Chorobné oblizovanie všetkého 5 ročným dieťaťom

sporitelnicka
17. nov 2014

Ahojte dievčatá..máme aktuálne taký problém...syn ma skoro 5 rokov, a posledné 2 týždne má nutkanie všetko olizovať a chutnať...nestrká si pritom tie veci a predmety do úst, ale ich ochytá a potom si oblizuje prsty...vyzerá to dosť desivo...niekam prídeme, ochytá vsetku možnú špinu a šup do úst s ňou...začali sme ho s mojim mm upozorňovať, vysvetľujeme...aj hlas zvýšime...robí to takmer všade, kľučky, nakupné košíky, okná, výklady,prach zo zeme, podlaha....zvieratá....proste všetku hroznú hnusnú špinu...som na infarkt...už som aj nakričala....odvtedy keď má to nutkanie (napríklad pri hre) normálne vyjde z izby za roh, tam si pooblizuje prsty a vráti sa....aby som ho nevidela...nezdá sa mi to...keď sa ho pýtam, prečo to robí, mlčí...sa priznám že som skušala už aj zakaždým "po tom" šurovať mu ruky ako bláznivá (v domnienke, že ho to prestane baviť) ale absolútne žiaden efekt...a skúšala som mu aj celé ruky postriekať dezinfekciou, myslela som, že keď si ich potom oblizne tak ho to po tej chuti prejde, ale ani to s ním nepohlo....tak, poradí mi niekto? čo mám robiť? je to na doktorku?? dakujem za každé vyjadrenie a prajem pekný večer

janinah
17. nov 2014

je to na doktorku

bublinka32
17. nov 2014

Ahoj,viem ako sa asi citis,ja mam12 rocneho pubrtiaka a mam podobny problem. On zase vsetko co ma v rukach dava do ust. Potom riesime afty a opuchnute usta. Tak isto nepomaha ani dobre slovo ani krik.:'(.

inull5
19. nov 2014

@sporitelnicka ja mám doma dievčatko ktoré bude mať o 3 mesiace 4 roky a bohužiaľ tiež mi lize všetko.ako vravis nakricala som,vysvetlila,čapla po ruke a stale dookola.začala chodiť v septembri do škôlky,a aj učiteľka mi to povedala..no hambila som sa..vraj lize stoly,dáva do pusy hracky..pritom je veľmi veľmi sikovna,dali ju do triedy s velkymi ale toto je veľmi skaredy jej zvyk.máme doma babo a to tiež strka do úst co nájde no uňho este beriem..aj ja uvítam rady