3,5 ročný synček sa v noci pocikáva

sida456
12. jan 2018

Dobrý večer maminky. Maly je od 2,5 cez deň bez plienky.... potom vyše mesiaca som mu dávala na noc plienku cez deň sa pekne pýtal. Potom vnoci plienka sucha tak som prestala dávať aj na noc Teraz má 3,5 roka a už vyše 4 mesiacov sa mi v noci pocikava...... niekedy sa pocika 2 noci po sebe inokedy tyzden suchý alebo sa vypýta vnoci cikat. Teraz sa mi 3 noci po sebe pocikal..... som na vazkach či mu mám dávať na noc plienku alebo nie. Ďakujem za rady a nazory

ammellia
13. jan 2018

Počítam, že cca pol roka bol bez plienky a opäť sa začal pocikavat. Hľadala by som tým pádom príčinu. Nezačalo to náhodou nástupom do škôlky? (Stres) Nezmenili sa jeho návyky v konzumácii nápojov večer? Možno nejaký zdravotný problém?

kamajka
13. jan 2018

Aj mne sa malý dlho pocikával, ale aj zle spal pretože mal upchatý nos kvoli nosným mandliam. Tiež by som za tým hľadala nejakú príčinu. Môj má už 7 ale stále ho ešte pošlem večer sa vycikať a pred spaním už mu nedávam piť. Mi to tak nejak ostalo, lebo keď veľa pije a nevyciká sa pred spaním, tak sa síce už nepociká ale v noci vystrája, má zlé sny a nekomfortný spánok.

sida456
autor
13. jan 2018

@ammellia do škôlky ho nezobrali. Áno, niekedy vypije na večer veľa vody to je pravda. Nespáva mi cez deň tak keď ho dám večer spat je tak veľmi unavený. Spi tvrdo. Lebo ja ho nájdem pocikaneho a on vtom spi. Niekedy keď je pocikany plače. Inokedy sa nezobudí nato, že je pocikany. Nooo ten zdravotný problém mi vŕta v hlave. Lebo cez deň si niekedy cvrkne. Hra sa, blázni sa. Tak mne to príde akože nemá čas.

girko
13. jan 2018

Naša bude mať štyri roky, v noci sa nepocikáva, ale máva obdobia, že sa pociká v priebehu týždňa každú noc. Keď sa začne pocikávať ju dávame približne okolo druhej na nočník. Tiež mám pocit, že to súvisí buď s horším zdravotným stavom alebo s nejakým stresujúcim zážitkom v škôlke alebo aj doma. Napríklad konáriky sú pre ňu hady, tak prechádzka v lese je pre ňu hotový horor. Väčšinou keď sa začne pocikávať, tak o pár dní ochorie.

derdia
13. jan 2018

Zaklad je pit do 18tej....po osemnastej uz nic...alebo max deci vody...a hlavne sa netrapte...musi mu to dozriet uplne v hlavicke...centrum kontroly nad tym ako udrzat moc pocas spanku...uplne zbytocne sa budete trapit...ked chcete davajte mu tu nohavickovu plienku...a vedze,ze milion deti ma ten problem.Inak by tie Maxi plienky urcite nevyrabali...keby to trvalo aj po piatom sietom roku treba navstivit NIE psychologicku, ale nefrologicku..ta vas nastavi a aj zapal mocoveho mechura moze byt dosledok...takze v prvom rade k nej...a ked Vas to upokoji chodte k nej aj hned😊a naozaj sa netrapte...vsetko bude dobre.

jankapo
13. jan 2018

Ja by som plienku na noc davala. Teda ja som mama takeho syna co sa mu stane aj teraz a to uz ma 8+.v prvom rade nerobit z toho vedu v tomto veku. Dat plienku a spokojne spat a netrapit seba aj jeho.Pretoze ty si z toho nestastna, bude aj on. U tak maleho chlapceka by som neznasilnovala ani ten pitny rezim...ak sa to nezmeni do 5rokov potom ano....jasne ze nedat pred spanim flasu caju ci mlieka ale vyslovene zakazovat pit to nie. My uz musime zakazom. Syn moze len osviezit usta. Ale on uzvie...on to prijal ako speci rezim, vysvetlili sme mu to. On uz sa naucil ze pred spanim ziadne slane sladke, sam povie ze mami, neprosim si, bude ma smadit. Ale malickemu neviem no. V lete je to trapenie. My sme teraz prisli na to ze mu vyyyrazne skodia impulzy pred spanim. Takze moze sa hrat na tablete len do 18.30 ked sa hraval neskor zhorsilo sa to. Potom mal mesiac zakaz a nepocikal sa ani raz. Takze sme na to takto nahodne prisli a dokonca to skvele prijal. Pritom ma casove obmedzenie, moze sa hrat len pol hodinku....aj tak mu to takto zle robilo ze ta nervova sustava sa takto rozrusila. Skus aj tento rezim nejak upravit. Drzim palce aj ked v tomto veku je to uplne ok. V zahranici to inak beru, to len my mame prezitky a robime si z toho stres zbytocny. ☹

sense
13. jan 2018

@sida456 pocijavanie ako zdrav.problem sa riesi az od 5rokov dovtedy sa to berie ako vyvojova faza...moja ma 4,5 a uz sme sa to sbazili riesit aj lekarom opatreniami nedat pit, budit cikat a nic, ona ani nevie ze je picikana

repelent
13. jan 2018

@sida456 ja som akonahle nedala cez den tak ani v noci (od 19 mesiacov) neviem preco matky to robia ze cez den nedaju a v noci stale davaju.to dieta ai ma akoze co mysliet? Nevie samo ci sa ppcikavat ci pytat

anjelicek26
13. jan 2018

@repelent toto nefunguje u kazdeho dietata...statisticky sa 15% skolkarov este v noci pocikava a v 1.triede je to stale 11%... ze sa o tom nejako verejne nehovori je pochopitelne, ludia s toho robia dramu a strasne tabu. Pritom ten proces dozrievania v noci je komplexnejsi (mozog musi dat signal v noci netvorit moc, musi sa vylucit nejaky hormon) a ak to nie je dane, moze dieta "vedie a mysliet" si cokolvek, proste to nepomoze. Takze
@sida456 kasli na to. Ja som mala 3 deti, co v 1,5 roku den a noc suchy. No a zaba najmladsia este na noc ma a absolutne neriesim. Ma uz suche noci - ma aj kopu mokrych. Plienku bude mat, kym ju bude potrebovat. Dovolit si ich kupovat mozeme, prebalit ju problem nemam, prat sa mi nechce a uz vobec ju stresovat obmedzenym pitim ci budenim ci inymi napadmi. Keby sa to do skolskeho veku nevyriesilo, ano vtedy budem riesit. Ale aj kazdy lekar ti povie - pianko, daj tomu cas.

jankapo
13. jan 2018

@repelent presne pre ten typ mamiciek co si myslia ze dieta sa im nepocikava ich pristupom tak tie ostatne co to stastie nemaju sa kvoli tomu trapia a beru to ako vlastne zlyhanie...skus si prestudovat nieco viac o fungovani nervovej sustavy pocas spanku, spoluprace hormonov a pochopis ze to je uplne inak. Nocne pocikavanie nie je vychovny problem ale zdravotny. Dieta VIE ze sa nema cikat mimo zachod ale zial, nevie si pomoct. Tolko k tomu...mam tri deti u prveho syna to slo ako pises, ale nebusila som sa do prs aka som super...dakovala som Bohu ze mam zdrave dieta 😉

deti95060810
13. jan 2018

podobný problém mala sesternica s dcérou...lekárka povedala, že niečo za tým bude....zápal močových ciest....

repelent
14. jan 2018

@jankapo nmyslela som to tak ako vravie vy len s hcela povedat ze treba skusit akonahle nedava sa cez tak hned vtedy nedat ani v noci

kondaska1
22. feb 2018

@sida456 no u nas detto, akoby som u svojom citala (bude mat 3 roky), dlhsi cas uz bez plienocky cez den, pekne sa pyta. Plienka v noci rano sucha tiez uz dlhsi cas, tak som ju zrusila. Vydrzalo to mesiac a potom zrazu nevydrzal, najskor jednu noc, potom dve a teraz uz neviem kedy vydrzi a kedy nie. Ked sa pocika tak ho to nezobudi, ale spi v tom dalej. Tak isto aj cez den, obcas si cvrkne a zahlasi ze si cvrkol...neviem ci mam urobit znova krok spat a vratit plienocku. Doma sa zmenilo akurat to ze som zacala chodit do prace (je to ale iba 3 dni v tyzdni na par hodin), nejak velmi sa situacia nezmenila a vtedy je u svokrovcov, tam ale chodieval aj predtym kedze byvame blizko a dedo si ho braval von na prechadzky, len teraz si tam aj pospi poobed(poobede sa nepocijava). Pocikavat sa zacal az po mesiaci, nie hned, neviem ci to s tym moze nejak suvisiet. Vzdy vecer mu hovorim, ked bude treba cikat, povedz mi to a pojdeme. A nic... aj dnes rano, kontrolujem ho o 7,00 a spinka uplne suchucky, o 5 min on hore pocurany a znova aj cela postel 😩

sasyk
22. feb 2018

Tento problém som mala s dcérou. Niekedy sa pocikala aj 3x za noc. Bola som zufala,trvalo to rok. Navstivila som homeopatku a ta mi povedala,ze preziva nejaky vnutorny stres. Tak som urobila zasadnu zmenu...odhlasila som ju zo statnej skolky a dala do lesnej. Pocikavanie prestalo. Mozno nahoda, mozno nie. Pocas doby,kedy sa pocikavala,som jej plienky nedavala. Povazovala som to za krok späť. Drzim palce.

sida456
autor
23. feb 2018

@kondaska1 ja som mu dala plienku. A super tyzden sucha potom 1 deň mokrá. Nechcel plienku dala som mu keď zaspal..... a teraz mi povie že chce radšej plienku aby sa nepocikal.... a veľa krát sa stane že má suchu alebo vnoci príde že cikat mu treba. A raz za dva týždne sa pocika do plienky.

janka7177
23. feb 2018

@jankapo Ahoj, moj syn ma tiez 8 a pol roka a pocikava sa.Boli sme u urologa, nefrologa a vsetko je v poriadku. Urolog povedal,ze to moze trvat aj do 11-tich rokov. Syn vsak velmi tvrdo spi, takze u nas je to asi z tohto dovodu.

kondaska1
23. feb 2018

@sida456 ja som mu vcera dala tiez uz plienku a rano bola sucha, dnes si ju tiez vypytal, tak som zvedava na rano. Tvoj sa aspon obcas v noci vypyta, ale to u nas zatial nebolo ani raz, on si kludne spi aj v takom mokrom...

zuj
23. feb 2018

@sida456 moja dcera bol na tom podobne, ked bola mensia a odplienkovana cez den tak sa jej este pomerne casto stavalo ze si cvrkla. V noci sme ju davali vzdy vycikat ked sme isli spat, co trvalo takmer do jej 5tich rokov, potom akoby utal, vobec ju uz nebudime a krasne vydrzi do rana uz niekolko mesiacov bez nehody. Inak dost vela pije a ma aj tvrdy spanok. Ale kazde dieta ma svoj cas, niekomu to trva kratsie, inemu dlhsie, treba byt trpezlivy...

zuj
23. feb 2018

inak plienku sme nedavali, povazujem to za krok spat, moja skusenost je, ze netreba hned za vsetkym hladat zdravotny problem, nervova sustava deti sa stale vyvija

jankapo
24. feb 2018

@janka7177 chcem ti len napisat, ze sme sa konecne z toho dostali...., velku krizu sme mali v novembri, skoro kazdu noc sa pocikal, potom trosku problem v skole so sustredenim, uz som bola zufala, pohar pretiekol, zakazali sme tablet, a odvtedy nic....potom sme dovolili tablet ale najneskor do 19, potom uz nemoze...o vzajomnej dohode, uvedomil si ze proste sa on asi nemoze pred spanim hrat....pritom mal casove obmedzenie na hodku denne max....od decembra sa nepocikal ani raz, je sice na liecbe minirinom, hovorili sme s nefrologickou, ze viacero faktorov sa asi spojilo, jednak to bol pol rok od zaciatku liecby a ze vtedy to pekne zabera, a potom asi aj celkovy vyvoj a ten klud predspankovy....sme vsetci velmi stastni, prva dovolenka kde nebalim nahradne postelne...tesim sa ze pojde v klude do skoly v prirode, taka ulava, kto nezazil, nepochopi...drzim palce aby ste sa rychlo z toho dostali, u nas to prislo zo dna na den, a super....vraj to tak byva, ze to proste sekne....drzte sa...a vela sil

helen4
24. feb 2018

@sida456 ahoj,necitala som co ti maminky radia,ale mna napadla jedna vec,..ci nema maly zvacsenu nosnu mandlu,zevraj je to jeden z priznakou pocikavania v noci,(ak sa ti predtym nepocikaval a teraz nahle ano)...moja kamaratka ma prave dnes operaciu so syncekom kvoli tomu,...skus ist na orl a uvidis ...pa