Alergia na laktózu u dvojročného syna

luciasik25
9. jan 2012

Syn má 2roky , pred rokom mu zistili alergiu na laktózu. Pani doktorka nám doporučila kupovať sójové mlieko, stým že sa to môže ešte spraviť, s čím problém nemám, no chcela som sa opýtať čo je na tom pravdy, že dlhodobé užívanie sóje je pre malé deti veľmi škodlivé a môže to dojsť až k rakovine? 😕

kaja73
9. jan 2012

@luciasik25 Nazory na soju sa roznia,tak ako aj na kravske mlieko,ockovanie atd-teda absolutnej pravdy sa nedopatras.
Iste by som vsak kupovala len a len BIO sojove mlieko-tam mas istotu, že nie je geneticky soja modifikovana.
Aj moj pije toto BIO mlieko-kupujem bud Alnaturu z Dm- ka,alebo Yoju v klasickom obchode-obe su BIO a su obahatene calciom.
Kup si knihu od Bukovskeho-Navod na prezitie baby- tam mas pisane aj o soji a vyskumoch ake sa robili napr v USA.

luciasik25
autor
10. jan 2012

Ahoj Kaja, ďakujem za radu. Pani doktorka nám povedala, že môžem kupovať aj z obyč.obchodu tak som kupovala zajaca preto som sa pýtala lebo nemala som ani páru, že to môže byť trochu komplikované a nie je to jedno. Každopádne ešte raz vďaka a skúsim pozháňať to bio, dík aj za typ na knihu 😉 . Pekný deň

kaja73
10. jan 2012

@luciasik25 Zajac pokial viem je susena soja-to by som asi moc malemu dietatu nedavala-do susenych mliek pridavju rozne zbytocnosti. 😝
Lepsie je kupit soju v tekutej forme-ta od alnatury ma v sebe len vodu,soju,morske riasy-na calcium,vanilku a morsku sol-myslim, že to je vsetko- a vsetko je samozrejme BIO.
Znacka Yoja pur BIO-ta je bez calcia ma v sebe len vodu a soju,Yoja s calciom ma toho trochu viac a calcium nie je prirodne-tak ja davam najcastejsie Alnaturu s tym calciom alebo pur Yoju-to je ozaj len soja.

luciasik25
autor
11. jan 2012

Kajka vďaka a čo pohánkové mlieko, aký máš na to názor?

danielaviki
11. jan 2012

Ahoj, moj maly ma celozivotnu nizkobielkovinovu dietu, takze pije a bude pit len ryzove a sojove mlieko/este je aj pohankove a ine, vyskusaj obmienat/ a jest len ryzove a sojove jogurty okrem ineho a nemyslim si, ze by to malo ublizit. Ryzove kupujem tiez v DM od Alnatury a sojove praskove bud Zajic alebo take ine so zltou macickou z dovodu ze maju najmenej bielkovin.

kaja73
11. jan 2012

@luciasik25 Pohanka ako taka urcite nie je zla, ale tu co ja poznam ako mlieko je zas len ten zajac a jeho zlozenie nie je nic moc -
čiastočne hydrogénovaný sójový olej, sušený kukuričný sirup, tepelne upravená pohánka, fosforečnan draselný, emulgátor lecitín a E 471, látka zabraňujúca spečeniu oxid kremičitý, farbivá E 160b a E 100, prírodne identická aróma.

Plno umelin 😝

Ja tieto rastline mlieka ako susene vobec nekupujem prave pre tu chemiu v nich-maly je alergik a to urcte nerisknem.
Preto kupujem len hotove mlieka v tekutom stave-najviac tu Alnaturu-to su celkovo kvalitne vyrobky co oni maju-
ci už ryzove,alebo sojove mlieko,maju aj ovsene-to maly zatial nepil.
My striedame to ryzove a sojove-obe obohatene calciom.
A niekde pije tu YOJU pur-sojove mlieko bez calcia ,ale to mu prisladzujem melasou,alebo trochou medu-nie je vobec sladka

habibi78
11. jan 2012

@luciasik25 a preco nekupujes obycajne bezlaktozove mlieko? nemusela by si riesit toto.. 😉

maznacik007
11. jan 2012

a preco nevynechas mlieko a nedoplnas vapnik synovi inou formou zvyseny prijem strukovin a pod... ved dvojrocny uz nemusi mlieko pit....

sojove by som nedavala

a kyslomliecne vyrobky ako toleruje

kaja73
11. jan 2012

@luciasik25 Inak baby maju pravdu-ak mate problem len s laktozou,kupuj proste bezlakozove mlieko-su aj Um bez laktozy a aj bezne mlieka dostat aj bez laktozy a tiež existuju dake kvapky,ktore ked clovek spapa, tak vie travit laktozu-neviem ako sa volaju.
A maznacik ma tiež pravdu vo veku 2 roky pit ziadne mlieko nemusi,na kasu pouzi bezlaktozove,alebo ryžove ci sojove-tie 2 deci je jedno co das.
Kyslomliecne tiež mozete,to ludom s problemami laktozoveho charkteru nevadi. 😉
Moj ma tiež 2 roky a on tie mlieka vlastne nepije-len na rannu cerealnu kasu to použivam 😉 Inak pije len nesladene caje a vodu.
2 r.dieta ma už bohaty jedalnicek a vsetko potrebne mu vies doplnit inak. 😉
Ale ako hovoria baby-kyslomliecne mozete a aj bezlaktozove kravske mlieko. 😉
Moj ma problem s bielkovinou-takže on nemože ani kysane.

evickapooh
11. jan 2012

mate len laktozovu alergiu alebo aj alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka?ak ste alergicki len na laktozu tak mozes davat mu AL 110 bezlaktozove mlieko ale bezlaktozove Francuzske mlieko.my mame lakt. intolerannciu a sme od veku 1 mesiaca na ALL 110.-je to kvalitne umele mlieko bez laktozy.vyraba Nestle.je plno vitaminov. sme s nim spokojne

tetapetra
11. jan 2012

@luciasik25 urcite bezlaktozove, je sladucke 😀

habibi78
11. jan 2012

@luciasik25 navyse, dnes a uz daju kupit bezne v Terne a inych obchodoch nielen bezlaktozove mlieko, ale aj juogurty, maslo, smotana, slahacka, syry tak makke ako aj tvrde... da sa s tym v pohode fungovat.. 😉

krifilka
11. jan 2012

Ahojky, nasa mala má tiež alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka, po roku diety sa jej to este zhorsilo, takze sme museli vypustit aj hypoalergenne mlieka ktore nam lekarka predtym odporucila. Kedze Kiara ma teraz 2,5 roka a mlieko miluje, dokonca to trpke hypoalergenne jej chutilo, momentalne sme ho nahradili kozim mliekom, zatial susenym nakolko kozicky su udajne zazimovane, na jar maju mat mlade a potom planujeme na farme kupit aj ine kozie vyrobky. Udajne je kozie mlieko aj tak najzdravsie a lekarka ma pred sojovym varovala, ze nim mozeme vybudovat alergiu na soju.

luciasik25
autor
11. jan 2012

Babenky ďakujem vám všetkým za príspevkyy, zatiaľ čo viem tak máme len na laktózu...s stým že by už mlieko nemusel je pravda, dávam mu ho len pred spaním, no pýtam sa aj preto lebo som nevedela čo s omáčkami a podobne, no dali ste mi dosť informácii na to ako to zvládnuť a čo používať. Ešte raz ďakujem 🙂

tetapetra
13. jan 2012

@krifilka je velky rozdiel medzi alergiou na bielkovinu a na laktozu. Tvoje dieta nesmie vobec mlieko. Pri laktoze moze, len musi mat mlieko s nizkym obsahom laktozy a tiez moze jogurty, co Tvoja dcera nemoze, ak tak len sojove,

macocha
15. jan 2012

Tie tabletky na trávenie laktózy, ale aj kvapky do mlieka, aby si si sama urobila doma bezlaktózové mlieko sú super, ale odporúčajú sa až od 3 rokov. Volajú sa Laktazan, dostať na objednávku v lekárni a tabletky aj v DM. Moja na tom domácky odlaktózovanom mlieku dlho fičala, tiež zbožňuje mlieko a odkedy ochutnala kravské bezlaktózové, tak už sójové u nej nemá šancu. Teraz sa to nejako zhoršilo, tak pomaly odúčam od obyč. mlieka. Ale našťastie acidká toleruje a veľmi ľúbi. 😉
A pre prípad núdze máme aj tabletky, že keď napr. v škôlke niečo laktózové zje, ale radšej som, keď tabletky nemusí.
Kým bola menšia, tiež sme mali AL110, chutilo a boli sme spokojné. Až na tú cenu teda...

monikac
16. jan 2012

ahojte, chcem sa spytat,ked yste skusali normalne umele mliecko davat detom znova ked ste vedeli,ze su alergicke na laktozu? moja malinka ma 4 mesiace a od 6 mesiaca jej budem davat prikrm a tiez by som chcela skusit normalne susene mlieko a nie bez laktozy, skusala ste to niektora?dakujem za radu.... 🙂

seminkads
16. jan 2012

@luciasik25 su aj bezlaktozove susene mliecka pre deti-napr Nutrilon, to francuzske(neviem presne ako sa to pise), skus sa dr spytat na ne, sojove neviem, lebo pokial viem soja je dost velky alergen...

ani3012
16. jan 2012

@luciasik25 ja dávam malej aj Rajo bezlaktózové mlieko (a na predpis máme Nutrilon do 3 roku ) ...a nie je to alergia ale intolerancia laktózy 😉 http://www.bezlaktozovemlieko.sk/bezlaktozove-m...

http://www.bezlaktozovemlieko.sk/ @monikac http://www.bezlaktozovemlieko.sk/test-intoleran... máš tu aj test

ivankaalenka
17. jan 2012

@monikac normalne UM nedavaj, ak vies, ze ma intoleranciu! Znicis creva malej, akoze ak ma naozaj intoleranciu, tak jej velmi poskodis. To preco ta napadlo? Nie je to vidiet, no moze dostat aj rakovinu creva. Nie neskusali, pretoze viem ake by zazivala krce, kedze aj ja som na to alergicka. Je to hrozne a ona ti nebude vediet povedat, co jej je. Chod lekarke, nech jej spravia test a az potom vymyslaj!!! Na prve razy sa to ani nemusi tak prejavit /viem to tiez podla seba/ ale znicis si dieta :( Najprv testy u lekara, normalne mi je smutno, ze to ludia neberu vazne a ja som sa minule otravila mliekom, normalne otrava krvi, tie toxiny z criev presli do krvi a nemohla som stat, tak sa mi hlava tocila. Podcenuje sa to, velmi :(

monikac
17. jan 2012

@ivankaalenka no ja zjem mimo SK a tu jej testy nikdy nerobili a ze mozu az od jedneho roka a to ze je alergicka na laktozu mi ako doktor povedal bez testu....len preto lebo mala od narodenia plakavala pri papani mi dali mlieko bez laktozy a povedali nech jej ho davam 6 mesiacov a potom jej skusim dat normal mliecko,ze to nemusi mat alergiu ale len ze ho nemusi dobre tolerovat jej brusko,tak sa preto pytam....

bekulkad
18. jan 2012

Ahoj
Moja najstaršia dcera je alergická na mlične bielkovinu a mliečny cukor od 1,5 roka. Teraz má 9 rokov. 😨 Kupujeme sojové mlieko zn. Mogador, je chuťovo najlepšie(zajíc).pila ho 2x denne + džusy a čaje. Doktorka nám povedala, že bielkovinu môže získať iným i jjedlami, hlavne mäskom.Odporucila nám užívať probiotika dlhodobo. asi 2-3 roky. brali sme aj kreon 10000 a costi sú to lieky pri intolerancii na mlieko. Testy nám robili na základe toho, že Alžbetka stále po vypití mlieka zvracala. Naše hodnoty sú nemeratelné a tak vyhliadky, že bude niekedy môcť piť kravské sú biedne. Ale zvykli sme si. Minule v škole dostala na obed dráčika-smotanový krém- preháňalo ju celý deň. Večer sa priznala, že neodolala a spapala ho. Od narodenia mala reflux, potom antibiotika a ...takto to dopadlo. Teraz už máme dovolené jogurty 2x za týždeň. syry jej nerobia problém. všetko chce čas. A o bio produktoch mám vlastný názor. Postavia tam fúru hnoja, aby si myslela kontrola že fungujú "bio! a keď odídu, zasahujú klasicky postrekami, švagor sa s týmto stretol v zahraničí, od vtedy bio produkty zásadne odmieta a vysmieva sa tomu.

emita
18. jan 2012

mojej dcérke tiež zistili vo veku 2 rokov intoleranciu laktózy. mávala laryngitídy aj 2 x do mesiaca, tak ju doktorka dala vyšetriť. nám doktorka poradila kozie mlieko (skúšali sme aj sojové ale po ňom vracala). kedže nemáme prístup k čerstvému, kupujem jej sušené, konkrétne kozí mliečny nápoj za 3,20 € -majú bežne v potravinách. malej chutí a čo je najdôležitejšie: zlepšila sa jej imunita (kozie mlieko je dobré na imunitu) a nemá už zdravotné ťažkosti.

ivankaalenka
29. jan 2012

my davame normalne rajo bezlaktozove, alebo z rakuska vsetko. Kozie tiez obsahuje laktozu, to mi nemozeme

ivankaalenka
29. jan 2012

@monikac divny lekar, nechapem, ze len tak striela. A ako ste na tom? skusali ste uz nieco dat?

monikac
29. jan 2012

@ivankaalenka no bohuzial v UK je lekarstvo na nic...nic neriesia a vsetko je ok...ale momentalne sme na SK, tak som bola u doktora v piatok a zobrali malej krv a poslu na rozbor ci je alergicka na laktozu, tak cakame na vysledok a podla toho sa uvidi co dalej, zatial je stale na tom istom mliecku bez laktozy... 🙂

lenushat
19. jan 2013

Ahojte, ja mam 4,5 mesacneho syna a tiez mame asi alergiu na kravske mliecko, ale ked som bola s nim u lekara kedze som v Uk, tiez som dopadla podobne ako monikac, a lekar mi povedal, ze je to ekzem a nie ze by mal mozno alergiu na mlieko, iba krem som dostala, na chvilku sa to popravila, neskor este horsiu mal pokozku, isla som spat k lekarovi, vymenil mi krem, a podobne ako predtym, chvilku preslo, neskor bol ekzem spat. Ale vela som o tom citala, ze ked ma drobec ekzem a kedze ho kojim, tak aj ja by som mala vylucit kravske mlieko a vyrobky z neho a tak mne sa zdalo, ze sa mu potom polepsilo ale ked sme boli neskor u lekara, som mu to spominala, ze ci by nas nemohol bud na alergologicke testy poslat, alebo dermatologovi, co to presne ma, tak povedal, ze je maly, neskor mu to prejde. ale v marci idem na SVK, tak pojdem s nim k alergologicke, nech mu zistia, co to je, nech viem, co vobec moze, lebo tu sa nicoho nedockam. Inak tiez mi stale po mliecku vracia, ale viacej cez den, v noci je to ok, ale kedze on je take male zive striebro, neviem ci je to tym, alebo ma ten reflux, snad budeme mudrejsi, po navsteve sk