat topanocky. stacia protismykove ponozky alebo v lete naboso.ale uz ked zacne chodit, treba ,aby malo babatko hlavne pevnu pätu a aj podrazka by uz mala byt pevna.ortopedicka vlozka nemusi byt. nepoznam tie topanocky co si napisala,mne odporucili z lekarne Protetika obuv 🙂

kvietocek55
27. máj 2013

My sme nosili pedipedky, presne tie sandalky, čo máš na obrázku... len v inej farbe a boli úžasné.. ja by som určite volila opäť pediped, aj dizajnovo sú krajšie 🙂 tie liliputi sa mi zdajú skôr akoby do kočíka nie na chodenie.. také mäkké sú celé..

ketrinka17
autor
27. máj 2013

@kvietocek55 a tie pediped maju tiez taku makku podrazku ako napr. capacky ? ja sa bojim ci ho nebude kusat ten lem okolo kotnika vzadu..

liviapeto
27. máj 2013

Liliputi maju o dost makksiu podrazku ako pediped. Nam prave skor tie pediped viac vyhovali.

renatka100
27. máj 2013

@ketrinka17 my sme mali liliputky a boli sme spokojni mala ich nosila na vnutro take sandalky co sa nedali dat dole a na von aj do snehu cizmicky liliputky boli tiez velmi pekne teplucke s kozusinkou 🙂 ponozky si davala vzdy dole. Liliputky su lacnejsie ako pediped ja by som do toho moc neinvestovala pouzivali sme tak za trii mesiace a potom hned topanocky velkost 18.

scheba
27. máj 2013

@ketrinka17 pediped originals maju kozenu podrazku, ale taku paradne spevnenu, ze sa da v suchom a teplejsom pocasi nosit aj von - my sme sa tak ucili chodit. Doma sme mali protismykove ponozky.
liliputy pouzivame vyslovene ako papucky, kedze z tych ponoziek uz vyrastla...urcite nie su na von
Ked sa nauci dieta chodit = myslim tym, ze ked uz viac chodi ako stvornozkuje tak odporucam Pediped Grip´n Go naju pevnu podrazku ale ohybnu, spice ochranene gumou pred okopanim a dietatko v nich krasne a lahko cupita - hlavne nemat v bote viac miesta ako 0,5 max 0,75 cm (ked uz vie chodit s istotou moze mat aj 1cm)
my ine ako pediped nenosime 🙂

ketrinka17
autor
27. máj 2013

@scheba dakujem, asi kupim tie pediped len na stranke maju take co sa mi nepacia moc :-/ zatial chcem kupti sandalky aby v tom mohol bezkat doma , teraz ma capacky adidas ortholite a a ta vnutorna vlozka sa mu posuva a nozka mu ide jedna do jednej strany.. pediped maju vnutornu vlozku ?

kvietocek55
27. máj 2013

Tá podrážka je mäkká ale je to úplne v pohode.. môj drobec ich nosil celé leto a dokonca potom ešte doma to donosil ako papučky. Sú výborné na prvé kroky, lebo sú mäkké a poddajné a zároveň má pevnú nôžku. Keď som mu skúšala dávať aj také tie klasické sandálky ecco tak v nich vôbec nevedel chodiť. V pedipedkach áno. Sú to naozaj kvalitné topánky, čomu zodpovedá aj ich cena. Ak ti na cene nezáleží tak neváhaj.. pediped nemajú vnútornú vložku, ono tie boky topánky sú prišité rovno k podrážke. Vôbec sa nemusíš báť, že by to malého otlačilo.. budeš spokojna, len treba vybrať správne číslo.. Ak sa ti nepáčia tie čo majú na stránke skús ešte pozrieť mimibazar. Tam nejaké baby vedia objednať aj z katológu myslím.

scheba
28. máj 2013

@ketrinka17 capacky originals nemaju vlozku, to nesmu kvoli stabilite, tie dalsie rady - pevne naopak maju a to ma svoje vyhody, napr tie flex boty maju aj zmensovaciu vlozku cize o pol cisla zmensis topanku ak ju vlozis pod tu pormalnu vlozku a ked noha vyrastie tak ju zase vyberies. Dieta ponosi topanoku dlhsie...
ak zhanas sandalky mam na predaj originals po dcerke (modre) kuk do mojho bazarika, a ak by sa ti pacili resp. velkostne vyhovovali napis 🙂

ketrinka17
autor
28. máj 2013

@kvietocek55 Dakujem velmi pekne za rady, objednam mu tie pediped,, pozerala som na mimibazar maju take ako na stranke, objednam mu tie co na obrazku farebne sa nam hodia a snad aj ku oblecku na svadby mu pojdu,..
@scheba dakujem za rady, chcem aby mal nove topanocky ale dakujem za ponuku 🙂

kvietocek55
28. máj 2013

@ketrinka17 to ideš objednávať z liliputi.sk? Skús sa potom dohodnúť s predávajúcim, či ti ich bez problémov vymení.. Ja som objednala pre istotu menšie aj väčšie, lebo som si nebola istá číslom a jedny som potom vrátila, ale to som mu vopred zavolala, či by s tým bol problém. 🙂

ketrinka17
autor
28. máj 2013

@kvietocek55 ano z liliputi.sk dnes som tam volala, tak tie sandalky na obrazku budu mat az o dva tyzdne :/ a tiez neviem ake cislo ale asi zoberiem vacsie M lebo som mu dnes merala nozku a ma 11,5 cm a to ma 10mesiacov

kvietocek55
28. máj 2013

@ketrinka17 no ja som tiež myslela, že zoberiem väčšie a nakoniec mi nosil tie S do nejakých 15 mesiacov.. tiež som ich kupovala, niekedy keď mal 10 mesiacov 🙂 aké číslo má tých adidas capačiek? my sme nosili 18.. oni tie pedipedky sú aj také širšie.. tie M už boli moc velké. A ide o koženú topánočku, čiže sa trošku poddá 🙂 ale tak uvidíš vyskúšaj, u nich nieje problém ich aj vymeniť.

ketrinka17
autor
28. máj 2013

@kvietocek55 Adidas ma 19 ale ma tam este volu,, tak zoberiem S a ked tak vymenim 🙂

evening_star
28. máj 2013

@ketrinka17 Ahoj, nečítala som čo všetko ti baby radili, ale tvoja voľba topánočiek je určite správna a odpoveď znie: oboje. Liliputi na doma a pediped na von. Liliputky sú úplne mäkkulinké, sú to také papučky, vonku by sa zničili. A pedipedky sú už trošku pevnejšie. Tie v podstate ešte nosiť ani nemusí, až keď bude viac chodiť ako loziť, keď sa sám pustí do priestoru. Ale ak chceš, môžeš ich už kúpiť, ja ich tiež už mám a dávam na von, lebo sú teplejšie a občas malého aj na chodník postavím, keď nevie vydržať v kočíku. Takže moja rada je, aby si kúpila aj tie aj tie- jedny na doma ako papučky, a pedipedky na vonok.

ketrinka17
autor
29. máj 2013

@evening_star Dakujem ti radu, oki kupim oboje 🙂 si mi pomohla velmi som bola rozhodnuta pre dve pediedky sandalky a topanocky tak zatial kupim liliputi sandalky a bude mat aj na svadbu pekne sandalky su oblecku lebo pediped nemaju na sklade co chcem

ivanka.7
2. jún 2013

@ketrinka17 oboje su dobre, liliputky ma na doma alebo von na zahradu u svokrovcov, kde viem, ze nie je ziaden bordel a chcem aby si pochodila po prirodnom materiale "naboso", pedipedky originals su fajn aj na von aj vnutri. Mne mala na von nosi teda uz pediped grip´n´go, tie urcite odporucam, ked uz bude krpec chodit s istotou (alebo na cas, ked originals nebudu vhodne kvoli pocasiu).

ketrinka17
autor
4. jún 2013

@ivanka.7 dakujem uz mam objednane liliputi a este objednam pediped len maly ma vyssi nart a nikde pediped neviem zohnat v kamenom obchode aby som mu vyskusala, a bojim sa mu objednavat cez net potom zase platit postovne za poslanie nazad a ma topanocky vyjdu na 50e a ani ich vlastne nebudem mat...

mimi27712
4. jún 2013

@ketrinka17 ja som objednávala z pediped.com pošta vyjde do 5€ a majú dobrý výber.

ivanka.7
4. jún 2013

@ketrinka17 tak sa popytaj v skupine Kosice, ci nejake maminy nemaju pedipedky, ze by ste oskusali 😉

zuzinka_b
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzik311
20. apr 2014

@kvietocek55 ahojte môžem sa spýtať malý má 13m, chodí za jednu ruku, prejde už niečo aj sám ale ešte pridržiavame. neviem či kúpiť originals alebo tie grip n go? dakujem

@ivanka.7 pozerám že grip n go odporúčaš keď bude chodiť s istotou.. tak neviem čo teda spraviť už pomaly aj bude.. číslovanie sedí čo tam je písané teda že 19 sú 12-18mesiacov? dakujeeem
@mimi27712

kvietocek55
21. apr 2014

@zuzik311 čo sa číslovania týka najlepšie je vyskúšať.. ja som napr. objednala z netu a boli mu veľké, tak som potom objednala menšie a tie väčšie vrátila.. moj vo veku tvojho mal originals, a nosil to potom ešte až do zimy ako papučky. Ale on úplne samostatne začal chodiť od 15m.. dovtedy len tak za ruku a tak okolo nabytku..

zuzulik51
7. jún 2014

Ahojte, daju sa pedipedky kúpiť v kamennom obchode niekde v blave? Dakujem

myska9992
9. aug 2017

Chcem to tu obnoviť, dajú sa niekde v ba kúpiť pedipedky?