4-ročný syn všetko oblizuje a hryzie

19. feb 2023

Bude mať 4 na veľkú noc. Už nejakú dobu to robí, mysleli sme že to prejde samé, no neprešlo. Všetko oblizuje a hryzie, či sú to plysaky, paplón, gauč, posteľné obliečky, svoje oblečenie. Manžel hovorí že nemôže sadnúť si na gauč alebo na posteľ všetko je mokré čo malý to oblizuje. Stále má mokré pod krkom zo slín, keď ideme vonku oblizuje si zips na bunde a nákrčník. Začal aj ruky oblizovať a pchať do úst. Zuby má ešte mliečne, nemyslím si že by mu rástli nové. No neviem prečo toto robí. Máte podobne skúsenosti? Ako ho to odnaucit?

zuzkaa1991
19. feb 2023

Aj moja 4r zacala ale nie tak rapidne kedze vzdy jej poviem ze sa to nesmie....vysvetľujem jej ze sa to.nepatri ze bude mat bacile v puse a ze ked bola.malicka take.nerobila

autor
19. feb 2023

@zuzkaa1991 Aj ja mu vysvetľujem že to nesmie a bude mať bacily no aj tak to robí.

kacena4
20. feb 2023

skuste navstivit psychologa mozno si dieta kompenzuje vnutorny stres

ahoj_34
21. apr 2023

Dobry den, tiez mame tento problem u 2 rocneho chlapceka, stale hryzie do plysakov vankusov aj do nas sa snazi, ale nejde o hryzenie zo zlosti. Skor je to taky vybijac napatia alebo aj prejav unavy… viete mi niekto povedat ci to mate rovnako? Zacinam si robit starosti ci je to normalne. Vysvetlovat nepomaha a nemyslim si ze by prezival z niecoho stres je to skor taka denna stimulacia…

autor
21. apr 2023

@ahoj_34 Ahoj, bohužiaľ málo ľudí sa mi ozvalo na túto tému.U nás od únavy to nebude určite,lebo malý olizuje veci aj ráno aj cez deň aj večer proste kedy ho to napadne.Zo stresu to tiež nerobí lebo nemá mať z čoho stred.Tak neviem prečo

eliska623
26. feb 2024

Ahojte, aj môj 4 ročný to robí. Asi mesiac to trvá vkuse mokré tričko pod krkom. Robí to doma aj v škôlke. Keď sme vonku tak isto má mokrý komplet nákrčník. Ja už neviem čo robiť. Mal obdobie že stále zmurkal, potom zas robil takú grimasu,to prestalo a teraz sa začal oblizovať.