3 mesačný syn je non stop prisatý na prsníku

zuzka0311
6. feb 2012

Ahojte maminy,
mam 3 mesacneho syna a celu noc chce byt prisaty na prsniku. Aj ked spi tak ho musi mat v ustach, ked sa mu ho snazim vytiahnut zobudi sa a zacne plakat. Ja som z toho unavena lebo musim byt celu noc v jednej polohe,. Ked sa pohnem a jemu vypadne prsnik opat place. Neviem preco to robi lebo prve dva mesiace to nerobil. Potrebujem poradit. Co mam robit?

dankapap
6. feb 2012

ahoj jednoznačne dať cumlík-aj cez deň si ho musíš naučiť inak sa nepohneš-ten rev treba vydržať a nepovoliť moja mala tak bola na cicke stále a bola aj hodne mrzutá a bolelo ju bruško-doktorka nám povedala ze je prejedená a ze jej mám dat kazde 2 hodhky-a zatial vadrzat s cumlom.pritom nebola hladna-len sa chcela ukludnit a tak som ju mala na cicke a predsa si cucla zakazdym..a bradavky?vsak sa ti popraskaju tak pevne nervy a vydrz prajem vsetko dobre DAniela

zuzka0311
autor
8. feb 2012

Dakujem, vyskusam 🙂

strapco13
8. feb 2012

@zuzka0311 cumlik moze sposobit odmietanioe prsnika, zhorsenie prisatia a teda tebe bolesti http://dojcenie.wordpress.com/2009/11/29/preco-...
skus radsej nosic, satku, tak je dieta pri tebe a ty mas cez den volne ruky pre seba
skontaktuj sa osobne s laktacnou www.maila.sk ..nech skontroluje dojcenie
opis mi dojcenie..nezmenilo sa nieco, alebo doma? ze by reagoval na nejaky tvoj stres, kedze to robi len teraz
skus stlacanie prsnika, dieta sa tak viac napapka
nesnaz sa u prsnik vytiahnut, skus pockat az kym tvrdo nezaspi a nepusti prsnik sam
dojci sa cez den dostatocne? niekedy ak sa dieta nedojci cez den dostatocne /jeho nazor na pocet dojceni moze byt odlisny od tvojho/ tak si to potom kompenzuje v noci..skus zintenzivnit kontakt s nim cez den, nosit ho, ponukat casto dojcenie, ale nenutit a tak uspokojit jeho potreby cez den
neberies antikoncepciu, menzes si nedostala?

doda242
8. feb 2012

@zuzka0311 my sme mali podobny problem, a dokonca aj ked som vyskusala niekolko cumlov,nechcel zobrat ani jeden ale nakoniec nam predavacka poradila cumlik,je sice skaredy ale jediny co najviac pripomina prsnik,a zobral ho tento jediny vyhral poslem ti link,vobec sa mi nepaci nazor,ze potom ti bude odmietat prsnik,prsnik bude vzdy nenahraditelny a dieta vie ze je to nahrada,my sme dali cumlik ked mal maly 2,5 mesiaca,a stale si dozadoval prsnik,bola som velmi vycerpana ale cumlik to naozaj napravil,ved sama vyskusaj,a neboj sa,ze ti potom nebude prsnik, to by sa mozno stalo keby si mu ponukala flasku a cumlik od narodenia,ale po troch mesiacoch toho by som sa az tak nebala

vv88
8. feb 2012

@doda242 poprosila by som tiez o link na ten "bradavkovy" cumlik, dakujem 🙂

doda242
8. feb 2012

@zuzka0311 http://www.pesiazona.sk/T/Cumlik-Gommotto-Mini-... a este som chcela tvoje mimi sa moze dozadovat i teba,ze mu chybas, treba ho vela nosit,bozkavat,tulkat,hladkat aby si aj inak naplnil tvoju blizkost nielen v prsku

zeleny_cajik
9. feb 2012

@zuzka0311 tiez odporucam cumlik, mna zachranil, po dvoch mesiacoch som mala tak bolavy chrbat, ze som sa rano budila s placom. Konecne tento mesiac som malu naucila na dudel (predtym ho vypluvala) a mam trochu kludu. Tiez ma laktacna poradkyna isla ukamenovat, viem , ze to samozrejme myslela dobre, ale aj ja mam pravo na trochu spanku, inak nie som schopna fungovat cez den ako vyrovnana a trpezliva matka. Dudluje uz 4 tyzdne a nijako jej to nepokazilo chut na kojenie 😉

jedinecna
9. feb 2012

@zuzka0311 ja by som Ti tiez odporucila cumlik ... moja mala v nemocnici kricala stale - tak tiez bola prisata stale, takze v prvy den ako sme prisli z porodnice dostala cumlik - nastastie jej aj hned zapasoval - mam od aventu - 0-6m. Zobrala ho a dudkala - ale len dovtedy, kym neprisla na to ze z toho nic netecie. Takto to trvalo este dalsie 2tyzdne - vela bola na prsniku, vela dudlovala cumlik.... potom som zistila, ze ja nemam tak vela mliecka ako som si myslela. Zacalo dokrmovanie. Takte aj Tvoj - bude bud hladny, ze sa na jeden krat nenapapa poriadne a potom si vyzaduje neustale prisatie, alebo len potrebuje citit Tvoju blizkost (skus byt pri nom, ale ponuknum mu cumlik). Moja ma od troch tyzdnov na striedacku - prsnik, flasku, cumlik - a nerobi rozdiel medzi nicim. Takze kazde jedno dieta moze zmenu - prsnik a dudlik - brat inak ... nastastie mojej je to jedno - hlavne ze tecie 🙂

strapco13
9. feb 2012

viete..dudlik nemusi sposobit odmietanie prsnika hned..ale moze ohrozit dojcenie neskor..v 4 mesiachoc, v roku..proste dudelik skracuje cas straveny na prsniku, skracuje dojcenie, predlzuje intervaly medzi dojceniami a tak postupne znizi laktaciu
dieta sa hlasi na hlad az prilis neskoro a potom je na prsniku nervne, lebo sa mu nechce cakat od hladu, kym sa mliecko spusti
ano su zeny co z dudlami koja dlhodobo, ale ovela vic ich je ktorym dudel kojenie zneprijemnil, ohrozil alebo aj ukoncil ☹

vv88
9. feb 2012

@doda242 dakujem pekne za info 🙂

jankali
10. feb 2012

Ahojte🙂 Moj maly bude mat 2 rocky a este mu davam sat - a rada. Nie vzdy to bolo bez problemov, najma tych s mojim spankom. Aj teraz chce byt prisaty, kedy ho napadne, ale uz sa o tom vieme aj trochu dohodnut... Ja nie som velmi zastanca cumlov, ale maly mal, hned niekolko, na vyber. Vybral si vzdy silikonovy, latex iba ako zo srandy. Cumlal malo, trosku na ukludnenie a tiez ako hru, v 6 mesiacoch, uz dudu nechcel. Este som, tiez par mesiacov, davala aj troska mlieka z flase. Nemienila som sa pozerat, ze malemu chyba - potom bol nespokojny, dojcenie sa predlzovalo az prilis.. Sam sa rozhodol ze nechce asi v 8 mes. a teraz mlieko z flase odmieta.. Maly spi so mnou, ale niekedy som ho dala aj do postielky alebo spat k tatinovi🙂 Ja by som nebrala tragicky odporucania daj/nedaj ... lebo v buducnosti.. Podla mna v tych prvych mesiacikoch sa snazime, aby malo babo dobru naladu, ale aj mama musi prezit! Takze sa opatruj, pa, j.

petraj19
10. feb 2012

Ahoj, ja som tiez malej dala dudel ked mala 3 tyzdne. Tiez bol problem ze chcela byt non stop na cecku prisata. Az som mala z toho ragady. My mame od Aventu 0-6 mesiacov. A nie je ziadny problem ani s prisavanim na cecok a ani s tym ,ze by sme oddalovali papanie. Papame kazde 2-2,5 hodky. Ked pride na nu hlad ani dudel nepomoze. Chvilu potaha a ked zisti, ze nic netecie tak spusti krik. Urcite sa neboj dat dudel. Cez den dudel pouziva len ked je unavena a chce zaspat. Ked je spokojna ani si nespomenie. Akonahle zaspi dudel vypluje. Tak isto aj v noci, podudluje, ukludni a po chvile zaspi.

boka79
9. apr 2012

@strapco13

Ahoj, zaujalama tvoja odpoved, ja tiez skusam cumlik, ale maly nechce, mne to nevadi, ze chce na prsni,ja sa len obavam, ze to bude dlho trvat, ja musim po roku do roboty, preto som myslela, ze by som mu dala cumlik...

Momentalne ma 2 tyzdne a uplne respektujem, ked si popyta, ale obavam sa obdobi, ze ho nebudem mat ako ukludnit a bude chciet prsnik 10 krat v noci a ja budem musiet do roboty,alebo su to len prechodne obdobia?

Mam totiz taketo skusenosti od rodicov, ktori nepouzivali cumlik.