Je postup pri liečbe ruky správny?

Zodpovedané
24. mar 2019

Dobrý večer,

obvodný lekár mi v novembri pichol kalcium mimo žilu v lakťovej jamke. Prešla som si veľmi škaredou nekrózou 3x4cm s komplikáciami. Počas liečby som prekonala kiahne a pseudomonas v rane.

Momentálne je rana čerstvo zahojená, ale okolo nej je veľký tvrdý útvar 6x7 cm bez cievneho zásobenia.

Lekári čakajú na zmäknutie rany, aby cez ňu mohli útvar vybrať. Nechcú robiť druhý rez. Ruka stále bolí, mám problém s ňou fungovať.

Je tento postup správny?

Ďakujem

Dobrý deň,

na posúdenie postupu liečby a následne od toho aj ďalšieho postupu, nie som v tomto prípade kompetentný a na vyslovenie môjho osobného názoru, by som musel mať výrazne viac informácií aj obrazovej dokumentácie.

Poznám osobne prípady, ktoré sa dajú popísať ako: "po vojne je každý generál". Znamená to, že v daný čas sa každý lekár snaží o čo najskorší a najefektívnejší postup, ale nikdy nevieme celkom presne ako rana bude reagovať na liečebný postup.

Považujem za najvhodnejšie ak celý proces liečby má pod dohľadom jeden lekár, je tým zabezpečená zodpovednosť a kontinuita.

Preberte svoje rozpaky s lekárom, určite nájdete spoločné riešenie a minimálne vysvetlenie možností a rizík.