Trojročný syn chodí spávať k rodičom do postele

mome
26. apr 2013

baby je to normalne , ze moj 3 rocny syn chodi kazdu noc uz mozno aj polroka ku nam do postele? vecer normalne zaspi vo svojej postielke, vo svojej izbe a potom v noci sa dovali a lahne si medzi nas... da sa s tym nieco robit? ake mate skusenosti

ematko29
26. apr 2013

@mome ahoj presne stým bojujeme aj my.Dcéra už pomaly bude mať 4roky anacupitá každu noc.Pritom spís o staršou v detskej so spojenými postelami aby sa necítila sama.hm neviem ako na nu

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanat
26. apr 2013

ahoj, mne toto robili obidvaja synovia! takze sme kazdu noc spali 4 na jednej posteli, kolko krat som musela odist spat do detskej, lebo vo svojej posteli uz som sa nemala ani kde otocit,kazde rano sme vstavali dolamani a ja poriadne vytocena.Starsiemu synovi som vysvetlila, ze ma svoju izbu, svoju postel, bude spavat tam a potom rano moze prist k nam. v noci opat nacupital k nam, ale som ho jednoducho uz nepustila, najskor stal pri posteli, ale potom pochopil, ze to myslim vazne a vratil sa spat do svojej postele. Odvtedy uz neprisiel, su to dva tyzdne... Inak mi toto nerobil, ale pred rokom sme sa prestahovali a vtedy to zacalo... a priznam sa, nechcelo sa mi ich kazdu noc preniest z nasej postele do ich... muza to nezobudi, on spi ako zabity...
no a mladsi, ten tomu asi moc nechape, lebo tiez som mu to vysvetlila, v noci prisiel, nepustila som ho do postele, lezala som tak, aby sa tam nezmestil...a zrazu on sedel na posteli nad mojou hlavou a cakal, kym ho pustim...teraz je chory, takze som rada, ze je medzi nami, lebo je stale hore, ale neviem ako mu to vysvetlit...

spisiacka
26. apr 2013

my to mame tiez doma, ked mala cez 2 roky tak sme ju nechali v svojej izbe uz ale od vtedy kazdu noc chodi k nam. Budi sa viac krat za noc tazke nema zmysel ju odnasat spat do svojej izby. Fungujeme tak uz 3/4 roka teraz bude mat o 2 tydzne 3 roky. NO ide mi to tiez uz riadne na nervy kedze kope prehadzuje sa stale takze ja som este nespala celu noc od kedy ju mam ☹

zuzanat
26. apr 2013

@spisiacka sme na tom podobne, ja som celu noc nespala uz 5rokov, kedze starsiemu trvalo nez prespal celu noc a mladsi sa v nosi este stale budi...

varticek
26. apr 2013

Normálne to je, ku nám do postele chodí starší 4,5-ročný aj mladší 3-ročný, ale mne to nevadí, ja som rada, že sú pri mne. Ak Ti to vadí, neostáva Ti nič iné, len ho vždy preniesť späť, on sa to odučí.

nanulik
26. apr 2013

Moj ma 2,5 a uz spi na velkej posteli, ale aj tak stale preliezal ku nam, tak som to vyriesila tak ze sme postele spojili, tak mame v izbe obrovsku trojpostel, a nepoznam nic krajsie ako zaspavat a citit pri sebe to male vonave telicko a rano byt budeny usmevom vasho dietata🙂 kazdy mame dost miesta. Maly spi na kraji, ja v strede a vedla mna muz. Ale stne sa ze sa maly prekotula do stredu🙂
Postele chcem nechat takto spojene tak dlho ako bude treba a ked maly sam povie ze uz tak nechce soyt tak mu postel oddelime
Podla mna je este malicky a bude dost casu na to aby spal bez mamy, teraz si ho chcem uzit kym sa da🙂

spisiacka
26. apr 2013

@zuzanat no potesi veru. Ona mi cez den vobec nespi uz rok a vecer zaspi a o 11 uz je hore potom priebezne kazdu hodinu.... a o 7 vstyk uplne. Uz nevladzem niekedy fakt. To si poviem ze radsej nespac vobec ako budit sa v noci kazdu hodinu 😖 ale ta neda sa nespat vkuse 3 roky 😠

zazalienka
26. apr 2013

Môj malý má 3 a kúsok a ešte nebola noc aby nedokvitol ku mne.. ešte sa aj spýta či som tam a či mám volné 🙂) ja som rada, neviem poriadne spať keď nie je pri mne.. mojkáme sa, malý sa lepšie vyspí, je kľudnejší keď je pri mne.. nepotrvá to dlho a odučí sa.. zatiaľ si to užívam.. a bude mi veľmi ľúto keď si rozmyslí že už nepríde..
btw tiež som ešte neprespala celú noc.. ani jednu jedinú..

angua27
26. apr 2013

@mome, nechcem sa Ťa dotknúť, alebo tak. ale je to veľký problém, ak v noci pricupitá? môj syn bol somnou zvyknutý spávať od narodenia do minulého leta (mal vtedy 4 roky). žili sme s mojimi rodičmi a mali sme spoločnú izbu, takže aj jednu veľkú posteľ. minulý rok sme sa presťahovali. malý má krásnu veľkú izbu, s nádhernou veľkou posteľou a v noci aj tak chodí ku mne. prinesie si perinu, vankúš, zalahne a spí. nevadí mi to. keď príde, pritlačíme sa k sebe a spíme. pomaly sa jeho nočné sťahovanie zmierňuje, chodí tak 3-4x do týždňa, už nie každú noc. neriešim. moja sestra chodila v noci k našim do ôsmich rokov. 😉

ematko29
26. apr 2013

@nanulik ja by som to tiež takto riešila stou 3postelou,ale máme ešte staršiu 8ročnu slečnu a koli nej sme malú prestahovali do detskej .Inač starsia nám takto chodila do postele pomaly do 7 rokov lebo sme mali postielku v spálni anejako som jej to tolerovala lebo som ju chápala,že sa cíti sama v detskej.Staršia už teraz spí celu noc vo svojej posteli a mladšia začala takto cestovať a kedže má v detskej staršiu sestru tak jej to tolerovať nemienim.

mome
autor
26. apr 2013

to mate pravdu je to mile ked ma rano zobudi boztekom a chce sa stiskat, uz sme si s manzelom aj zvykli a vsetci traja sa dobre vyspime ale mne to skor prekaza preto ze ked pride ku nam musim mu dat plienku lebo nechcem aby ocikal celu postell a on spekulant si zvykol ze nemusi na zachod ze ma plienku a teda neviem ako ho od nej oducit

sympa1
26. apr 2013

@mome smiesny problem....teda ziadny ...moja mladsia dcerka este aj teraz v noci ked sa prebudi pospiačky prejde k nam, stisne ma a spime dalej...niekedy ju prenesiem naspat ale vacsinou nie...ja si to uzivam...čochvila sa take nieco nestane a ja budem len spominat 🙂 ....a ozaj..niekedy sa jej my vtlacime s muzom do postele ze co nepúrisla 😀

nanulik
26. apr 2013

@ematko29 ja ťa chápem ale sestra mamu nenahradí.

unavenasom
26. apr 2013

ved 3 rocne decko je este dieta...tak chce byt s rodicmi, leb ich potrebuje..co je preboha na tomto zle????
moji tiez spia s nami a nie je nic krajsie ako sa pritulit k spiacemu dietatku
ked neviem zaspat niekedy, tak mi staci parkrat ocuchat vlasky mojho dietata a uz slastne hajam, co ma to tak upokoji a odozenie mylienky co mi otrevaju spanok
a vyjadrenia..ze nemieni to telorovat dietatu??? ved to je chore ☹ ☹ dieta potrebuje rodicov v kazdom veku len v puberte si dieta mysli opak 😀 😀

sweetsuzi
26. apr 2013

@zuzanat prepac ale nechcela by som byt v kozi tvojho dietata, ked ti stoji pri posteli a chce sa pritulit a ty ho posles prec ... rozumiem ze sa chces vyspat a mat dost miesta, ale aj tak mi to pride drsne.
@mome mne to pride normalne, je to este male dieta a jednoducho sa potrebuje uistit ze mama je tam.

warholette
26. apr 2013

@sweetsuzi preco je to drsne? to uz matka nema ani pravo sa pokojne vyspat, aby ju ostatne zeny neodsudzovali? ja som svojho syna poslala dneska v noci do svojej postele minimalne dva razy. on by sa sice s nami vyspal, ale ja s muzom nie. tulit a stiskat sa mozeme pocas dna, nie v noci, ked sa vsetci potrebujeme vyspat a nabrat energiu do noveho dna.

aduskatt
26. apr 2013

...u nas bol ten isty problem, zaspal v izbe, vnoci prisiel k nam a nikto sa nevyspal...tak sme jeho postel dali do spalne, zaspava na svojej posteli v spalni, tym padom neprelieza, sme spolu a vyspime sa vsetci celu noc🙂

denisenko
26. apr 2013

@mome ...moj bude mať 7...a ešte tiež príde....nie každý den,ale rád sa príde pritúliť.....čo by malo byť na tom divné???? 😕 😕 😕

jane79
26. apr 2013

mam dvoch synov, 2,5 rocny ma este posteľ u nas v spalni, starší 6,5 rocny ma svoju izbu, vysnívanu piratsku posteľ...a stale chodí spavat k nam, kope a premiestnuje sa celu noc, som sama modrina 😠 , ALE zboznujem, ked spime vsetci spolu, velmi si to uzivam, ked ma drží každy za ruku, ked zaspavaju, jeden mlaska, druhy škrípe zubkami 😀 .....lebo ked budu pubertiaci a budu sa tulit k frajerkam, bude mi to luto, ze uz nie su malí a netulia sa k mamičke 😀 ..a myslim, ze to je údel milujucej matky-nevyspat sa 😀 ..žienky, vyspime sa, az budeme staré a nebudu nas deturence potrebovať 😉

monikajaco
26. apr 2013

@mome postavit sa a odniest s5 do postele .. a ak treba tak to urobit aj 100x za noc .. ver ze ju to prestane bavit .. no a ty musis vydrzat ak chces mat pokoj ..ale naozaj to zabera aj ked to nieje lahke ....

bubelko
26. apr 2013

@mome aj moj mladsi obcas pride v noci k nam. nam s muzom to dost vadi, pretoze syn nespi kludne, ale kope a fackuje nas, takze vacsinou ho jeden z nas (najcastejsie manzel) prenesie naspät. alebo ak sa mu sniva, ci je chory, tak ide jeden z nas spat do pracovne na gauc. obcas pride este aj starsi, ale ten len nad ranom, ked uz sa skoro vstava, tak to neriesim. 😉
ak ti to teda vadi a chcete to s muzom riesit, tak jedina sanca - vracat ho poctivo spät do vlastnej postele. inak si len zvyknut a pockat, kym ho to prejde 🙂
a ak je dovodom ta plienka a chces ho len oducit, tak si kup nepremokavu plachtu na manzelsku postel a plienku mu nedavaj. 😉

mihouk
26. apr 2013

@mome Nas ma 3,5 a ked je chory, tak ho radsej mam pri sebe, aby som nemusela odbiehat od mensej a nase spalne nie su na rovnakom poschodi. Kedze sme mali dost chorlavu zimu, tak so mnou spal aj 3 mesiace. Dost sme sa obavali ako ta zvladne a co si na nas vymysli ked pojde naspat do svojej izby, ale kupili sme mu take hodiny co mu ukazuju hviezdu, ked je noc a slniecko ked je cas vstavat. Nefunguje to na 100%, ale ked sa zobudi ma 3x do tyzdna az tak mi to nevadi a rada si ho pritulim. Skus nieco podobne, uz by mal byt vo veku to pochopit.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirus2
26. apr 2013

My sme to vyriešili jednoducho... Máme aj v detskej aj v spalni manzelskú posteľ, ocino spí so 4-ročným synom a ja s ročnou dcérkou a všetci sú šťastní🙂. Je to krásne

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
henikav
26. apr 2013

@mome nam syn liezol do postele az do 10 rokov, potom tym prestal, teraz mame opacny extrem, pride zo skoly, zabuchne za sebou dvere na svojej izbe a vylezie len na vlci hlad, inac ho nevidime 😀 😀 😀

@mirus2 celkom neverim ze manzel je stastny ze spava so synom a nie s manzelkou 😀 😀 😀 chlapom totiz dost casto chyba sex a polaskanie a nejake objatie syna to nenahradi 😀 😀 😀

emily76
26. apr 2013

@mome ku nam takto chodia nase 4 rocne dvojicky skoro kazdu noc.. aj ked je pravda, ze dcerka skoro az rano, syn okolo pol noci docupita viac menej pravidelne.... ked je v posteli tesno, ocino prejde do detskej a ja mam z kazdej strany jedno sidielko. Moc sa pri nich nevyspim, leno kazdu chvilu prikryvam, hladkam, posuvam nohy, ruky, hlavy... ale celkom si to uzivam, hlavne ked mozem cez vikend dospavat. 🙂 Robil to aj starsi, akurat, ze ten vo svojej ani zaspat nechcel. Ale okolo siesteho roku sa to zacalo lamat... teraz ma 16 a poviem ti, ze uz hodne dlho s nami nenocoval.. 😀 😀 😀 😀

mirus2
26. apr 2013

@henikav - každé obdobie trvá iba nejaký čas, deti sme chceli so všetkým, co k tomu patrí, raz príde čas, ked na to budeme spomínať.

zuzanat
26. apr 2013

@sweetsuzi mne to teda drsne nepride, on vie, ze ho lubim, stiskame sa dost casto, ale uz je podla mna dost velky na to, aby spal vo svojej posteli. mladsi sa stale budi, takze ja sa nevyspim, ale nie som ochotna sa tlacit v jednej posteli. Poznam manzelstvo, kde 10rocny syn spaval s mamou v detskej a tato v spalni a ked prislo teraz babo, tak spi mama s oboma detmi. To je podla mna chore!