Nočné budenie sa do amoku plaču 20 mesačnej dcéry

karkulka111
31. jan 2015

Dobry den. Mam 20 mesacnu dceru a uz neviem co s nou robit . Asi pred mesiacom sa zacala v noci budit a to tak ze s placom ale to je taky plac ze riciii o raty ☹ jakeby som ju rezala a neda sa ani chytit ani nic ani cumlik nechce ani plienku co s nou zaspava ani caj nic vobec nic a tak musim pockat nech sa vyrici z toho amoku a potom po nejakej tej minute sama si lahne naspat a zaspi ale to je hroza prehroza ze sa tak zacala budit ja neviem ci sa jej sniva alebo co a teraz momentalne sa nachladila sople hroza a ma 16 zubkov . chybaju jej este styri stolicky teploty nema ani hnacky ale cez den je dobra aj na obed spi tak ja uz neviem normalne sa ju bojim dat v noci spat lebo cakam kedy zacne ten amok tak ja uz neviem ☹ ☹

magic08
31. jan 2015

@karkulka111 viem co prezovas, presla som si tym s mladsim dietkom. Zobudil sa v noci, zacal plakat az rycat. Nepomahalo noc, odmietal vsetko, ani dotknut bo sa az do struny napinal, ake nervy mal. Po niekoljych minutach sa ukludnil a spal dlaej. Po nejakom case to preslo, takze mozno je to len nejake vyvinove obdobie, ktorym si musi prejst, mozu to but aj zubky, ale nam v tom czse zuby nesli, mozno len nevie spracovat zazitky z preziteho dna. Nepomozem ti, zle nie si v tom sama.

karkulka111
autor
31. jan 2015

@magic08 no presne tak ze sa napina jak struna na nervach no strasne daco.. dufam ze to prejde coskoro ☹
nerozumiem tomu preco to tak robi . nerobila a tak sa pokazila vedela prespat celu noc no neviem ona je strasne hyperaktivne dieta aj u neurologicky sme boli ci je vsetko ok a chvalabohu je... tak nech sa to skonci lebo si zacinam mysliet ze ma nechce a pri tom som s nou 24 hod. denne asi ma uz ma plne zuby .. bozinku nech spi uz celu noc

sasa1310
31. jan 2015

neutíchajúci plač. Toto býva nežiadúci účinok vakcíny MMR - Priorix. Je zapísaný aj v príbalovom letáku. Neočkovali ste?

amisa
31. jan 2015

Nic no preslo si tim kazde dieta v mensej ci vetsej miere.. nebudit, nazsvecovat nekomunikovat pokial samo nebude nejaku dobu vyhladavat kontakt (vtedy len tisko potme pomojkat)..ukludni sa same a znova zaspi a rano s nebude nic pametat.. moje deti cim viac vzruchov mali toim horsie boli nocnce desy..

amisa
31. jan 2015

@sasa1310 Preboha ? anieje to nahdoou normlany vyvoj mozgu dietata..prerod do sna a fantazie..? odkedy je intezivne prezivanie prejavom vakcinacie? no ale tak nativax mamku nik nepresvedci viera s atazko lame

karkulka111
autor
31. jan 2015

@sasa1310 ockovana bola naposledy pred piatimi mesiacmi a vsetko znasala dobre bez teplot a tak a bola dobra. to sa pokazila zhruba pred mesiacom segenica 😒

sasa1310
31. jan 2015

@amisa čo tu trepeš o antivax? Si zahľadená alebo čo? Veď si prečítaj príbalový leták vakcíny a nežiadúce účinky. Či nečítaš nič, keď capneš decku nejaký liek??? Mne zasa toto príde strašne divné
Nie som ativax, ale čítam keď niečo decku capnem
Tak čítaj a potom útoč
Okopírované z príbalového letáku
Menej časté (môžu sa vyskytnúť najviac pri 1 zo 100 dávok očkovacej látky):
· infekcia stredného ucha
· opuchnuté lymfatické žľazy (žľazy na krku, v podpazuší alebo slabinách)
· nechutenstvo
· nervozita
· nezvyčajný plač
· neschopnosť spať (insomnia)
· začervenanie, podráždenie alebo slzenie očí (konjunktivitída)
· zápal priedušiek
· kašeľ
· opuchnuté príušné žľazy (žľazy v oblasti líc)
· hnačka
· vracanie

A nabudúce radšej nereaguj, keď nevieš čo píšeš

karkulka111
autor
31. jan 2015

@amisa ano a rano si nic nepamata vstava s usmevom ze uz je vyspinkana to tak jakeby v noci ine decko bolo a cez den jojjoooj habadej hrania s havkami mame dvoch nahanacky skryvacky a sem tam nuda a behanie s mopom a take okrem hraciek .. hracky ju nebavia a najnovsie beha za havkami s varechou a miskou ze papat maju ... a spi so mnou na posteli lebo postielku to pokuse ked ju tam dam tak toto som si povedala ze dobre ze budeme spolu spat ved to aj tak rychlo zbehne ale tie amoky som necakala asi budem musiet sa obrnit niecim pokial to neprestane no dufam ze coskoro bude klud lebo som na nervy z toho

karkulka111
autor
31. jan 2015

@sasa1310 my sme boli nedavno pri pediatricke a som jej vravela co v noci robi a ona sa ma pytala ci jej davam sladke a ja samozrejme ze jej davam ved ktore decko take velke uz ,nemalo sladke a ona ze ma privela cukru ze energia tak som si pomyslela ze hej energia tak ja neviem a sem tam jej aj ocko jedno slza ide von take ma zaslzene a to telku malo kedy vidi nema na nu cas ....a jak citam ten letak tak v pondelok ideme radsej k lekarke sa zas porozpravat ze co to ma byt lebo to tak si myslim nemalo by byt lebo ona bola super decko v noci spala celu noc a aj psy si zabrechali sem tam a spala

sasa1310
31. jan 2015

@karkulka111 mávajú to často deti. Preto som sa pýtala či náhodou. Nevravím, že to je z toho, alebo že to musí byť z toho, ale samotní výrobcovia to vedia, že to spôsobuje táto vakcína. Preto je to tam napísané

karkulka111
autor
31. jan 2015

uz teraz cakam co a jak bude spat cez noc asi sa zblaznim z toho ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒

karkulka111
autor
31. jan 2015

@sasa1310 no zbohom . je to moje prve dieta a druhe tak skoro nebude ved to sa neda tak pod tlakom byt .. no nic v pondelok sa opytame lekarky a spomeniem to ockovanie pravdupovediac ani ma nenapadlo to ockovanie ... ale to nemozem tak ju nechat ved sa bojim ci ju to nejako nenarusi v mozgu ci jak to mam napisat

zojusik415
31. jan 2015

@karkulka111 hl.to nerieste u doktorov lebo vam normalne dieta znicia jeden povie hyperaktivne jeden zasa ze nesmie jest masko lebo jej tvori alergiu a je nervozna a agresivna a podobne ja som to urobila a so synom som to riesila po doktoroch uzasne velka chyba syn este len vtedy zacal byt nenormalny po ich radach.nechajte ju ona vam z toho vyjde po mesiacoch sice az ale vyrastie mam odzite dcera to robila potom po synovi tiez nechala som to po zlych medicinskych skusenostiach tak a ako prislo tak odislo.ved MUDR .nemá ani šajnu akí je vaše dieťa a ona si len tipuje vy si ho sama naj.poznate a zvladnete

radka279
31. jan 2015

toto som mala, keď som sa vrátila po týždni z pôrodnice so synom...cca po mesiaci to prešlo... možno prežíva niečo čo je u vás mimo obvyklého stereotypu...

zuzkag2
31. jan 2015

@karkulka111 ahoj, ak sa smiem spytat, robi to mala stale v rovnakom case? a len jeden krat za noc, alebo viac krat? ake ine veci netradicne robi? ( kope nohami, stona, mrnka, hneva sa ) a este otazka, nesvrbi ju casto nostek? papa este v noci?

karkulka111
autor
31. jan 2015

@zuzkag2 ahoj, no zhruba to robi asi v rovnakom case neviem presne nemam to odsledovane ale tak asi okolo druhej sa to toci vsetko a to ide spat o pol desiateja o desiatej uz spi kedy ako a urobi to iba raz viac nie. to najprv sa rozplace na dve sekundy a potom nastane ten amok kricania s placom a sedi alebo lezi na boku a place sa hneva a ked ju chcem chytit tak to ani nesmiem ani sa prihovorit lebo sa hadze do postele a potom jak sa upokojuje tak si mrnka s dudkou v ustach a nespozorovala som ci ju svrbi nos ale si myslim ze nie a v noci uz nepapa davno ona spala celu noc od prveho mesiaca do teraz nedavna a cez den zje aj kona keby sa dalo a ponukam jej vodu caj a mlieko a nechce tak ja uz neviem asi fakt musi vyrast z toho len neviem dokedy to bude trvat

zuzkag2
31. jan 2015

@karkulka111 to budu sny. je v takom veku ze si zacina na plno uvedomovat okolie, a co preziva, ale este nerozumie snom. preziva to co zazila cez den. Idealne by bolo skusit co najmenej vzrusenia zazivat vecer. ale to prejde, casom. strasne su ale takto budicky....ja to poznaaaaaaaam 🙂

karkulka111
autor
31. jan 2015

@zuzkag2 myslela som aj ja na to ze sa jej sniva niekedy ked spi tak si mrnka a to spi tak sa jej asi tazko spracuvaju zazitky z dna 😖 tak budem to musiet vydrzat

lucy125
31. jan 2015

Ahoj,moj maly ma presne toto iste od Vianoc a to mame ochvilu 3r.presne ako popisuješ,niekedy jeden zachvat,niekedy dva,niekedy ani jeden nemožeme sa ho ani chytit,ani pohladit,ale tých noci čo su ok,je velmi malo a strašne reve,hlasivky ma silne,aj my ideme s tym k neurologičke,ale tiež myslim že to bude ten nočny des u deti.

melalex
31. jan 2015

@karkulka111 u nas to zacalo ked mala dcerka 2,5roka a to sme jej vtedy povedali ze cakame druhe tak neviem ci to bolo tym ale trvalo to cele moje tehotenstvo a potom este 3 mesiace po narodeni malej....Potom mala take stavy uz pomenej,potom len ked bola chora a teraz ma 5 rokov a raz za cas ju to chyti.Bolo to najhorsie obdobiev zivote.U nej to trvalo 15 minut raz alebo 2x za noc.Katastrofa ale cez den bo,a dobra ako anjelik.

emily327
31. jan 2015

Ahojte, toto iste sme mali aj my. Je to uplne normalne, netreba za tym nieco hladat, dovody. Dieta v tomto veku uz ovela viac vnima a samozrejme ked spinka v noci vtedy sa mu to akoby tak ukladalo v hlavke. Hlavne vnimave deticky to zvyknu mat silnejsie. A nocne ako ich nazvat mory... byvaju tiez u deticiek ale nie je to choroba ani nic co by podla mna trebalo riesit u lekarov, potom okolo dvoch rokov pride obdobie vzdoru a to tiez odznie ako vsetky obdobia. Mam doma 2 princezne, a s jednou si to prave prezivame, takze viem ako sa citite. Ja uz mam alergiu na plac, lebo mam pocit,ze place stale a za vsetko. No musime sa obrnit a nejako to vydrzat. Drzim vsetkym palce, nech to obdobie rychlo prejde. 😉 Deticky su ako spongie, nasavaju a nejako to ten ich mozocek musi vstrebat. Byt rodicom je fakt tazke, samozrejme ak to trva prilis dlho,ze rok tak to treba urcite riesit... ( a len tak mimochodom nebola ockovana na MMR 😉 )

dzejn80
31. jan 2015

Ide pravdepodobne o tzv. nocne desy. Deticky vela vnimaju ale nedokazu to este spracovat. Tiez sme to mali so starsim, nie kazdu noc, skor sporadicky. Ak mavas pustenu doma telku, ze mala moze vidiet napr. spravy, urcite to zrus. Oni su ako spongie, nasavaju vsetko a potom sa s tym nevedia vysporiadat.

katrinka8
31. jan 2015

@karkulka111 - ahoj, to vyzerá ako nočný des. Naša to tiež raz mala. Oni vtedy vôbec nevnímajú realitu, čiže sú aj "prebudení", aj spia .Oči otvorené, krik, zdá sa Ti, že nespí, ale v podstate akoby spí. Ráno si to nepamätá. Moc sa s tým asi robiť nedá, len to prečkať, byť jej nablízku a snažiť sa ukľudňovať. A ako často to máva? Každú noc?

werka_t
31. jan 2015

@karkulka111 jeeej, tak to je v pohode. Moja vie revat az tak, ze sa potom z toho pogrca :-\ ale najskor vie tahat aj dve hodky v kuse. a to s tym ockovanim ma pobavilooooo 😀 😀 😀

karkulka111
autor
31. jan 2015

@emily327 ahoj. No bola ockovana a to pred piatimi mesiacmi a vsetko ok bolo

karkulka111
autor
31. jan 2015

@katrinka8 ahoj no nebolo to kazdu noc . niekedy raz za tyzden a potom dvakrat a teraz kazdu noc uz bude tomu piaty den .

katrinka8
1. feb 2015

@karkulka111 - fíha, to aj dosť často. Asi dačo spracováva zo dňa. A čo robíte tesne predtým, ako ide spinkať?

kofoluska
1. feb 2015

@karkulka111 Ako pisu kocky, to bude zrejme nocny des. Mozog v noci spracovava vsetko,co dieta cez den zazilo. A dieta este nerozlisuje medzi snom a realitou, aj ked sa zo sna zobudi, mysli si, ze je stale "v sne". Preto sa nevie tak lahko upokojit. Niekde som citala, ze ak je to vzdy cca o tom istom case (povedzme vzdy 3 hodiny po zaspati), je dobre dieta tak 15 minut pred tym ako by to malo zacat jemne prebrat a znova nechat zaspat. Nebudit uplne, nerobit hluk ani nezapinat svetlo. Len aby sa prebralo z toho tuheho spanku, v ktorom sa chyli k nocnemu desu.
Z ockovania to urcite nebude. Prejavilo by sa to ovela skor, nie po piatich mesiacoch.
@sasa1310 Neutichajuci plac trva aj hodiny, nie par minut. Je prejavom zapaloveho procesu v mozgu - ak sa jedna o plac nasledujuci po ockovani. (Nie je to rypanie, syn je neockovany. Len uvadzam info na pravu mieru, aby to tu zbytocne niekoho nevyplasilo.)

maorka
24. mar 2021

@karkulka111 ahooj máme taký istý problém. Upravilo sa to u vás prosím?😔

nadika8
20. júl 2021

@maorka dobrý večer. Písala som vám správu