Dvojročný syn robí zle druhým deťom

broskilinka
6. dec 2013

Moj syn ma 2 roky a zacalo sa obdobie vzdoru asi takym sposobom, ze ked chce objat druhe dieta tak ho stisne tak silno ze deti placu... alebo len tak z nicoho nic ma udrie po hlave, alebo zahryzne... tiez zvykne hadzat hracky, len tak... neda si povrdat po dobrom ani po zlom... ked ho ignorujem tak rozhadze celu izbu a nevadi mu ani to ze si to musi upratat.... niekedy sa mi zda ze to robi aby na seba upriamil pozornost, aj ked sa mu venujem najviac.
inac pocuva, nehadze sa o zem ani nevrieska v obchode 🙂.. teda zatial... len tieto situacie su kriticke...
chcem sa vas opytat co si myslite ze s tym mam robit aby som ho presvedcila ze robi silnym objatim detom zle a je to nespravne,,, to ma trapi najviac

tova
7. dec 2013

nedovol mu obijmat deti, nech len zamava rukou a povie ahoj. Ked uhryzne alebo udrie jasne treba dat najavo ze to neni ok, dat ho sadnut na stolicku na par sekund. Ked hadze hracky a nic nepomaha, poodkladaj ich do krabic a schovaj do garaze. Kazdy den dostane len jednu krabicu su roznymi hrackami, vecer ich pozbiera, dalsi dostane inu a bude mat stale nieco nove.

katkasofi
7. dec 2013

Pritiskni a polub dietatko ktoremu spravil zle a jemu povedz ze je to skarede... a ze ublizenemu dietatku kupis cokoladku a jemu nie..u nas zabralo toto...

kaktusik007
7. dec 2013

@broskilinka priklanam sa k tomu nedovoleniu objimat deti.... aj my sme mali take obdobie, kedy vsetko hadzal behom sekundy na zem, a bolo jedno,ci je to kocka, kniha, tablet.... To proste musis predvidat nepredvidatelne, ratat s tym, ze je nevyspytatelny... . Este sem tam kuse, ale uz fakt malinko, ono to v podstate ustalo samo ked som obmedzila situacie, aby k tomu dochadzalo.... moj ma teraz 2 roky a 8 mesiacov a fakt je to vyrazne lepsie, ako to bolo este v lete.

bosoriak
7. dec 2013

@broskilinka Pri takto malych detoch nestaci vysvetlovat. Dolezite su ciny. My sme pri takychto ublizovacich fazach pozili trik z mojej oblubenej knihy. Totiz, ked ma napr. dcera udrela, tak som jej povedala "Aha, ideme sa hrat na udieranie" a udrela som ju naspat. Samozrejme, nie silno, ale dost silno aby pochopila, ze to boli. Dolezite je nerobit to ako trest ani ako odplatu a nebyt nahnevany. U nas zabera 100%.
Nieco podobne mozes skusit aj ty.

Co sa toho bordelu tyka, to som celkom nepochopila, lebo najprv pises, ze ked ho ignorujes a potom ze aj ked sa mu venujes najviac. Kazdopadne rovnaky princip ako vyssie - rozhadze, tak si musi upratat, tam toho vela nenarobis. Hlavne okolo toho nerobit halo, cokolvek ma okolo seba vela reci a kriku sa vlastne podporuje. 🙂

Vela zdaru 🙂

michaela.g
7. dec 2013

@broskilinka ahoj, no k radam typu treba objat a podobne... som za nazor @bosoriak
ak udrie tak tapnut aj dieta. Viem, ze je tazko ustriezit dieta, ale moja skusenost z tej opacnej strany, ked je dieta napadnute...

Dcerka mala jednu zlu skusenost s chlapcom co jej strelil facku, tiez mal asi 2 roky. Vtedy okrem mojej udrel este 2 deticky behom 45 minut bez akehokolkvek dovodu. A jeho maminka ho len zobrala na ruky a hovori Marko to nesmies, dala pusku a pustila medzi deti, moja sa triasla od laku este pol hodinu a revala, ze sa ani utisit nedala.
Moja dcerka ma odvtedy uplnu paniku ked sa k nej priblizi akykolvek chlapec. A to je uz skoro pol roka odvtedy...

daniela242
7. dec 2013

@broskilinka Čo sa týka toho ubližovania iným deťom, musíš stáť nad nim ako policajt, strážiť ho v každej chvíli a nedovoliť aby objal, kusol atď.. On z toho postupne vyrastie, len to musíš vydržať... Čo sa týka toho rozhadzovania hračiek, najprv upratovať s ním, postupne ho nechávať upratať aspoň časť samého... Musí vidieť že je to normálne upratať si hračky a najlepšie je ísť príkladom 🙂
Držím palce aby vzdor prešiel čo najrýchlejšie 🙂

aliza
7. dec 2013

@broskilinka ja by som poradila byt stale pri nom, ked ste medzi detmi a nedovolit mu deti objimat, vzdy zakrocit, prist k nemu a razne mu povedat, ze nie. Ak to urobis tisickrat za sebou, pochopi 😀. Deti sa ucia opakovanim. To iste, ked ta udrie, zahryzne, chytit mu rucku, pozriet priamo do ociek (zaistit, ze ta vnima) a povedat razne, 'nie, nebijeme sa, nehryzieme, to boli'.... urcite by som mu uder nevracala, este je maly a jedine, co to sposobi je, ze bude povazovat uder za spravne a prirodzene a budete v zacarovanom kruhu, ty buchat jeho a on teba a ostatne deti. Musis mu tento zvyk narusit, ukazat mu, ze to nie je pripustne. Ak ste medzi detmi a nic nezabera, tak by som ho varovala 2x, ze ked neprestane, ideme domov a na 3x odchadzam domov. Mne toto u deti vzdy zaberalo. Stacilo raz urobit a bol pokoj. Cize razne dat najavo, co budes tolerovat a co nie. Najma teraz v obdobi vzdoru, treba byt dosledny lebo o tom vlastne vzdor je, skusat hranice a rodicov 😀. Takze vela trpezlivosti a stat si na svojom! nevyhrazat sa do vzduchu, ale 2x varovat a na 3.krat vyhrazku splnit. Takisto pri hrackach, 2x varovat, ze ak sa nebude s nimi pekne hrat, ze ich odlozis (odnesies detom, co sa s nimi budu lepsie hrat 😀...cokolvek) a na 3x. v klude pozbieras a odnesies prec. U nas velmi pomahalo aj odputavanie pozornosti, sice sa mi parilo z hlavy, co vymysliet, ale velakrat zabralo.

broskilinka
autor
7. dec 2013

@tova mas pravdu, ze mu zakazem objimat deti... len ked on to robi tak spontanne, nechce ublizit, len si to nevie uvedomit ze deti to boli...

@bosoriak myslela som to tak ze ked robi zle a ignorujem ho tak mu to nevadi... a ze zle niekedy robi preto lebo si ho nevsimam dostatocne, ked varim alebo tak... zial nemam upratovacku ani kucharku tak 24 hod sa mu neviem na 100% venovat 🙂.. snazim sa ho zapajat ale nie vzdy ma chut..

@michaela.g tvoja skusenost ma mrzi a nechcem aby sme niekomu ublizili... preto to riesim tu ked uz som vsetko vyskusala co som si myslela ze pomoze... zial krik, vratenie uderu spat vobec nepomohlo este jo to viac zacalo bavit...

@daniela242 to je pravda, upratovanie je nasa slabost... musime na tom popracovat...

@aliza paci sa mi tvoja rada trikrat a dost 🙂... asi ju pouzijem, mohlo by to na neho zabrat...

aliza
7. dec 2013

@broskilinka ono to zabera, len to musis robit spravne 😉. Najma s kludom, treba dieta zaistit, aby ta vnimalo, nie ho varovat, ked ta nevnima...proste ho treba zastavit, jemne, nie zdrapit 😀, ist na jeho uroven (najlepsie si k nemu klaknut) a do oci mu razne, ale kludne, bez hnevu a vycitiek povedat, ze este raz a idete domov, napriklad. Ak nepomohlo, zopakovat a na tretikrat s kludom dieta zobrat prec, aj ked sa bude vzpierat a kricat, plakat..nevsimat si to, nic s nim nerozoberat, neutisovat. A nabuduce uz len spomenies, ze idete domov a bude pokoj 😎. Mne to zabralo u oboch deti, tak snad zaberie aj vam 😉.

broskilinka
autor
7. dec 2013

@aliza a co si myslis o tom ze ked proste nemozes odist domov tak dieta nechas sediet na stolicke a nemoze sa ist hrat... alebo ho posles do izby, ja by som dvere nezavrela pride mi to krute tak malemu dietatu... myslis ze by to bolo ok? nechcem ho stresovat ale uz mi tecu nervy a potrebujem iny nazor lebo uz niekedy nevladzem 🙂

kallocka
8. dec 2013

@aliza plne suhlasím, tiež sme s kusaním urobil koniec takym sposobom.. Hadzanie hračiek sa sem-tam vyskytne, ale vsetko čo hodí od zlosti a vie, že to nie je lopta, musí hned zdvihnut a priniesť do ruky a ja si to odložim.. Je velmi dolezite nestratiť pri tom nervy, dieťa to vycíti.. a u naš vtedy hračku zvyčajne zdvihne a hodí opat, nastastie, ked poviem: nehadzeme hračky, bud taký dobry zdvihni hračku a podaj mi ju,..vyciti, že ho mam rada aj ked ju hodil a to funguje.. uvidime.

bosoriak
8. dec 2013

@broskilinka Potom urcite zaberie to, co radi @aliza. Akurat ja to robim tak, ze poviem, ze ak bude robit to a to, tak tu nemozme zostat a budeme musiet ist domov. Tym to nedostane charakter trestu, ale nasledku. A nerobim to na treti pokus, ale hned. Ano, zoparkrat sme isli domov po troch minutach (a ze s mladsim dietatom v kociku to bola lahodka, obzvlast v zime 😀 ), ale to zabralo.

No a s tym bordelom - to je jasne volanie po pozornosti, ked si dovolis varit namiesto hrania sa 🙂. Tak to som robievala tak, ze ked robila dcera taketo veci, tak som ju nechala, na zaciatku som jej vysvetlila, ze idem robit to a to a nemozem sa jej venovat. No a potom ked narobila bordel, tak sme ho museli spolu upratat. Aj ked bola hladna, prip, unavena, proste narobila a bolo treba. To potom preslo, lebo ju nebavilo cakat na jedlo, kym sa uprace. Ale to casom prejde. Len sa netreba nechat vytocit, lebo to cele take spravanie iba podpori.

Drzim palce.