5 ročný syn sa pocikáva

sida456
29. máj 2020

Dobrý večer. Nás 5 ročný syn sa pocikava. V auguste 6 rokov bude mat. Väčšinou vnoci. Ale niekedy aj cez deň si ,,cvrkne”. Neviem či to mám nejak riešiť s dr? Pocikava sa odkedy nemá plienky od 2,5 roka.... ďakujem za rady.

evkakozickova
29. máj 2020

@sida456 moja neter sa tiež tak pocikavala prešlo ju to len ju treba dávať častejšie cikať večer pred spaním aj dva tri krát

zontik
29. máj 2020

@sida456 určite to rieš.povedz jeho pediatričke, tá vás pošle na nefrológiu.tam mu vyšetria moč, zoberú krv na nejaké špeciálne vyšetrenia, urobia sono, a nastavia liečbu.

pribinak
29. máj 2020

Už dávno ste mali mat vyšetrený moč a riešiť sono obličiek.

lucijalucy
29. máj 2020

Moja neter sa dlho pocikávala. Chodili sme na nefrológiu. Vraj to malo u nej psychický pôvod. Pomohlo len to, že už večer nesmela piť.

zontik
29. máj 2020

@sida456 minule som čítala, že veľký vplyv na pocikavanie u dieťaťa má otec. Skús pozorovať, keď niečo urobí, či ho manzel za to nekritizuje, či nemá na neho veľké nároky, alebo mu nehovorí co i len zo srandy, že to nevie, nezvládne, alebo je babrak, nemožný, alebo tak. Vraj je dokázané, že to dieťa to berie ako zlyhanie pred svojím vzorom, má strach zo zlyhania- a v noci tu negatívnu emóciu takto vyplavuje, lebo si s ňou nevie poradit

eliska13
29. máj 2020

@zontik veľa deti sa takto pomocuje zo stresu v noci.
@sida456 ja som niekde čítala, že do 6,7 r je ešte normálne, keď sa dieťa z času na čas v noci pocika nie pravidelne....Cez deň si cvrkaju, keď sú zaujaté hrou, alebo si myslia, že ešte vydržia a nevydržia😅
Ale moč či sono obličiek by bolo fajn spravit

beruska.jk
29. máj 2020

Syn sa pocikaval v takomto veku aj 2x za mesiac. Teraz ma 7 r.,pocikal sa raz tento rok, snáď je to už na ústupe. Treba to riešiť s Dr., možno je to len nedostatok tvorby vazopresinu. To je hormón, ktorý zaisťuje zahustenie moču počas spánku, vekom sa to upraví, tak nám povedala naša Dr. Inak je to vraj dedičné, tak skús popátrať, či sa to nevyskytlo v rodine. U nás to platí, syn je už 3.generácia pocikávačov.

matapo
30. máj 2020

...dcera sa dlho pocikavala, sme ju zvykli budit ked sme sli spat mi cca medzi 12-2 hodinou rano, posadili sme ju na zachod, vycikala sa a spala dalej. Trvalo to veru aj cez 5 rokov, lekarka nam len povedala ze vyrastie z toho zatial netreba nic riesit a ozaj ze vyrastla z toho 🙂 U 5 rocneho dietata sa to este neriesi, berie sa ze ok, vas bude mat cochvila 6, tak povedz doktorke, to je uz taky vek kedy sa hlada pricina, aby sa nieco nezanedbalo, navyse tak velke dieta to uz vnima a hanbi sa za to, ale pravdepodobne z toho vyrastie.

sense
30. máj 2020

Moja tobtiez mala, chodili sme na nefrologiu aj uroterapiu. A kedze bude ,at uz 6nrokov tak by som to pomaly riesila. Moja to nemala z psychiky ale mla maly mechur vzhladom k veku a svaly panvoveho dna...a o tvrdom spanku ani nehovorim...cize v niecom musela dozriet a cvicit...a tiez me museli viest protokol
Inak tiez nam vraveli ze do 6rokov sa to neriesi nakolko nervova sustava stale dozrieva. My sme zacali v 5 kedze mala v priebehu mesiaca 2 krat zapal v moci a to ani chorabnebola resp okrem castwjsieho "pocikavanua" resp cvrknutia iny problem nemala

Susedin chlapec ml do 6 rokov tiez pkienku na noc potom ho to preslo aj bez lekarw

adriankomoj
30. máj 2020

@zontik je to pravda