Pupočný pruh

leanax
4. aug 2015

Ahojte mamičky. Mám 2,5 ročného syna, ktorý má pupočný pruh. Budú ho o týždeň operovať v KE. Ani neviem čo presne by som sa vás , ktoré máte skúsenosť s týmto chcela opýtať, jednoducho ide viac o mňa a moju psychiku. Strašne sa tej operácie bojím. Koľko krát pozriem na malého mám slzy v očiach. Pruh mu sledujú v KE na detskej chirurgii už vyše roka, hovoria, že taký pruh sa sleduje do 4.ho roka dieťaťa. Lenže môjmu malému sa ten pruh nezmenšuje, skôr mám pocit, že mu to trošku viac narástlo a od septembra ide do škôlky. Máme skúsenosti so zvedavými detičkami, ktoré sa mu na to okato pozerajú a aj mu to chytajú. Preto sme sa rozhodli, že nebudeme čakať ešte dva roky. Len neviem či sme sa rozhodli správne. Poprosím vaše rady, skúsenosti, ale aj názory ostatných... ďakujem

lubbie
4. aug 2015

Je to slabinovy alebo pupocny pruh? Pupocny sa nechava na pozorovanie az do 5. roku, mal by sa zrast, malokedy ho operuju....Aj moj maly mal slabinovy pruh aj pupocny. Slabinovy mu operovali presne ked mal 2,8 roka. Boli sme na jednodnovej chirurgii a uplne super. Ani nedostal oblbovak, uspali ho na sale, trvalo to cca 30 min a priniesli mi ho spat. Este hodinu spal a potom sa pomaly prebudzal. Zobrala som ho domov a ten den cely prelezal a prespal. Na druhy den sam zliezol z postele, bez bolesti a chcel behat a skakat. To som ho musela brzdit...Vsetko bez problemov, jazva sa mu tak krasne zrastla, ze ju nie je skoro ani vidiet. Urcite ste sa rozhodli spravne, lebo ked sa ten pruh nezmensuje, tak sa moze len zvacsovat s kazdou jeho namahou a kazdym rokom bude maly aktivnejsi a zivsi... S nami boli na operacke starsie deticky a viaceri lutovali, ze ich nedali operovat skor, ze im to robilo problemy pri sadani na nocnik, stale sa o dieta strachovali, aby sa mu nezauzlili crievka a pod. Drzim palce!

leanax
autor
5. aug 2015

dakujem. môj má pupočný pruh ale rok sa mu nemení, mám pocit, že je väčší ☹ a pupočný pruh u tvojho malého zmizol sám?

milhaus
5. aug 2015

moja dcera ma pupočny od narodenia a nič s tym nerobia a ma už 8, 5 roka ale nezväčšilo sa to

govinda
5. aug 2015

Moja dcerka mala slabinovy pruh a vysiel jej von vajecnik cez ten pruh. To mala 3 mesiace a hned ju operovali na detskej chirurgii v Kosiciach. Anesteza, zakrok, vsetko prebehlo v poriadku. Jazvicku ani nevidno, aj vajecnik jej zachranili.

leanax
autor
17. aug 2015

ahojte, tak operáciu máme za sebou, drobec bol veľmi statočný, zvládol to na 1* a aj ja som sa celkom dobre držala aj keď som si od strachu počas operácie poplakala... teraz je už v pohode, už len čakáme kedy mu odpadnú uzlíky od stehov... 😉